81987

DIN Botoşani
înscris/ă în 13.09.17
AUG-2017
960 ron 2 nopti cazare

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Vila Riana Dunavatu de jos de evitat

Dupa un sejur excelent in Bulgaria, am hotarat sa petrecem 2 zile in minunata noastra Delta a Dunarii.

Am rezervat telefonic 3 camere duble si una tripla la un pret de 120 ron pe noapte pt. fiecare camera. Dupa un drum obositor am ajuns f. tarziu la locatie, undeva pe la 22,00. Am parcat masinile in fata pensiunii pe un drum public, neavand parcare proprie, si am luat contact cu locatia.

O pensiune mai mult decat modesta in care curatenia era, sublima dar lipsea cu desavarsire". Pensiune construita pe structura de lemn, cu camere mici si neaerisite, pline cu paianjeni, gandaci si chiar urechelnite, lenjerie cumva colorata si o curatenie indoielnica.

Gazdele amabile, o persoana mai in varsta care am dedus ca este proprietar, si una mai tanara, care banuiesc ca se ocupa de curatenie, spun banuiesc deoarece cat am stat nu am vazut pe nimeni sa dea o matura.

Neplacut a fost si faptul ca in aceeasi seara cand ne-am cazat am fost somati sa achitam intreaga cv. a camerelor, probabil se gandeau ca vom renunta la cazare.

Masa am servit-o la o pensiune invecinata, Pestisorul" (care merita numele de pensiune din toate punctele de vedere) deoarece la vila era total insalubru desi dispune de un fel de bucatarie a turistilor dotata cu o masa soioasa, aragaz ruginit si o vesela pe masura.

Lasand la o parte aceste neajunsuri, vizitati Delta Dunarii, un adevarat colt de rai, dar aveti mare grija la cazare.

Impresii încărcate de gutu2000 in 13.09.2017 14:36:38

Validat / Publicat: 13.09.17 16:12:16

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gutu2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  600 PMA (din 1 voturi) nota2

[13.09.17 15:02:15]

@gutu2000: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 40&ridAnt=81987

Mutat în rubrica "Vila Rianna [Dunăvățu de Jos], DUNAVĂȚ" (nou-creată pe sait)

[13.09.17 19:16:10]

- gutu2000
[14.09.17 14:21:00]

@webmaster26: coordonatele gps sunt ok

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos