ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2017
AUG-2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dalboka sau pomul lăudat...

Am auzit de multe ori in jurul meu prieteni povestind despre aceasta locatie si cat de bine se mananca, asa ca anul asta mi am rezervat o zi pentru Bulgaria in care a fost inclusa si aceasta ferma de midii.

Stiam ca trebuie sa las masina in varful dealului, ceea ce am si facut, dar si regretat la urcare. Nu era aglomerat, asa ca masa ne am ales o repede. Ospatarul nu s a lasat asteptat cu meniurile, dar cand a venit sa ia comanda, a inceput sa ne taie din elan cu "asta nu avem... nici asta... de aici in jos comandati". Am dorit niste midii prajite si unele pane, ceea ce il depasea pe bucatarul existent. Fiecare din noi a comandat cate un fel de mancare, urmand sa gustam si sa comparam.

Am comandat midii in sos de vin... ceea ce mi a venit a fost un bol micut, cu un pat consistent de ceapa si ciuperci si vreo 10 midii cat jumatate de unghie mica (probabil nu crescusera indeajuns...). Nu prea am inteles nimic din gust. Cost 8 leva.

Mai este de remarcat toaleta... pt barbati este una singura, infecta si urat mirositoare.

Inca ma intreb si acum ce mama naibii au gasit ei atat de deosebit la acel loc... ulterior am fost invitat la un restaurant cu un asfel de specific din IOR, unde am reusit sa manac midii si sa inteleg ceva din gust. Iar la sfarsit a venit patroana si ne a intrebat daca ne a placut si am fost multumiti. Cost:in jur de 11-12 leva.

Trimis de rifff in 03.09.17 13:00:21
Validat / Publicat: 03.09.17 15:08:59

VIZUALIZĂRI: 4064 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rifff); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Krisko [09.10.17 19:34:44] »

De curiozitate, odata ajunsi in curtea complexului, in ce parte v-ati asezat? In dreapta conditiile par sa fie ceva mai slabe...

rifff [16.10.17 16:02:48] »

@Krisko: toata lumea spune ca cei din dreapta sunt cei "originali"... acolo ne am asezat si noi.

Krisko [16.10.17 21:18:54] »

Se prea poate, nu contest. Eu am fost in stanga (in urma nenumaratelor recomandarilor primite) si chiar a fost o experienta placuta. Poate la curatenia toaletei ar mai putea lucra un pic, insa in rest nimic de reprosat.

rifff [17.10.17 00:01:31] »

@Krisko: un pic... sunteti un domn generos, ca sa zic asa. as mai adauga drumul in panta, dar poate e un detaliu minor...

dana ionescu [23.11.17 09:50:56] »

Aveti dreptate! Eu am ajuns in iunie 2017 si am fost dezamagita! Am fost mai multe persoane si am gustat 4 feluri toate cu peste sau scoici si nu au fost extraordinare.

webmasterX [23.11.17 10:29:52] »

@dana ionescu: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

dana ionescu, Krisko
Alte impresii din această RUBRICĂFerma de midii Dalboka: