ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.10.2017
OCT-2017

încărcat de pe telefon!

SPA Rivera

Ticino Spa Rivera

La 15 km din Lugano spre Bellinzona, in localitatea Rivera, se afla cel mai nou SPA, din Elvetia!!!

O oaza de liniste si relaxare, la standarde maxime!

Merita sa imi iau cu 54 fr, toata ziua, asa beneficiez de toate saunele si bazinele cu hidromasaj!

Ori de cate ori ma simt fara vlaga si chef, plec la spa si imi incarc toate bateriile!

Se ajunge usor si ieftin.

Ador saunele fierbinti, si bazinele cu hidromasaje, talazoterapia de la bazinul cu valuri ale copiilor si pediluviile, barul din mijlocul piscinei centrale, restaurantul cu o gama variata de mancaruri si bauturi, dar cel mai tare ma relaxez in balansoarele din sauna de sare Hymalayana, ca apoi sa fug afara, la bazinul cu apa cu Fluor si sauna cea mai puternica, la 95 de grade :)

In toate saunele, din ora in ora, sunt programate sedinte de aromoterapie, cu angajati speciali, care combina uleiurile volatile si evantaiele din prosoape mari, in asa fel incat, valurile parfumate, sa ajunga la fiecare oaspete...

Muzica de ralaxare din bazinul special...

Si fantana de gheata, racoritoare, sala de relaxare, cu hamacuri si saltele imense, pt odihna, ceaiurile si freshurile cu menta sau terasele si bazinele externe, cu vedere la telescaunele care urca muntele Tamaro, topoganele imense pt doritori de plonjari repezi, fac ca vizita sa. si merite fiecare cent!

Neaparat sa nu uitati de acest colt de rai, pe care. l recomand cu caldura!

Splash SPA Tamaro!

Trimis de Mete in 11.10.17 22:53:24
Validat / Publicat: 12.10.17 09:03:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ELVEȚIA.

VIZUALIZĂRI: 1646 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mete); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Vedere spre sauna de 95 de grade si bazinul cu fluor

[12.10.17 09:02:47]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Splash e Spa Tamaro [Rivera], LUGANO" (nou-creată pe sait)

MeteAUTOR REVIEW
[12.10.17 10:32:00]

@webmasterX: da, e ok

Voi intregi postarile, dupa ce voi vizita conlet zonele

Aici e de urcat sus pe Tamaro, pe platoul lui Monte Ceneri, intr-o data viitoare

Ma apuc sa lucrez la haladuiala mea pe Coasta de Azur cu Andorra si Lordes pe final

Innot prin sutele de poze

[12.10.17 14:47:23]

ANILU
[13.10.17 18:37:15]

@Mete: Foarte relaxant!!!

După o săptămână grea, m-am relaxat numai citind și uitandu-mă la poze.

Îmi dau seama cât de frumos a fost acolo la SPA.

Ce norocoasă ești, ce locuri frumoase ai văzut și ce răsfăț ????

Felicitări pentru SPA-ul pe care ți l-ai oferit.

Ce bine că mâine este sâmbătă ????

Un sfârșit de săptămână cât mai relaxat îți doresc.

Toate cele bune.

MeteAUTOR REVIEW
[13.10.17 22:43:27]

@ANILU: multumesc la fel

Sunt franturi

Alinturi care ni le meritam dupa cateva luni de munca

Din pacate apa ca la noi la Tășnad, fierbinte, nicaieri nu gasesc

[16.10.17 18:59:06]

@Mete: Normal, am vazut intai pozele si recunosc cinstit ca ma asteptam sa ne povestesti mai in detaliu, dupa care mi-am dat seama ca e mai bine asa mai pe scurt, prea era frumos ca sa ma mai torturez si cu mai multe detalii .

Felicitari, un loc relaxant intradevar, votat cu mare drag.

ANILU, Mete, mishu