Marica Marija Margetic Apartmani (unitate neclasificată)

10.10.2017
Avatar ana mari
DIN Victoria [BV]
înscris/ă în 27.01.16
AUG-2017
REGIM MASĂ Autogospodarire

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Croatia pentru prima oara

Anul acesta am ales sa mai vizitam si alte meleaguri si am ales sa plecam cu gasca noastra (grup de 12 persoane) in Croatia localitatea Lovran. Ei au mai fost si anul trecut la aceasta vila si au fost multumiti.

Eu sincer nu am fost prea impresionata datorita faptului ca era destul de departe de plaja si drumul la intoarcere era destul de anevoios datorita faptului ca trebuia sa urci un drum serpuit de genul Transfagarasan dar la o scara mai mica.

Vila era dotata cu tot ce trebuia pentru a-ti gati iar gazda locuind in aceeasi incinta era omniprezenta si binevoitoare.

Marea a fost foarte limpede datorita pietrelor care erau peste tot, asa ca va recomand sa va luati incaltari pt inot ca altfel va trebui sa va cumparati de acolo. Peisajul este superb iar relieful muntos se intrepatrunde cu cel maritim.

Practic plaja nu exista, se face plaja pe stanci asa ca veniti dotati cu sezlong sau izopren gros ca altfel veti pleca vineti pe fund :)).

Mancarea buna se gaseste in centrul vechi al localitatii, printre stradutele serpuite fiecare are un mic magazinas cu orice iar cladirile pastreza aerul acela medieval. Preturile sunt cam piperate adica orice pornea de la 5-10 euro si rar iti acceptau euro, vroiau moneda lor Kuna care se putea achizitiona de la ATM-uri.

Va recomand sa faceti o excursie cu Taxi Boat la Laguna Albastra si la insulele din imprejurimi peisajul fiind mirific cu toate ca apa marii a fost destul de rece pentru gustul meu tot m-am balacit putin.

Va recomand Croatia pentru a o trece in revista ca si tara vizitata dar noi curand clar nu ne vom mai intoarce.

Impresii încărcate de ana mari in 10.10.2017 21:26:17

Validat / Publicat: 11.10.17 08:47:31

• A fost prima sa vizită/vacanţă în CROAȚIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ana mari); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7600 PMA (din 8 voturi) nota2
  • Ai fost acolo, la Marica Marija Margetic Apartmani? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de ana mari? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[11.10.17 08:46:12]

Nu am reușit să identificăm cazarea cu numele indicat - „Villa Maria Maricca, Lovran”. Am găsit doar o ”Vila Maria” - astfel că am mutat impresiile în rubrica "B&B Villa Maria, LOVRAN" (nou-creată pe sait)

Ai putea te rugăm confirma dacă aici ați stat - booking.com?

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 40&ridAnt=82578

- ana mari
[11.10.17 16:22:10]

[11.10.17 18:56:42]

@ana mari: Mulțumim pentru lămuriri!Am corectat denumirea rubricii!

====

rog aruncă o privire peste următorul link google.ro/maps/@45.266844 ... =!3m1!1e3?hl=ro.

• - localizează unitatea de cazare în cauză pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • ---

[11.10.17 21:05:03]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos