81989

DIN Chitila
înscris/ă în 13.09.17
SEP-2017
+ COPII: 6 -- varsta: 6-12

De la decent la 'never again' in timp record

Am fost la Edenland cu familia de câteva ori înainte de a ajunge in punctul in care sa scriu aceasta recenzie, si pot spune ca a fost ok, atunci.

Parcul in sine este localizat intr-o pădure cu acces auto destul de anevoios si este bazat in mare parte pe trasee de tiroliene prin copaci.

Fiecare atractie din parc se plateste separat, bauturile si mancarea nu as putea spune ca sunt scumpe, dar selectia este destul de limitata. In afara de cateva sucuri, bere, inghetata si poate niste popcorn, n-am vazut, la vremea aceea, dar se vorbea ceva de un restaurant. - Luati servetele de acasa.

Experienta de-a dreptul de prost gust pe care am avut-o si despre care vreau sa vorbesc in aceasta recenzie am avut-o la sfarsitul verii 2017, exact de ziua de nastere a fiului meu, care a cerut sa mearga aici sa sarbatoreasca, impreuna cu cativa prieteni si parintii acestora.

Am ajuns primii si am vrut sa intram, iar eu am facut greseala sa am in mana o sticla de ceai. Vreau sa spun ca desi nu am mai fost aici cam de la inceputul verii, inca de cand am ajuns in parcare am observat schimbari, si nu in bine.

Prima data m-am izbit de aspectul total schimbat al intrarii in parc. O poarta masiva si inalta, flancata de turnicheti gen intrare de penitenciar te anunta ca intri mai degraba intr-un gulag siberian decat intr-un parc de distractii.

Curand am aflat si de ce au aparut toate astea, administratia parcului a introdus o taxa de intrare, si dupa cum arăta intrarea, erau hotărâți sa nu le scape nimeni. Nu am nimic impotriva unei taxe de intrare, am in schimb ceva impotriva unei taxe de intrare absolut nejustificabila. Atunci cand platesti taxa de intrare intr-un parc, mai toate atractiile din parcul respectiv, cu mici exceptii, sunt incluse in taxa de intrare. Aici, nu! Platesti intrare, apoi plătești pentru orice in interiorul parcului. Ei bine, eu nu sunt de acord! E ca si cum as merge la cinema si as plati pentru accesul in sala, dar daca vreau sa mai si dea drumul la proiectie, trebuie sa platesc extra.

Iar treaba cu bauturile, "rămâneți afara si beți sticla de ceai apoi puteti intra"... nu merci, am cerut banii inapoi, ne-am anuntat prietenii de schimbarea brusca de plan, si am mers la Therme, unde am intrat cu o sticla de ceai si mi s-a spus doar sa nu intru cu ea in zona piscinelor ci sa o tin in vestiar.

Cam asta a fost sfarsitul vizitelor noastre la Edenland, nu sunt fan al locatiilor in care am voie sa intru doar cu portofelul, ba mai si platesc pentru asta.

Si pentru cei care spun ca Edenland nu e scump, intr-adevar, nu platesti o suma uriasa, dar compara cu alte locatii axate pe distractie si relaxare si ce ofera acestea.

P.S. Si cand te gandesti ca totul a pornit de la o sticla de ceai, jumatate goala. Dar regulamentul e regulament si trebuie respectat cu strictete. Asa e in orice unitate militara, sau penitenciar. Edenland ce este?

Impresii încărcate de DannD in 13.09.2017 15:08:39

Validat / Publicat: 13.09.17 18:43:49

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (DannD); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 2 voturi) nota2

[13.09.17 15:16:30]

@DannD: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos