Olympic Hotel

Avatar black_mamba
înscris/ă în 08.10.12
MEMBRU: PREMIUM
SEP-2016

Olympic Hotel & Spa Sidirokastro, o locatie buna si de recomandat pentru o noapte de tranzit

Urmare de aici

In Grecia, obisnuiam sa rezervam o noapte de cazare, pentru tranzit, la Agnantio Hotel & Spa. Totusi, in drumul nostru spre Paxos, Agnantio dadea o rata de 500 euro/noapte (da, ati citit bine: probabil, maximul pe care il putea da pe un site international de rezervari) si am rezervat la Anestis (vezi review).

La intoarcerea din Paxos (vezi review), am rezervat la Olympic, pentru ca vroiam un hotel si nu o casa de oaspeti (Agnantio, din nou, la pret aberant).

Hotelul l-am gasit repede, este situat cam in centrul orasului, GPS-ul l-a reperat imediat.

Am parcat masina in fata, din 12 masini parcate, 7 erau de RO. Receptie ok, s-a identificat rezervarea imediat, cheie, lamuriri despre micul dejun si tai-o la lift.

Camera marisoara (cred ca undeva la 15-16 mp), AC, wi-fi, balcon, baie mare curata, cu 2 paturi lipte (noi am rezervat DBL).

In proximitate sunt niste chioscuri si magazine alimentare, si la o distanta de cca. 10 min. de mers pe jos, este situat centrul orasului, cu terase si restaurante.

Seara, orasul a fost destul de animat, mai mult de localnici decat de turisti, astfel incat a fost placut sa colindam pe stradute, sa dam fetita in jucariile din parc si apoi sa servim masa. Micul dejun a fost multumitor, parca un pic mai sarac decat la Agnantio, dar nu am plecat nemancati.

Din cate am inteles, zona este foarte cautata pentru baile termale si spa.

In concluzie, recomand acest hotel pentru o noapte de tranzit spre destinatia preferata din GR, pentru personalul amabil, curatenia, micul dejun bun si pretul corect. De asemenea, este pozitionat foarte bine, langa granita cu BG.

Drum bun va ureza black_mamba.

Impresii încărcate de black_mamba in 06.09.2017 19:35:57

Validat / Publicat: 06.09.17 20:32:13

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (black_mamba); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 6 voturi) nota2

- adrianaglogo
[06.09.17 23:33:22]

@black_mamba: Da, si mie mi s- a intamplat sa gasesc pe booking un pret mai aberant decat al tau, peste 1000 E/ noapte!

Stiu ca am exclamat atunci " a innebunit lupul! "

Initial am zis ca e ceva gresit, dar multe zile la rand era acelasi pret. Apoi am renuntat si am cautat altceva

Publicitate    [25.11.17 11:27:59]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• Cazare intermediara (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.08.15 de andreidan din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • Un hotel bun nu numai pentru tranzit (Apr.2015) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 23.04.15 de Michi din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel potrivit pentru tranzit (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 8.00 (scris in 08.09.14 de Corina03 din CERNAVODA) - RECOMANDĂ