81970

APR-2017
TIP: SINGLE
166 EUR

la PMM* = 207 PLN

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” (interes crescut din pdv al politicii saitului!) — e fie (1) dintr-o destinaţie apreciată ca „inedită”, fie (2) despre un obiectiv/destinație la care, la momentul publicării, nu existau impresii recente. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Gromada Warszawa Centrum 3* - bun si pentru turism si pentru business

Am fost la Gromada in aprilie 2017, in interes de serviciu. Rezervarea a fost facuta de o colega de serviciu pentru toti membrii delegatiei, pe un site international de rezervari. Ea se mai cazase anterior la Gromada, asa ca stia locatia.

De la aeroport am luat un autobuz care ne-a dus in centru, la vreo 300m de hotel (daca retin bine, sunt undeva la 13-14 statii). Bilete am luat de la automat, a avut un alt coleg niste zloti si ne-a luat la toti dar, oricum, se poate plati si cu cardul.

De la statia de autobuz, cu google maps, in 10 min am fost la hotel: receptie generoasa, camera de bagaje, bar, restaurant. Am identificat rezervarea, am platit cu cardul (in zloti, dar ai si alte optiuni de plata) si am urcat la camera.

Din cate am observat, hotelul are 2 corpuri legate intre ele de o pasarela. Eu am fost cazat in corpul de peste pasarela (corpul nou, cred). Fata de colegii mei, care au fost cazati in primul corp, am avut avantajul unei camere mai generoase, cu mobilier nou dar si dezavantajul de a fi cam racoare.

Asadar, am fost cazat in regim single intr-o camera double cu dimensiuni generoase, TV, mini fridge (nu mai retin daca avea ceva in el), baie ok, cu cabina de dus. Camera curata, asternuturi si saltea potrivite pentru un somn odihnitor.

Micul dejun se serveste in restaurantul de la subsol (exista lift si scari de acces) si a fost foarte bun si variat, pentru toate gusturile.

Data fiind pozitia oarecum centrala, hotelul este potrivit atat pentru turism - fiind aproape de obiectivele principale - cat si pentru cei care calatoresc in interes de serviciu. Din ce am observat, erau cazati din ambele categorii. Totusi, colega noastra ne-a ales hotelul din urmatoare considerente: raport calitate/pret bun pentru Varsovia, acces facil de la aeroport, aproape de centru si de institutia la care aveam treaba (sediul OSCE). De asemena, hotelul este la o distanta relativ mica de centrul vechi si de gara.

Avand in vedere ca nu am informatii despre alte hoteluri din Varsovia, fiind prima calatorie in Polonia, nu stiu daca as recomanda acest hotel si altcuiva, dar mie mi-a placut la Gromada.

black_mamba.

Impresii încărcate de black_mamba in 12.09.2017 20:54:44

Validat / Publicat: 13.09.17 08:13:07

• A fost prima sa vizită/vacanţă în POLONIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (black_mamba); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5800 PMA (din 5 voturi) nota2

[13.09.17 08:12:46]

@black_mamba: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 36&ridAnt=81970

Mutat în rubrica "Gromada Warszawa Centrum Hotel, VARŞOVIA" (nou-creată pe sait)

[13.09.17 10:44:46]