81943
Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata?

12.09.2017
Avatar Imola
DIN Alba Iulia
înscris/ă în 17.07.17
SEP-2017
+ COPII: 2 -- varsta: 4 si 2

Pensiunea restaurant DADA- Calimanesti -Caciulata

In drum spre casa, am oprit la aceasta pensiunea, care din pacate, partial ne-a lasat o impresie dulce-amara.

Mai intai plusurile +++:

Ciorba de fasole boabe cu ciolan buna, original servita.

Ciorba de perisoare acceptabila.

Pentru doamne, magazinul de incaltaminte de la renumita Clujana, in aceasta parcare este o surpriza placuta cu preturi foarte bune!

Acum minusurile ---:

In primul rand doamna care ne-a servit (din pacate nu-i cunoasc numele) are "arome" greu de suportat. Foarte greu...:(

Ciorba de legume... are gust de cartofi nefierti...

Papanasii sunt jalnici. Suficient de mari, dar din cei congelati si prajiti urgent, incat nu se coc si pe interior iar pentru a masca totul se acopera cu 450 gr. de dulceata de fructe de padure. Sunt fan papanasi... printre cei mai nereusiti pe care i-am incercat.

Impresii încărcate de Imola in 12.09.2017 12:57:04

Validat / Publicat: 12.09.17 14:36:50

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Transilvania, Oltenia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Imola); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[12.09.17 14:36:38]

@Imola: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 77&ridAnt=81943

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata?, CĂLIMANEŞTI-CĂCIULATA" (deja existentă pe sait)