Pensiunea Corola [Tarcău, NT]

DIN Brăila
înscris/ă în 11.01.14
JUL-2017
REGIM MASĂ Al

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Weekend în Tarcău!

În sfârșit mi-am găsit timp să scriu această experienta, deși am fost în luna iulie acolo. Am vrut o pensiune curată, un loc liniștit cu o priveliște minunată și am găsit pensiunea COROLA. Vreau să vă spun că am fost la multe pensiuni și hoteluri în țară, dar ca aici nu am găsit nici în prealaudatul Maramureș de unde m-am întors de curând.

Am ajuns intr-o vineri seara târziu și am găsit niște gazde minunate, de nota 20 cu plus, o primire călduroasă de parcă ne cunoșteam dintotdeauna.

O pensiune în mijlocul naturii, cu 8 camere foarte curate și spațioase, sală de mese, terasă, curte mare, un iaz de pește unde puteai pescui la poalele muntelui, pădure de jur împrejur și aer curat.

D-na Cristiana este o gospodina și o bucătăreasă desăvârșită iar soțul dânsei, d-nul Valentin era cel care întreținea atmosfera și voia bună, și un ospătar f. priceput. Două persoane trecute de 50 de ani care nu stăteau toată ziua, și care întreține pensiunea f. bine, cu tot ce trebuie inclusiv mâncare și băutură. Am servit toate cele trei mese pe zi, în total șase că am stat numai două nopți din păcate, dar sperăm să revenim cât mai curând acolo, și nu am avut nimic de reproșat în privința mesei și a servirii, ireproșabil.

În zonă nu prea ai de vizitat, dar poți să te plimbi în natură, chiar și cu atv-urile care sunt la pensiune, dar te relaxezi și îți încarci bateriile la maxim.

Să vă dea Dumnezeu sănătate și putere de muncă și să ne mai primiți și altădată, sunteți niște gazde și oameni minunați.

Dacă aveți ocazia nu ezitați să mergeți la pensiunea COROLA, nu o să regretați nimic.

Vacanțe plăcute să aveți!!!

Impresii încărcate de costeldobre in 11.10.2017 16:47:19

Validat / Publicat: 11.10.17 18:47:18

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 2 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (costeldobre); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8700 PMA (din 11 voturi) nota2

[11.10.17 18:47:09]

@costeldobre: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 12&ridAnt=82592

- Zoazore
[11.10.17 20:10:36]

@costeldobre: Bre, concetățene, dar voi nu faceți poze în vacanță?

Ai lăudat pensuinea asta și te cred, dar ca să fii credibil 100 %, arată-ne și nouă măcar curtea pensiunii, dacă nu camera în care-ați stat!

Pozele alea vă vor rămâne și vouă amintiri peste timp!

vezi impresii

- costeldobre
[11.10.17 20:44:41]

@Zoazore: Bine bre concetățene, o să pun și câteva poze, când o să am timp, dacă vrei să vezi curtea pensiunii caută pe site-ul pensiunii, este exact ca acolo.

- Zoazore
[11.10.17 21:15:16]

@costeldobre: Pozele de pe sait sunt orientative! Alea-s făcute pentru saitul de prezentare, sunt ”coafate”, ”machiate”, dichisite! Noi vrem să vedem ce-ați văzut voi!

Nu te lenevi și hai cu pozele, c-abia le aștept! Și nu numai eu!

[11.10.17 21:46:29]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• Pe urmele Vitoriei Lipan... (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 21.01.15 de gettyy din IASI) - RECOMANDĂ
  • Deosebit! (Apr.2012) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 26.04.12 de FLUFFY din IASI) - RECOMANDĂ
  • Relaxare totala! (Oct.2011) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 09.11.11 de giximan din VASLUI) - RECOMANDĂ