81906
Unde mâncăm în Mamaia-Nord / Mamaia-Sat?

11.09.2017
Avatar xcpaula
DIN bucuresti
înscris/ă în 16.09.13
SEP-2017

Terasa Lotca - chelnerita are probleme grave de comportament

In urma recomandarii, am mers si noi la aceasta terasa (Lotca).

In prima zi am comandat hamsii cu cartofi prajiti (se pare ca am comis un pacat capital cu aceasta alegere, dupa cum veti vedea :)) ). Relativ, buna mancare... nimic de zis.

Am revenit si a 2 a zi. Chelnerita "ocupata" a venit la masa dupa 5 minute cu un singur meniu pentru 2 persoane si a tinut sa precizeze pe un ton apasat "HAMSII NU AVEM! " :))... se pare ca am fost catalogate ca niste sarantoace, desi spaga lasata a fost echivalentul unei portii de hamsii... in fine.

Am comandat o portie de rapane, de data aceasta. Dupa 20 minute de asteptat - rabdatoare - am intrebat daca mai dureaza, a zis ca mai dureaza putin, am intrebat din nou dupa alte 25 minute si ne-a raspuns ca A PLECAT SA CUMPARE USTUROI SI DACA NU NE CONVINE, ASTA E!

Am zis sa ne aduca meniul sa comand altceva - TOT RABDATOARE - dar chelnerita "ocupata" s-a intors cu nota de plata pentru o ciorba consumata si ne-a aruncat-o pe masa... ca daca nu ne convine... sa ne ducem... unde vrem noi... ca ea e ocupata si noi o plictisim cu nesimtirea noastra de a pretinde o explicatie asupra acestui comportament cel putin neprofesional ("hohote de ras").

Am injurat si am plecat.

Saraca femeie, era suparata rau... asta e... a facut cinste cu o bere... o iert :))

Impresii încărcate de xcpaula in 11.09.2017 11:12:54

Validat / Publicat: 11.09.17 13:27:14

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (xcpaula); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de xcpaula? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[11.09.17 13:09:54]

@xcpaula: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 26&ridAnt=81906