Germisara Hotel [Geoagiu-Băi]

AUG-2009
1300 ron
+ COPII: 1

ARTICOL ARHIVAT

... afara e vopsit gardu'

De unde au mai facut rost de 2 stele? Ca 4 nu merita, 3 nu merita, 2 cu indulgenta.

Sa o luam cu inceputul:

Camera. Atat de mica incat un copil nu avea unde sa se miste. Murdara. Praf. Mucegai in baie. Cadita de la dus crapata si aluneca in draci. Baia ventilata prost, te sufocai de abur. Eternul dus caruia ii curge furtunul. Sapun lichid "marca nr 1". Prosoape schimbate cand li se nazarea. Cearceafuri schimbate cand am plecat.

Caderi de curent zilnice care faceau mersul cu liftul loterie curata.

Parcarea gandita pentru 20 de masini.

Restaurantul care se deschide doar la 13 00. Ok, fie-mea e obisnuita sa manance la 12-12: 30, nu-i bai... mancam in alta parte.

Portii mici, mancare comuna, scumpa si fara gust.

Singurul loc unde am vazut la micul dejun fasole cu carnati.

Piscina... frig de se invinetea fie-mea in 5 minute.

Aia cu apa calda era o cada comuna pentru aceleasi 10 pensionare care aveam impresia ca fac parte din mobilier ca erau acolo indiferent de ora.

Galagie de la strandul de peste drum (termopanele erau o gluma). Am asculatat intr-o seara 4 variante de "pusca si cureaua lata".

La final m-au pus sa platesc 2 ron pentru accesul internet. Care cucoana? ca in camera nu era si am folosit dongleul de la orange.

Raspuns: Era in hol. Daca nu l-ati folosit e treaba dvs.

Pentru ca eram cu bagajele si familia in masina i-am aruncat un "da-ma-n judecata pentru aia 2 ron" si am plecat.

Pana acum nu am primit citatie, poate ca m-au iertat!

Impresii încărcate de geordan in 20.04.2010 21:15:06

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (geordan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1000 PMA (din 5 voturi) nota2

- domidoc
[20.04.10 21:31:13]

Raspuns: "Era in hol. Daca nu l-ati folosit e treaba dvs." Asta le intrece pe toate...

- cc_iordachescu
[20.04.10 21:40:09]

geordan - să înţeleg că sejurul a fost plătit înainte de a ajunge la hotel?

Altfel nu-mi explic de ce nu aţi plecat după prima noapte?

- Admin
[20.04.10 22:01:54]

in ce perioada ati fost acolo? [e greu de crezut ca in august-2010, asa cum e trecut in acest moment in "fisa tehnica" din stanga sus... :) ]

- Alina Morar
[20.04.10 23:15:14]

Am fost si eu o singura data si am jurat ca la Geoagiu bai nu mai pun piciorul. Cazare nu am gasit, doar un hotel fara apa calda si mancarea consumata a fost oribilaaaa. Veneam din concediu de la mare, ultimul concediu petrecut in tara= groaznic.

- pepsi70ro
[21.04.10 06:54:11]

Am avut prilejul sa citesc o fila de jurnal care se incadreaza excelent la capitolul Amintiri din viitor, altfel nu-mi pot explica data sejurului.

Glumesc desigur, cred ca este important sa ne spui anul in care ai fost, poate s-au mai schimbat cate ceva intre timp.

A, si inca o remarca:

Desi sunt de acord cu tine, nu-i frumos sa vorbesti astfel, poate fi mama mea, poate fi chiar mama ta (la fel te-ar fi deranjat?) poate pentru ele era singura distractie iar acea baie chiar le facea bine.

In rest ai punctat excelent, drept pentru care ai votul meu!

- geordan
[21.04.10 07:12:18]

2009! Scuzati, tastatura mea e in plina revolutie.

Dap, am platit inainte, era o conditie a pachetului de 5 nopti + demipensiune.

- webmasterXY*
[21.04.10 07:28:27]

Corectata data sejurului: august 2009

- presario
[21.04.10 09:29:33]

Sunt multe variante private de cazare in Geoagiu, mult mai bune si tarife mai mici

- lenen
[21.08.10 23:32:31]

Doamnee, si eu maine o sa ajung acolo, la Hotel Germisara... am bilet... ce ma fac daca-i asa??? ... cand ajung va contactez, ca tot o sa-mi ceara cei 2 lei, si va spun ce gasesc...

pagină generată in 0.0895519256592 sec