Acropol Hotel

Avatar enacosmetics
înscris/ă în 21.06.12
AUG-2017
2300 EUR

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” (interes crescut din pdv al politicii saitului!) — e fie (1) dintr-o destinaţie apreciată ca „inedită”, fie (2) despre un obiectiv/destinație la care, la momentul publicării, nu existau impresii recente. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel ok

Am mers spre Aldemar Olympian Village Family Resort [Skafidia], în Peloponez, plecand din Bucuresti. Am facut drumul din 2 bucati.

Am inoptat la plecare la hotel Acropol in Serres - 4 stele... recomandam, ...

Singura nemultumire ar fi ca grecii apreteaza cerceafurile si daca va inveliti cu ele nu veti putea dormi din cauza fosnetelor.

Nu are restaurant, dar gatesc niste mici chestii la cerere.

Exista si o minipiscina afara. (AM vazut ca e SPA si in interior, dar nu am fost acolo).

Exista acelasi patronat pt Acropol si Alexander , care este mai jos cu 5 min de mers pe jos de Acropol. Piscina exterioara se afla mai aproape de Alexander, hotel de 3 stele pe care nu il recomand. Am un review separat pt asta.

Hotelul nu este chiar in oras si am preferat sa mancam ceva acolo sa nu mai cautam prin oras ceva. Mancarea a fost ok, servirea ok, personal amabil, prompt! Era si o nunta ceva in seara aia, dar nu ne-a deranjat, nu s-a auzit galagie.

Seara am cerut un sandwich pt copil, n-i l-au adus in camera, a fost foarte ok

Impresii încărcate de enacosmetics in 10.09.2017 12:14:48

Validat / Publicat: 10.09.17 20:32:55

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Bulgaria, Croatia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (enacosmetics); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3800 PMA (din 4 voturi) nota2

[10.09.17 13:31:05]

Am extras aici, mai sus, partea descriptivă a primei voastre cazări - este și poate fi FOARET utilă pentru cei care se documentează despre o cazarea intermediară în Serres. Textul a fost extras din review-ul despre Aldemar Olympian

Nu mai avem niciun review despre acest hotel..., Și, în plus, pare o opțiune interesantă, remarcabilă chiar.

RUGĂMINTE:

- dacă găsești timp/dispoziție, poate mai adaugi detalii, eventual și câteva fotografii?

- poate și notele ar trebui ajustate a. î. să reflecte gradul de mulțumirie/satifacție pentru ACEST hotel (Acropol); în momentul actula notele sunt copiate de la ”articolul-mamă”, cel despre Aldemar Olympian.

Pentru adăugiri, completări la tetxul de mai sus - poți folosi EDIT IMPRESII (disponibil permanent până la publicare și timp de 30 minute după)

Pentru ilustrații foto (de la Acropol, dacă aveți): amfostacolo.ro/pic_addnew ... 09&ridAnt=81865

[10.09.17 14:34:01]

@enacosmetics: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

- enacosmetics
[10.09.17 15:21:03]

@webmasterX:

Nu avem poze de la Acropol. E un hotel de tranzit. Ne-am odihnit si atat!

- enacosmetics
[10.09.17 15:33:42]

@webmaster26: E ok

[10.09.17 20:30:15]

@enacosmetics: Mulțumiri pentru completări / ajustări.

[10.09.17 20:34:05]

Publicitate    [22.09.17 05:47:48]

1. PMA = Puncte Mulţumire-Apreciere = sistem de notare a contribuţiilor la informarea comunităţii. Vezi detalii aici TOP

pagină generată in 0.597471952438 sec