Pensiunea Popasul Junilor (unitate neclasificată)

10.10.2017
Avatar gabri
DIN ploiesti
înscris/ă în 23.05.10
DEC-2016
REGIM MASĂ Fara masa
250 eur/familie/4 nopti cazare
+ COPII: 8 -- varsta: 2-14

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau alte impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Zona faina, gazde discrete, un loc super.

Salutare,

Am petrecut doua minivacante in aceasta pensiune-vacanta de Rusalii 2016 si Revelion 2017. Locatia se afla in satul Gura Raului, la iesirea din sat, pe drumul catre Paltinis.

Locul l-am gasit pe net in vara anului trecut cand am petrecut cu prietenii vacanta de Rusalii, am fost foarte incantati cu totii si am revenit de Revelion cand totul a fost incredibil.

Locatia are sapte camere-doua triple si cinci duble, noi am fost sapte familii-cinci 2+1, doua 2+2-toate situate la etajul 1. Mai erau doua camere neterminate la ultimul etaj.

La parterul vilei se afla o bucatarie utilata complet, iar livingul are in jur de 200 m patrati.

Afara foisor, gratar cu toate cele de trebuinta, tot ce trebuie sa te simti in regula cu oameni dragi

De asemenea, am apreciat enorm, discretia administratorului vilei - ambele rezervari le-am facut telefonic, am achitat un avans, ajunsi la fata locului am fost indrumati la un magazin din localitate de unde am luat cheia vilei, diferenta de bani am achitat-o la sfarsitul vacantei ulterior fiindu-ne trimisa factura, fara ca noi sa solicitam acest lucru.

Pe perioada sejurului nu am fost deranjati de nimeni - dimineata si seara venea cineva sa bage lemne in centrala insa de multe ori nu-l vedeam intrand sau iesind din curte.

Pentru cei ce-si doresc o vacanta alaturi de prieteni, intr-un loc ok, aproape de statiunea Paltinis - cca 10 km - recomand cu placere.

Impresii încărcate de gabri in 10.10.2017 23:30:29

Validat / Publicat: 11.10.17 09:14:39

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gabri); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8700 PMA (din 11 voturi) nota2

[11.10.17 09:12:28]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță. - bună recomandarea!

Mutat în rubrica "Pensiunea Popasul Junilor, GURA RÂULUI [SB]" (nou-creată pe sait)

[11.10.17 09:13:31]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=82580

[11.10.17 18:14:42]

- gabri
[11.10.17 19:01:58]

@webmasterX: Da, e ok, pentru a ajunge in curte trebuie traversat un podet peste un parau, asta face ca locatia sa aiba oarece intimitate

1. PMA = Puncte Mulţumire-Apreciere = sistem de notare a contribuţiilor la informarea comunităţii. Vezi detalii aici TOP