ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.09.2017

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Maritim Pine Beach Resort Club Belek — Dezamăgitor. 3 stele maxim

Am avut rezervat un sejur de 7 nopti la Maritim Pine Beach 5* UAI, in perioada 15,09 - 22,09,2017.

O data ajunsi la destinatie am avut parte de cea mai mare dezamagire, vacanta mult visata s-a transformat in cosmar. Inca de la receptie am fost intampinati de oameni total neprofesionisti, camerele sunt vechi, mici si posomorate. Platisem in plus pentru seea view, care era un lateral... dupa coltul balconului.

Mancare din restaurant de duzina, multa dar slab calitativa.

Am avut un soc cand in barul Lobby am dorit sa servim o cafea pe terasa, pt. a putea fuma si ne-au indrumat spre un balconel, unde era o singura masa cu 3 scaune si nu mai incapea nici musca.

E un resort de 3 * maxim la pret de 5 *

Imi pare rau ca nu am facut fotografii, dar eram intr-o stare groaznica si nu imi ardea de poze.

A 2-a zi la ora 10,00 am luat legatura cu agentia prin care contractasem vacanta, iar acestia impreuna cu tour operatorul ne-au mutat in alt resort. La ora 12.00 eram in alta lume, la Papillon Zeugma, un resort de 5 * UAI.

Pana acum nu am scris nici un review, dar consider ca nu mai trebuie sa treaca nimeni prin asemenea experiente.

Trimis de lianamaria77 in 25.09.17 18:53:50
Validat / Publicat: 25.09.17 19:28:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: BELBIL DELUX BELEK, PAPILLON AYSHA BELEK

VIZUALIZĂRI: 5000 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lianamaria77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 87.97 EUR pe cameră

webmaster45 [25.09.17 19:19:22] »

@lianamaria77: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

La ora 12.00 eram in alta lume, la Papillon Zeugma, un resort de 5 * UAI.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [25.09.17 19:42:39] »

@lianamaria77:

camerele sunt vechi, mici si posomorate.

Hotelul este mai vechi, de aici şi camerele de maxim 30 metri pătraţi, dar a fost renovat în 2013, astfel că în doar patru ani cât de mult putea să se învechească?

Am văzut că ai notat plaja cu doar 50%, în condiţiile în care plaja acestui hotel este cel puţin la fel de bună ca plaja de la Zeugma, de exemplu, un hotel de care ai fost mulţumită. Ce anume a fost în neregulă cu plaja?

Preţul de 2100, bănuiesc că euro, mi se pare cam mare pentru acest hotel în perioada sejurului tău, hotelul oferind reduceri destul de consistente.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [25.09.17 19:59:11] »

Chiar asa, cum ai reusit sa platesti 2100 euro pentru 2 adulti, la mijlocul lui septembrie, cand ofertele la acest hotel nu au fost nici in plin sezon, in august, mai mari de 1600-1700 euro???

lianamaria77 [25.09.17 20:07:32] »

@nicole33: Buna Nicole,

Camerele sunt mici si ponosite, chiar daca hotelul a fost renovat in 2013, au folosit materiale de calitate proasta si asta se vede. Plaja este aglomerata si nu este ingrijita chiar daca este destul de aproape de cea de la Zeugma.

Despre pret, atat am platit noi acum in septembrie cu avion, transfer si sea view, am biletele si pot sa incarc o poza cu ele daca asta va linisteste.

In rest, te invit sa-ti petreci urmatoarele concedii acolo si sa-mi spui daca ti-a placut.

lianamaria77 [25.09.17 20:10:00] »

@Andox: Buna Andox,

Atat am platit noi pe sejur si sper sa intelegi ca si dezamagirea a fost pe masura pretului platit!

webmasterX [25.09.17 20:17:00] »

@lianamaria77: pe viitor ține cont te rog că în calitate de membru AFA e posibil să ai acces la prețuri (mai) bune, aici, pe AFA.

amfostacolo.ro/oferte-spe ... cia&tid=1#lista

Solicită și aici o ofertă, nu te costă nimic

lianamaria77 [25.09.17 20:23:00] »

@webmasterX: multumesc, vom tine cont de acest sfat. )

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [25.09.17 20:38:03] »

@lianamaria77:

Nu am nicio nelinişte referitor la modul în care îşi cheltuie alţii banii. Este o ţară liberă

Preţul plătit de tine a fost oricum mare chiar şi pentru Zeugma, unde am fost şi eu în perioada 10-17.09.2017, dar cu mult mai puţini bani .

