ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2017
DIN: Iaşi
ÎNSCRIS: 06.07.11
AUG-2017

Apartament 2 dormitoare - La Fira (locatia La Boblina)

Am gasit o cazare relativ ok ca pret, tinand cont ca Barcelona este un oras destul de scump in ceea ce priveste preturile la cazare.

Am facut rezervarea online, pentru un apartament cu doua dormitoare. A doua zi am fost sunata sa confirm rezervarea si alte detalii.

De la aeroport am ajuns relativ usor la locatia de unde trebuia sa luam cheia. Am luat autobuzul 46 si am mers cu el pana la capat, dupa piata Spaniei. De acolo am mers pe jos 8-10 minute pana la zona de receptie si inca 5 minute pana la adresa unde era situat apartamentul.

Apartamentul primit de noi a fost la primul etaj, fara balcon. Cand am deschis usa un miros puternic de mucegai ne-a izbit dar in cele cateva ore de cand ajunsesem in Barcelona ne adaptasem la mirosuri (toata perioada, aproape oriunde a fost un miros persistent de canal).

Am facut un inventar rapid si am considerat ca este ok.

Apartamentul este mic, are doua dormitoare, living, un loc de luat masa, o bucatarie la fel de mica si o baie potrivita ca dimensiuni dar fara aerisire (de aici mirosul de mucegai). Mobila nu este chiar recenta, cu exceptia bucatariei, poate... dar am avut strictul necesar pentru scurta noastra vacanta. In living este un aparat de aer conditionat care a racit aerul in tot apartamentul dar nu cred ca faca fata in perioada caniculara a verii. Dormitoarele sunt foarte mici, adica ai fix jumatate de metru cat sa circuli pe langa pat...

Toata perioada cat am fost cazati am tinut ventilatorul de la baie in functiune si unul dintre geamuri deschis pentru a avea aerul din interior cat de cat respirabil.

Atat la check-in cat si la check-out persoanele de la receptie au fost dragute. Am intrat in apartament la 12.30, cu 2 ore inainte si la plecare am lasat bagajele pentru o jumatate de zi in niste dulapuri incuiate la receptie, fara costuri suplimentare.

Cu toate ca nu a fost cel mai placut loc de cazare, (am gasit locuri cu conditii mult mai proaste la pret mult mai mare), daca vrei doar sa vizitezi Barcelona si nu ai de gand sa iti petreci prea mult timp in camera recomand acest apartament. Este foarte aproape de metrou, statii de autobuz, este la 10 minute de piata Spaniei si fantana muzicala de la Montjuic, la 15 minute de zona pietonala Rambla si la 20-25 de minute de plaja, toate mers pe jos...

Trimis de lluci in 06.09.17 02:39:28
Validat / Publicat: 06.09.17 04:48:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 1498 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lluci); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.09.17 04:48:35]

@lluci: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 51&ridAnt=81720

angela_tudose
[06.09.17 08:05:02]

@lluci: Imi poti spune de pe ce site l-ai rezervat si cat a costat pe noapte? Merci!

lluciAUTOR REVIEW
[06.09.17 14:00:02]

@angy12: Apartamentul l-am gasit la acelasi pret pe mai multe site-uri dar l-am rezervat pe booking.com. Am platit pentru 5 nopti/ 3 adulti 595 euro + taxa de oras, in total 632.

Am verificat cu mult timp inainte preturile si au fost mai mari, acest pret a fost last minute, rezervarea am facut-o cu 10 zile inaintea plecarii.

angela_tudose, lluci
Alte impresii din această RUBRICĂ (Alte) Apartamente regim hotelier: