ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.10.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Le Bleu Hotel & Resort Kusadasi - O mare dezamăgire

Inainte sa merg cu familia mea la acest hotel, am citit doar recenzii bune, ultimele fiind de prin 2012-2013.

Tin sa mentionez ca acest hotel nu merita cinci stele sub nicio forma, merita maxim 3 stele, avand in vedere conditiile de cazare si masa.

Mancarea nu este foarte diversa, iar restaurantul este foarte inghesuit, nu este luminat, aproape ca nu vezi ce mananci.

Curatenia in camere lasa foarte mult de dorit, nu se face deloc cu simt de raspundere, lenjeriile sunt murdare.

Personalul de la receptie nu iti ofera informatii decat daca insisti.

Repet, hotelul nu este de 5 stele!!

Trimis de Ana1308 in 08.10.17 13:34:23
Validat / Publicat: 08.10.17 14:07:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2053 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ana1308); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.88 EUR pe cameră

[08.10.17 13:47:31]

@Ana1308: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 73&ridAnt=82532

Mihai18
    [08.10.17 14:22:00]

Și eu vă urez bun venit pe AFA și recomand să continuați.

Util reviewul pentru amatorii la acest hotel, un mare dezavantaj pentru cei ce administrează locația. Bine ați făcut că ați scris, chiar fără fotografii, textul reviewului le suplinește. Să se învețe mintea, să fie serioși, altfel merg spre faliment. Suma de 2000 euro nu o meritau. Mult mai bine era dacă alegeați un hotel pe litoralul românesc, pentru că avem și noi hoteluri bune.

Vă mai aștept și cu alte reviewuri

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.10.17 17:49:31]

@Mihai18: autoarea este din Constanta, asa că litoralul românesc... este la ea acasa! Cert este faptul ca cei 2000euro pot sa-i condider risipă! Fiind vorba despre un hotel mediocru din Kusadasi! Cu banii astia sunt sigura ca-si gaseau ceva mult mai bun in Antalya! Ori pretul cuprinde si alte mici cheltuieli... altfel nu se justifica!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.10.17 19:47:04]

@Mihai18:

Degustibus.

Pentru mine, utilitatea unui articol FĂRĂ poze şi slab argumentat este minimă spre nulă.

În urmă cu vreo doi ani parcă, ţi-am dat un sfat, zic eu util , exact pe acelaşi subiect. Ai ţinut cont de el şi m-am bucurat, dar acum nu ar fi corect să faci şi tu acelaşi lucru?

Sugestia de a cheltui suma de două mii de euro prin minunatele hoteluri de pe litoralul nostru, pur şi simplu mă lasă fără replică, cu atât mai mult cu cât userul este din Constanţa

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.10.17 20:09:12]

@Ana1308:

Nu ştiu unde ai citit tu recenziile respective, dar sigur nu pe AFA . Pe acest site singurele articole despre acest hotel sunt din 2014 şi 2015, iar notele sunt la superlativ.

Repet, hotelul nu este de 5 stele!!

Hotelul nu este de cinci stele în comparaţie cu ce???

Cu alte hoteluri turceşti tot de cinci stele la care ai fost înainte sau cu ceea ce crezi tu că ar trebui să ofere un hotel de cinci stele, aşa la modul general?

Mie mi se pare că exagerezi. Este părerea mea.

Acesta nu este un hotel excepţional de nota 10, nu este un paradis sub niciun aspect, dar nici nu cred că este un hotel de nota 2,5 cum l-ai apreciat tu.

Adevărul este mereu la mijloc, inclusiv în acest caz în care vorbim de un hotel mediu, modest.

Primul aspect care m-a surprins când am citit articolul a fost preţul. Alegerea hotelului nu a fost doar una nefericită, cât timp este clar că aveai alte aşteptări, ci şi una SCUMPĂ, chiar foarte scumpă.

Kuşadasi este o staţiune frumoasă şi ieftină, având avantajul de a fi la o distanţă rezonabilă de România. Datorită distanţei de doar 1050 kilometri faţă de Bucureşti şi maxim 1100 km faţă de Constanţa, majoritatea preferă transportul cu maşina proprie şi uneori cu autocarul, costurile fiind minime, undeva la 150-180 euro/maşină. Alegerea transportului cu avionul spre Kuşadasî este una păguboasă din toate punctele de vedere.

Costul avionului pentru trei persoane ajunge deseori să-l depăşească pe cel al sejurului propriu-zis.

Durata transferului de la aeroport la hotel este mare, deoarece cursele charter aterizează pe Milas Bodrum şi drumul este lung.

Dar tot nu reuşesc să-mi explic cum ai reuşit să plăteşti 2000 de euro pentru acest sejur.

[09.10.17 10:00:42]

maria55, Mihai18