Interesant ar fi fost să fi încărcat poze din hotel, poate aşa ai fi fost mai convingătoare în desfiinţarea acestuia după doar câteva ore petrecute acolo. Am văzut acest hotel de pe plajă, nu este genul meu, dar totuşi nu părea un hotel de nota 1,88.

O ironie inutilă şi gratuită.

Aşa cum am precizat mai înainte, NU SUNT interesată de acest hotel, standardele mele fiind altele. De mulţi ani am trecut la hoteluri dintr-o categorie superioară, cu condiţii şi servicii net superioare şi cu bani mai puţini

lianamaria77 [25.09.17 21:12:02] »

@nicole33:

Nicole,

Comentariul despre hotel este adresat turistilor mai putin versati decat tine si care sper sa-si cheltuiasca banii mai eficient decat noi.

De ce ai scris "NU SUNT" cu majuscule?

soreno29 [17.10.17 15:18:53] »

@lianamaria77: eu am avut un sejur in august de 10 zile si cel putin in ceea ce priveste plaja si masa te pot contrazice. Plaja e una din cele mai late din zona si era foarte curata muuult mai curata decat cea a hotelului vecin si anume... ghici... Papillon Aischa, care ca si Cornelia hotelul situat dupa Aischa au doua plaje meschin de mici.

masa a fost una buna si o compar cu cea de la Papillon Belvil unde am fost... n-am sesizat diferete decat la numarul de baclavale... in rest aici am gasit cele mai bune prajituri din cele peste 20 de hoteluri unde am fost. poate sa fi schimbat ceva in rau in septembrie... dar in plin sezon au fost ireprosabili. Nu vreau sa creez o polemica ci sa punctez o realitate. Camerele de la club aveau 27 mp, cele din main building ceva mai mult si erau renovate..... pentru cei ce ar vrea totusi sa se duca la maritim si le e teama ca vor gasi iadul pe pamant... duceti-va cu incredere! E un hotel cu un raport optim calitate pret.

webmasterX [17.10.17 15:27:23] »

@soreno29: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

tumisfabu [15.01.20 20:03:59] »

@nicole33:

Bunaaa, referitor la aceasta afirmatie a ta, te rog mult sa imi recomanzi ceva, asa, pe sufletul tau, pentru doi adulti, pana in 1500 e, tinand cont de faptul ca vrem sa mergem pentru prima oara in Turcia, dupa ani intregi de Bulgaria!

Multumesc si numai bine!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [16.01.20 06:40:24] »

@tumisfabu:

Solicitarea ta este prea generală pentru a-ţi putea face o recomandare. Nu ai precizat în ce zonă din Turcia ai dori să mergi, în ce perioadă, câte nopţi, dacă vrei cu avionul sau cu maşina personală sau care ar fi criteriile de alegere a unui hotel importante penru tine.

Deschiderea unei solicitări de tip CMR ţi-ar permite obţinerea unor răspunsuri utile în alegerea variantei celei mai convenabile pentru tine.

amfostacolo.ro/intrebare. ... id=1&a=-9&CMR=1

tumisfabu [16.01.20 09:48:46] »

@nicole33: mulțumesc frumos, îți făcusem solicitare mai detaliata in alta parte, nu mai știu unde????. Am solicitat acum și pe CMR.

Era vorba de prima data în Turcia, de pe 18 sept, cu avion din Suceava, doi adulți, nu știu zona, vrem doar ceva curat, decent, fara Aqua parc, max. 1500 e.

Mă bazez pe gustul și experiența ta, deși aștept și de la ceilalți prieteni sugestii.

Mulțumesc din nou și aștept, se ivește de undeva... ????

Eve.ro, lianamaria77, soreno29, tumisfabu
    Alte impresii din această RUBRICĂPine Beach Resort & Club (ex Maritim) :