ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.04.2010
DIN: constanta
ÎNSCRIS: 25.03.10
JUN-2008

Superb

Impresiile postate sunt suficiente pt acest hotel, dar vreau sa adaug si eu cateva, telegrafic:

-servirea, ireprosabila, te asteapta cu sampanie, cokteluri sunt excelente (chiar si unul special cu "mini-artificii") ; sunt numai angajati tineri, fcurati si zambitori

-curatenia, camere, plaja, ponton cu mini bar, mobila, decoruri, baruri, etc, de nota 10;

-mancarea superlativ; restaurantele a la carte gratis, dar cu rezervare

-dulciuri extraordinare, dimineata avea "doar" un fel de tort, si multe produse de patiserie si prajituri, iar seara si la pranz cate 5-7 feluri de tort, plus prajituri, fructe (toate delicioase, ne-am cam ingrasat)

bineinteles ca aveau un diet corner, produse pt copii, nu stiu cate feluri de lapte, etc; room service gratuit (sper sa nu gresesc)

la piscina, intre mese, tot felul de gustari, inghetata la bar, fructe, iaurt, ceai, deliciosul cartof la gratar, kebab, clatite

animatorii - foarte prietenosi, diverse activitati in timpul zilei si seara;

seara se organizau diferite evenimente, seri speciale, love night, seara hotelului"Gala", unde a iesit tot personalul (bucatarie, ospatari, animatori) cu tobe traditionale cu un tort imens; a urmat un spectacol de dans si muzica superb, cu fantana de sampanie, artificii, dans.

muzica live, la barul de la piscina, discoteca dupa 11pm;

-au si un microbuz care pleca pe la 10am in antalya la shopping, gratis

-recomand barul de la relax pool, unde ne-am imprietenit cu ospatarul.

-recomand hotelul pt cei cu copii, un luna park special pt cei mici, cu masinute, roata, leagane, trenulet (gratis) etc

-singurul minus, din punctul meu de vedere, sunt topoganele putine si nediversificate, fiind un mare pasionat de aqua park, in rest un hotel superb.

Trimis de radu123 in 20.04.10 14:53:58

VIZUALIZĂRI: 1567 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radu123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 luna park

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [20.04.10 22:28:33]

Eu zic ca nu sunt suficiente impresii niciodata deoarece fiecare impresie are nota personala a autorului care nu face decat sa confirme daca un hotel sau destinatie este o buna alegere sau nu.

Asa ca si impresiile tale sunt mai mult decat binevenite , lucru care se observa si prin voturile pe care le-ai primit.

[21.04.10 23:15:25]

Citesc cu nostalgie impresiile de la acest hotel Delphin si constat ca nu a reusit sa dezamageasca pe nimeni. Nici pe noi nu ne-a dezamagit acum 3 ani (cel din Alanya).

In prima faza ni s-a parut spatiul cam inghesuit, dar constati pe masura ce trece timpul ca nimic nu e intamplator, de la arhitectura-design, amenajari, impartirea spatiului si mai ales servicii de calitate maxima.

Mie mi-au placut mult baldachinele dintre palmieri si limonada aceea speciala care se gasea in receptia hotelului. Am incercat si narghileaua, de dragul fotoliilor - perne amenajate in mijlocul piscinei si am baut sampanie la malul marii. Toate acestea sunt cu plata la alte hoteluri. De aceea sunt un pic indoita de alegerea de anul acesta (Rixos Lares) pentru ca nu regasesc nici in fact-sheet-ul hotelului, nici in imagini si nici in descrieri multe din facilitatile Delphinului. Ce-i drept, e mai ieftin, iar notiunea de kilipir la ei inseamna ca primesti cat platesti. O sa va spun eu cum sta treaba la intoarcere.

Oricum, recomand si eu alegerea oricarui H. Delphin!

[21.04.10 23:24:49]

n-ai de ce sa fi indoita, michaela -- poate ca nu o sa regasesti chiar "toate cele" de la Delphin, dar o sa gasesti - poate - si lucruri placute IN PLUS! -- trust me

Servicii -- si, nu in ultimul rand, conditii... financiare -- precum anul acesta (anul cand i-au preluat Rixos) n-o sa mai fie poate niciodata la fel de bune la Lares Park! Nu in ultimul rand (si nu intamplator), Rixos-ul i-a preluat dupa renovarea cavsi-din-temelii de anul trecut! -- intre noi fie vorba, chiar era nevoie de aceasta renovare

[22.04.10 13:13:29]

Webmaster, tu ai mare dreptate, iar pretul scazut a fost unul dintre criteriile dupa care am ales hotelul si cam stiu la ce sa ma astept, dar mai am si eu nostalgiile mele dupa Delphin. O sa fie bine oricum, mai ales ca nu mai avem nici noi aceleasi pretentii care le aveam atunci cand mergeam cu copii. Acum, daca facem concedii separate e normal ca noi sa avem bugetul alocat mai "subtire" )

O sa revin cu impresii !

Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Palace Resort: