82035
Kavadias Apartments (unitate neclasificată)

15.09.2017
Avatar colon3lul
DIN Feldkirchen, Germania
înscris/ă în 10.01.16
AUG-2017
REGIM MASĂ fara masa
665€
+ COPII: 2 -- varsta: 11-.13

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Kavadias Apartments, Vasiliki, Insula Lefkada

Dupa numeroase cautari pe internet, filmulete, imagini, review uri am ales urmatoarea cazare: google.ro/maps?q=38.62845 ... &hl=ro&t=m&z=16, Kavadias Apartments si am ales bine, chiar foarte bine din punct de vedere al confortului si al pretului (pentru 2 adulti+2 tineri 11-13 ani am platit 635€/7 nopti).

Kavadias Apartments este o constructie noua cu apartamente mobilate cu bun gust, moderne, foarte curate, propietarul cred ca a pus si suflet cum se spune atunci cand a construit si mobilat aceasta cladire.

Noi am beneficiat de un apartament cu living si dormitor, baie cu cabina de dus+uscator de par, pat mare dublu in dormitor, canapea extensibila pt. 2 persoane in living, living utilat cu mobila de bucatarie (noi nu am gatit), pahare, tacimuri, aparat de cafea, fierbator apa, aragaz, frigider cu congelator care a fost de mare ajutor deoarece am o geanta frigorifica cu, capsule, modelul de geanta este flexibil ca si o geanta normala/ ai bagat capsulele, 4 sticle mari de apa+sixpack de doze si ai bauturi reci toata ziua.

Apartamentul are balcon la dormitor, 2 balcoane la living +1 masa cu 4 scaune sa poti sta comod pe terasa, plase de tintari, rulouri electrice, aer conditionat, posibilitati gratar in curte, un loc de joaca pentru copii la 10m de cladire, parcare pentru masina in fata cladirii, singurul minus fiind praful din Grecia/fiind zona noua nu au asfaltat inca.

Amplasarea Kavadias Apartments este superOK, la 200m de strada principala cu magazine si unde se plimba lumea seara, la 10 minute de portul Vasiliki unde se afla tavernele, barurile, etc... tot la maxim 200m se afla si supermarket+brutarie, placintarie de unde te poti aproviziona cu bauturi racoritoare, fructe, placinte/covrigi proaspeti in fiecare dimineata pe care i cumperi cand pleci spre plajele din imprejurimi, plaja din Vasiliki fiind mai mica, golful unde se afla plaja este mare si foarte frecventat de cei care fac windsurfing.

Propietarii Thomas si Caterina sunt niste oameni extraordinar de politicosi si foarte amabili, chiar daca intarzii la check in ei te asteapta, indiferent de ora si am uitat sa spun ca, gunoiul in camere se ridica zilnic, prosoape de fata si dus superOK si trebuie sa accentuez inca o data curatenia si linistea din Kavadias Apartments de unde poti pleca zilnic spre plajele extraordinare din apropiere, dar despre acestea alt review...

Impresii încărcate de colon3lul in 15.09.2017 13:14:25

Validat / Publicat: 15.09.17 16:56:01

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (colon3lul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5700 PMA (din 6 voturi) nota2

[15.09.17 16:55:37]

@colon3lul: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 56&ridAnt=82035

Mutat în rubrica "Kavadias Apartments [Vasiliki], LEFKADA" (nou-creată pe sait)

[15.09.17 21:28:39]

- colon3lul
[15.09.17 21:53:10]

@webmaster26:... da acolo se afla Kavadias Apartments, eu am luat link ul de pe booking.com, poze nu am cu locatia, hotelul, dar pozele de pe booking.com corespund exact cu realitatea.

Publicitate    [24.09.19 12:56:09]