Paradise Blue Hotel

JUL-2017
1040 Euro
+ COPII: 2 -- varsta: 3 si 8

Excelent

Pentru prima data in Bulgaria am ales Laguna Garden. Am mers 6 familii cu 5 copii mici. In ziua cazarii, eram pe drum, in Vama Veche, ma suna de la agentie si mi spune "a fost o suprarezervare si nu mai aveti camere la Laguna Garden". INCREDIBIL!!! . Dar mi a spus ca am fost mutati (doar 3 familii) la alt hotel, la Paradise Blue. I am spus ca nu accept ca nu am auzit de el. A zis ok.

Cand a ajuns prima familie la Laguna Garden, sa vezi chestie. Nu erau locuri :)... Cumva am reusit sa mutam tot grupul la Paradise Blue. Si a fost excelent

Hotel pe plaja, 5 stele, nou.

Cazare grozava, et 3, vedere spre mare, camera mare, 2 paturi de 1x2 si o canapea extensibila de 1,4x2, baie mare cu 2 chiuvete, vana cu tv :), wc si dus. Am observat, camerele de la parter au piscina proprie.

Mancare foarte buna la toate cele 3 mese, erau de toate pt toti, si intre mese pizza si cartofi prajiti la barul de la piscina. Alcool bulgaresc (vin si spirtoase) si bere halba becks si suc de mere natural de la punga.

Marea minunata, curata, am intrat 50 -60 m ca sa imi ajunga pana la piept. Plaja destul de curata. Mai gaseai si cate un muc. Piscinele hotelului erau curate dar cu apa rece.

Personalul erau tineri din Ucraina sau Rusia. Cam greu cu engleza, dar tot gaseai unul pana la urma cu care sa te intelegi.

Desigur ca la un hotel care acum s a deschis gasesti si minusuri. Centrul spa din hotel era neterminat, piscina interioara nu era, specialitatile de la mese se terminau repede, barul de la picina, seara, ba era deschis ba era inchis.

Oricum, pentru o prima iesire din tara, a fost o experienta minunata.

Impresii încărcate de incredibil in 22.09.2017 09:24:22

Validat / Publicat: 22.09.17 13:02:49

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (incredibil); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 8 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 43.36868300 N, 28.08227100 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Paradise Blue Hotel? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de incredibil? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[22.09.17 13:02:24]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 38&ridAnt=82213

- rentea
[22.09.17 20:31:05]

Ai avut allinclusive sau demipensiune?

- incredibil
[25.09.17 08:28:57]

@rentea: Allinclusive. Dar pentru ca eram transferat de la alt hotel. Din cate am inteles de la hotel, ei au scos pe piata doar demipensiune

• Vacanta linistita (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 15.10.18 de lidiasi din IASI/BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Frumos (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 12.07.18 de cmm din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Paradise Blue - Cel mai nou hotel din Albena (Sep.2017) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 14.10.17 de Floria din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Paradise Blue (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 26.08.17 de androosca din IAşI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.129199981689 sec