ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2017
ÎNSCRIS: 23.07.13
SEP-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 5 si 7 ani

O vacanta reusita

Anul acesta am facut rezervare la Crystal Admiral Resort & Spa din Side pentru 7 nopti.

Am fost o familie cu 2 copii mici 5 si 7 ani.

Despre mancare pot spune ca a fost calitativ f. buna si cantitativ mai mult decat suficienta, ex.: multe feluri de baclava si prajituri, salate de toate felurile, multe fructe la fiecare masa, masline de toate felurile, carne pe gratar, fiarta sau prajita, in fiecare zi alte feluri de mancare specifice Turciei, carne de pui, rata, oaie, miel etc. Am fost foarte multumit din punct de vedere al diverselor feluri de mancare cat si de calitate.

La bauturi aproape la fel de bine. Se puteau comanda toata ziua tot felul de cockteiluri, nu toate merita :) (dar cu alcool turcesc, pt. cel de import se plateste); bere efes la dozator nu este nemaipomenita dar se poate bea fara probleme; apa plata la discretie (frigidere sunt peste tot cu sticle de 0.5); mini barul din camera este free si se face refill zilnic; curatenie se face zilnic iar prosoapele se schimba la fel.

Patiseria din stanga intrarii in hotel, cafeneaua turceasca (Cafe Turk) si bauturile din barul din interior din zona magazinelor (Veranda bar) sunt tot gratis.

Barul de la plaja si cel din complex ofera pe timpul zilei - sucuri, apa, bere si mancare (free).

De la receptie se dau carduri speciale pentru prosoape care se pot folosi la piscina sau la mare. Acestea se pot schimba de 2 ori pe zi, pentru cine doreste.

Gratis este si piscina interioara cu jacuzzi, saunele si baia turceasca.

Topogane pentru adulti - 4, pt. copii mici 3 la numar, iar pentru copii mai mari (4-10 ani) tot 3. Nu pot spune ca cele pentru adulti sunt nemaipomenite dar pt. distractie te mai poti da din cand in cand pe ele.

La plaja este indicat sa aveti pantofi speciali de pietre. Plaja este de nisip cu ceva pietre, se poate merge foarte bine, insa inainte de intrarea in mare cat si mare sunt pietre. Intrarea in apa este destul de abrupta. Pentru cei cu copii mici mai greu de construit castele de nisip, dar destul nisip la sezonguri pt. joaca, mai ales ca se poate sta la umbra datorita sistemelor care exista atat la plaja cat si la piscina. Exista si un ponton de pe care se intra direct in apa mare.

Kids club in fiecare zi de la ora 10.00, cu diverse activitati.

Seara, dupa masa, la amfiteatrul din complex, este mini disco iar dupa sunt diverse spectacole.

Recomand hotelul.

Trimis de Lukas77 in 14.09.17 09:26:01
Validat / Publicat: 14.09.17 10:08:58
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4321 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lukas77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 La plaja

[27.02.18 10:27:05]

Buna ziua

As dori sa stiu cat de abrupta este intrarea in mare? adica la 1 m - 2 m de mal e adanca? avem o fetita de 4 ani si e important... Sunt pietre multe in apa, adica poti umbla sau iti trebuie papuci de apa?

Multumesc anticipat

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.02.18 10:53:20]

@STEFANYA23: Nu-ti strica vacanta la Crystal Admiral, alege altceva.

Lukas77AUTOR REVIEW
    [27.02.18 10:56:05]

@STEFANYA23: Intrarea in mare este destul de abrupta pt copil de 4 ani. Daca doreste sa intre, sa foloseasca colac sau aripioare. Apa este destul de sarata. Pietre sunt inainte de intrarea in mare, si sa mergi descult spre apa nu e prea confortabil decat daca te duci pe ponton.

[27.02.18 10:58:59]

@Andox: Multumesc, aveti ceva recomandari, cam la aceeasi bani, 1500 euro (septembrie)?

[27.02.18 11:03:39]

@Lukas77: Multumesc pentru raspuns.

Carmen86
    [09.03.18 08:54:32]

@Lukas77: Buna ziua!

Am vazut ca ati fost cu copii mici la acest hotel. si noi ne-am ales sa ne petrecem vacanta acolo anul acesta in iulie.

As dori sa stiu ce alte posibilitati de distractie mai sunt pt copii, 5 ani are si al meu.

Pe hotels.com am vazut niste poze in care erau si ceva trenulete si masinute electrice, pe alte site-uri nu.

Mi-e putin teama sa nu se plictiseasca.

Carmen86
    [01.07.18 14:32:00]

@Lukas77: Buna! Urmeaza sa mergem si noi peste cateva zile la acest hotel. Sunt curioasa care sunt posibilitatile de distractie pt un copil de 5 ani, in afara de piscina si miniclub. Am vazut in unele poze, pe un alt site, ca ar fi si masinute electrice si ceva trenulete, mai exista, ca nu am mai vazut si pe alte site-uri? Mai sunt interesata si de excursiile optionale, ce preturi au si daca merita sau nu.

Lukas77AUTOR REVIEW
    [01.07.18 15:12:51]

@Carmen86: Buna. Anul trecut nu am observat trenulete si masini electrice, posibil sa fi fost introduse din acest an. Din pacate informatii legate de excursiile optionale nu am cum sa dau pentru ca nu m-au interesat. Va doresc un concediu minunat!

Carmen86, Lukas77, STEFANYA23
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Admiral Resort Suites [Kizilot]: