Clement Barajas Hotel

DIN București
înscris/ă în 04.03.14
OCT-2017
REGIM MASĂ DP

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Cazare langa Madrid

De ce sa alegi acest hotel din cate sunt in Madrid?

Este un hotel de 4 stele ce ofera servicii de transfer de/catre aeroport. Trebuie doar sa anunti cand ai iesit din aeroport la ce terminal esti si trimit masina sa te ia.

Hotelul se afla in Barajas, la 7 min de mers pe jos de statia de metrou Barajas.

Camera in care am stat afost mare cu un intrand si o baie imensa. Ofera si periuta si pasta de dinti, in cazul in care nu gasiti din cele mici ptr. bagaj de mana. Curatenie s-a facut in fiecare zi, cand schimbau si prosoapele si tot ce era inceput sau folosit. Personalul este suspect de amabil si serviabil. Noi am primit camera imediat ce am ajuns, la 11.45, chiar daca cazarea incepea mai tarziu. Ne-au ajutat si la printarea biletelor de avion. Am avut inclus mic dejun si cina.

Daca esti pretentios si vrei mancare multa, nu iti recomand sa platesti inainte. Micul dejun este 7,5 euro si este chiar mic. Un cascaval, 2 tipuri de salam, cafea, ceai, fructe, iaurt, cereale, paine, unt, 1 gem, omleta si patiserie. Se repeta acelasi mic dejun. Daca vrei ochiuri cu bacon, platesti extra 3,9 eu.

Cina incepe de la 15 eu si este un meniu cu 2 feluri de antreu, 2 feluri principale si 2 deserturi. Tu iti alegi ce optiune vrei. O apa si un pahar de vin sau de bere.

Daca revin in Madrid, aici am sa ma cazez din nou.

Impresii încărcate de danezu008 in 17.10.2017 11:16:19

Validat / Publicat: 17.10.17 11:47:57

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA. A mai fost în/la: Barcelona,

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (danezu008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7100 PMA (din 6 voturi) nota2

[17.10.17 11:34:44]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Clement Barajas Hotel, MADRID" (nou-creată pe sait)

[17.10.17 11:35:45]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 75&ridAnt=82683

[17.10.17 11:55:29]

- danezu008
[17.10.17 12:03:13]

@webmasterX: acolo este

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos