ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.09.2017
ÎNSCRIS: 27.07.10
SEP-2017

Hotel Artemis, Kamari - Santorini

Va salut,

Asa cum v-am promis in rewieul de ieri despre Santorini, statiunea kamari, voi face cateva precizari despre hotelul la care ne-am luat sejurul.

Hotelul este foarte frumos, rustic, numai alb cu obloane albastre, curtea cu flori, palmieri, rodii, smochini, foarte ingrijit, curat, piscina exterioara frumoasa, curata, este administrat de doua surori, afacere de familie, una din ea se numeste Artemis, precum hotelul, o gazda foarte draguta, zambitoare si... cam atat

Acum vine partea rea:are camere spre piscina si mare unde este liniste si unele spre gradina si spre strada care era foarte circulata toata noaptea de atv uri si motorete, camera foarte galagioasa unde am fost cazati si noi.

Am cerut sa ne mute, dar a zis ca nu este posibil ca nu are camere libere (am vazut apoi ca avea, erau cazati numai italieni, francezi, englezi), probabil ca noi cei care platisem deja nu mai prezentam interes...

Camerele curate dar mici, cu marmura pe jos, baia mica, mobilierul cred ca nu era schimbat de 30 de ani, aerul conditionat de-abia functiona, mai mult am fost si certati intr-o zi cand am venit de la plaja ca lasam deschis cand nu eram in camera.

Micul dejun inclus a fost acelasi timp de 7 zile si anume:un singur fel se sunca presata, un singur fel de cascaval ieftin feliat procesat (aceleasi zi de zi), cafea, suc, ceai si 2 -3 feluri de dulceata si croissant, nici macar o leguma, abslout niciun fruct sau vreun ou macar...

Piscina dupa cum v-am zis era foarte frumoasa, dar nu puteai sa bei macar o bere sau suc (barul era inchis), in loc de muzica erau italienii care erau foarte galagiosi.

Lucrul bun era ca era la max. 5 min de mers la plaja, supermarketul aproape, dar acum daca m-as mai duce as sti ce sa aleg (am vazut hoteluri chiar pe plaja).

Sper ca nu v-am plictisit prea mult cu aceste rewieuri, am ramas cu amintiri foarte placute, merita orice coltisor al insulei, cred ca si acest hotel daca as fi avut camera mai buna, nu ezitati sa ma intrebati, stiu acum pt viitor multe locatii care poate v-ar putea interesa...

Trimis de antheos in 28.09.17 10:11:11
Validat / Publicat: 28.09.17 10:58:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2229 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (antheos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.09.17 10:58:22]

Mutat în rubrica "Artemis Hotel [Kamari], SANTORINI" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 07&ridAnt=82380

roxi-nico
[28.09.17 12:03:12]

Buna! Da-ne, te rog, numele locatiilor pe care le consideri avantajoase, mai ales in ceea ce priveste plaja. Multumim!

[28.09.17 12:13:31]

@antheos: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

antheosAUTOR REVIEW
[28.09.17 12:22:06]

@webmaster26: perfect

antheosAUTOR REVIEW
[28.09.17 12:31:23]

@roxi-nico: In prima linie chiar langa plaja:Afroditi Beach, Kamari Beach, Bellonias Villas (preferata mea), Levante Beach, iar in linia 2 cam la 25 m de plaja: Polydefkis Apart., El Mar Villas.

Hotelul Artemis unde am stat are 3*, dar am aflat de la cei care am mai vb. pe plaja ca nici la 4*micul dejun nu era stralucit, ar fi fost ok daca as fi avut camera spre piscina si plaja (puteti cere acest lucru), banuiesc ca al nostru este mai ieftin, nu stiu cat a fost pt ca am luat pachet cu avion, transfer, etc, iar proprietara nu a vrut sa ne spuna cat costa la ea camera, dar daca aveti un buget mai redus este ok, 5 min de plaja, mai putin micul dejun...

[28.09.17 14:22:20]

antheos, roxi-nico