ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.04.2010
AUG-2009
DURATA: multe nopți
single

OK, dar cam galagie

Alte detalii in sinteza pe care am postat-o referitor la posibilitatile de cazare in "Campulung si imprejurimi". Ce as vrea sa adaog, ca un plus, este terasa situata pe malul Argeselului. Si ospataritele dragute.

Toate camerele din aripa noua au LCD-uri in dotare, iar prosoapele se schimba in fiecare zi, daca este necesar (lucru mai rar intalnit la pensiunile "de oras").

Parcare in incinta, pazita.

Trimis de rinaldoparaipan in 18.04.10 18:54:28

VIZUALIZĂRI: 2087 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rinaldoparaipan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

webmasterXY*
[18.04.10 19:34:33]

@rinaldoparaipan, sfatul meu este sa aduci niste completari la aceste cateva randuri, nu de alta dar sa inteleaga tot omul despre ce e vorba.

As aprecia sa ne povestesti putin despre conditiile de cazare si masa, daca tot este locul tau preferat in ultima vreme, poate convingi si ceilalti cititori ca este o locatie ce merita vizitata...

Pana atunci, se suspenda PMA acordate, urmand a ti le atribui din nou dupa completarile de rigoare.

[18.04.10 20:15:45]

webaster 10, sa stii ca nu punctele PMA sunt scopul meu (daca as fi vrut neaparat sa le acumulez, as fi "spart" concluziile la care am facut referire in rewievuri distincte). Stilul meu este mai succint, omul care citeste sa-si poata face o impresie-merita sau nu, Nu cred ca il intereseaza ce tip de sapun e la baie sau ce culoare au ochii ospataritelor. Am stat cred ca la peste o suta de hoteluri si pensiuni din tara si pot sa spun, cred eu, care sunt foarte bune, bune sau " bombe".

Si ca sa iti indeplinesc doleanta, pot sa mai adaog: toate camerele din aripa noua au LCD-uri in dotare, iar prosoapele se schimba in fiecare zi, daca este necesar (lucru mai rar intalnit la pensiunile "de oras"). La restaurant, un gordon bleu de ex. costa 12 RON, si e format din trei bucati, in timp ce in alte parti e in jur de 15 RON, si are doar o singura "piesa". Iar cafeaua la micul dejun e "la liber". Parcare in incinta, pazita.

Altceva nu mai am ce sa spun. Sincer.

Stima.

webmasterXY*
[18.04.10 20:22:47]

pai exact asta te-am si rugat, vino cu completari pentru ca

omul care citeste sa-si faca o impresie - merita sau nu

Nu trebuie sa ma iei la misto, nu ti-am cerut sa imi spui culoarea ochilor ospataritelor. Tu te-ai duce intr-o locatie despre care stii ca are ospatarite dragute... si atat?

[18.04.10 20:37:43]

Nu am avut nici o secunda intentia sa te iau la misto.

Dar am presupus ca e suficienta comparatia intre cele patru locatii de cazare prezentate, la care facea trimitere prima fraza din rewiev.

O seara buna.

magdalena
[18.04.10 23:03:28]

Pana la urma conteaza totusi si detaliile. De exemplu, am fost recent la o pensiune unde hartia igienica era de cea mai buna calitate, mai rar sa gasesti la o pensiune asa ceva.

Toate aceste detalii te fac sa te duci sau nu intr-un loc.

[18.04.10 23:17:07]

Sau cum mi s-a intamplat mie asta-vara, la o pensiune din zona Sibiului (era deschisa de o saptamana) ca sa curga apa fierbinte si pe apa rece. Cand vrei sa faci dus vara, nu e tocmai placut.

Cica aveau o defectiune la instalatie si nu au avut timp sa o remedieze.

domidoc, magdalena, rinaldoparaipan
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Anomis: