Unde mâncăm în Eforie Nord?

05.09.2017
Avatar black_mamba
înscris/ă în 08.10.12
MEMBRU: PREMIUM
JUL-2017

Autoservirea Caredy Pescaruș / Oradea

Mancare buna, curatenie si preturi omenesti la Caredy

Urmare de aici

Am servit de 2 ori masa la Caredy. Nu am avut recomandari, nu am stiut de terasa, insa am mers pe faleza pana la un restaurant care ne-a inspirat incredere.

Caredy este un melanj intre autoservire si restaurant: daca nu ar avea linia de "impinge tava", ai zice ca este un restaurant. Mancarea este foarte buna si sunt convins ca au bucatari din Ardeal. De altfel, si personalul de la servire avea un accent ardelenesc in vorbire. Am mai mancat in Ardeal si am regasit gustul si satietatea mancarurilor specifice.

Meniul este variat, noi am servit cate o ciorba, un fel principal (carne si garnitura), salate, deserturi si apa/bere. In functie de preferinte, intreaga masa a fost undeva la 60 - 70 lei.

Mi-a placut foarte mult ca este curat si nu ai sentimentul acela de "impinge tava". Toaleta curata. Personalul de la servire este atent, iti explica meniul si iti face recomandari. Similar, debarasorii au fost foarte atenti si au eliberat masa imediat.

Am mai servit masa o data la o alta autoservire, pentru ca, daca imi aduc bine aminte, Caredy are o pauza in servire, dupa amiaza, inainte de programul de seara, dar gustul mancarii nu s-a comparat. Cred ca seara au si program muzical, deoarece in incinta am vazut o scena cu instalatie de sunet si lumini.

Noi am servit 2 mese de pranz, ambele in jurul orei 12.00, si nu a fost aglomerat deloc. Incepand cu 12.30 se aglomereaza bine - majoritatea sunt turisti din Ardeal.

Sintetizand, daca as fi in Eforie Nord, as reveni fara ezitare sa servesc masa la Caredy, pentru un meniu gustos, variat si la un pret bun, servit intr-o incinta curata. Vorba serpoaicei: "daca la cazare ne-am luat teapa, macar am mancat bine si la un pret corect".

Tips&tricks - un tip din fata mea a intrebat: "se pastreaza si anul acesta discount-ul de 10% pentru cei din Oradea, nu? " Raspunsul a fost afirmativ. Aviz amatorilor!

Drumuri bune si stomacuri pline va ureaza black_mamba!

Impresii încărcate de black_mamba in 05.09.2017 18:21:22

Validat / Publicat: 05.09.17 19:28:00

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (black_mamba); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 11 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de black_mamba? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos