Rimhaus Residence [port RO-RO]

AUG-2017
REGIM MASĂ fara masa
------

Foarte frumos

Este pentru al 2-lea an consecutiv cand merg in zona granitei dintre Eforie Nord si Agigea, in Golful Pescarilor. E o oaza de liniste pe litoralul nostru, fara vanzatori ambulanti, fara ingramadeala si galagia specifice plajelor turistice aglomerate.

Plaja nu are acel nisip fin specific litoralului, nu este intretinuta, fiind o zona din care pleaca pescarii dimineata, insa faptul ca nu e multa lume pe plaja face totul. Liniste, pace, oameni civilizati.

Un alt atuu este faptul ca poti sa-ti supraveghezi copilul foarte usor in tot golful.

2 cherhanale renumite sunt sarea si piperul locatiei.

M-am cazat la Rimhaus anul acesta. Foarte multumit de apartament. Spatios, dotat cu cele necesare, confortabil si elegant!

Proprietarii, ardeleni sadea, foarte primitori si atenti la nevoile turistilor!

Sunt foarte multumit de concediul petrecut, chiar vorbind cu proprietarii, mai in gluma, mai in serios, de un abonament la ei!! :)

Recomand cu drag aceasta locatie!

Impresii încărcate de romeo2018 in 08.09.2017 14:43:52

Validat / Publicat: 08.09.17 16:27:37

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (romeo2018); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS: 44.08156600 N, 28.63950600 E - neconfirmate încă
  • Ai fost acolo, la Rimhaus Residence [port RO-RO]? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de romeo2018? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[08.09.17 15:37:42]

@romeo2018: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 00&ridAnt=81808

- cosminp
[08.09.17 19:15:54]

@romeo2018: care sunt cele doua cherhanale renumite?

Si care sunt motivele renumelui?

Ce poti manca deosebit, gustos si la ce preturi?

- crismis
[08.09.17 22:23:55]

@romeo2018: Interesant... De locația asta nu știam. Știam de alta, cu notă mare pe booking. Știam și de cele 2 cherhanale. Am ajuns în zonă cu o prietenă din Constanța chiar in duminica Floriilor (nu ne-am dat seama) și am vrut sa mâncăm la una din ele. N-am reușit, ar fi trebuit să facem rezervare. Îmi imaginez ce-o fi în sezon...

Mă bate însă gândul să petrecem cateva zile în golful Agigea la vară. Sunt dispusă să fac și rezervare la cherhanale! :))

pagină generată in 0.193367004395 sec