ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2017

Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Marialena Hotel

Buna ziua

Daca anul trecut am avut numai cuvinte de lauda - vezi impresii , anul acesta sa schimbat foaia (deh, la pomul lăudat...)

În primul rând tratația fata de români veniți cu agenția... (6nopti), slabutza tare, data de alti romani, care, cică ar fi neamuri, (ei aveau orice privilegiu, i și găteau la PISCINA, cine a fost la Maria, știe că nici un suc nu ai voie sa consumi daca nu e de la ei, dar ei... asta e)

Al doilea aspect este curățenia, oglinda din baie 12 nopți am stat, nu a fost odată curățată de stropi, gunoiul menajer odată la 3 zile luat, in balcon doar un mop superficial, de matura nici vorba...

Ar mai fi multe dichisuri, care în paranteză fie spus, nu numai pe mine personal mai deranjat, pe toți turiști cu acea agenție, DAR IN PRIMUL RAND DISPRETUL FATA DE UNII TURISTI, și nu cred că de cuvine, toți am platit un preț

Trimis de cataianis* in 01.09.17 12:30:27
    Validat / Publicat: 02.09.17 05:59:24
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1613 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cataianis*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster39 [01.09.17 14:16:45] »

Te rugăm să menționezi numele hotelului la care ați fost cazați.

Mulțumesc

webmaster39 [02.09.17 05:58:36] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Marialena Hotel (ex Maria) [Potos], THASSOS" (deja existentă pe sait)

=

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=81536

i-oana [07.09.17 17:54:14] »

M-a amuzat tare mult articolul, multumesc!

Cu siguranta daca aveati un hotel v-ati fi pus soacra/nora/"neamurile" sa plateasca consumatia de la bar. In primul rand, incerc sa imi dau seama unde anume gateau acesti oameni la piscina, deoarece din cate stiu eu de acum 2 ani cand am stat acolo, bucataria se afla la iesirea din bar. Daca acolo isi faceau oamenii de mancare... nu vad problema, ca presupun ca fiind neamuri tot din frigiderul lor luau. Si hotelul ofera mic dejun la cerere. Deci chiar nu vad problema. Ca s-au auto-servit, sau ce? Au spalat si vasele oare?

In al doilea rand, presupun ca toata problema a aparut la un moment in care ati incerat sa mancati/beti ceva din afara barului... nu stiu ce restaurant sau bar v-ar permite sa faceti asa ceva... oriunde in lume. "Nu va suparati, mi-am adus eu cafea in termos, nu e nevoie sa va deranjati, o sa ocup doar masa, si eventual dati-mi 2 cesti si niste zahar". La noi cred ca ar chema si politia sa va dea afara.

Legat de restul articolului, in contractul dvs cu hotelul/agentia... ce ati semnat acolo... este mentionat cat de des trebuie facuta curatenie, luat gunoiul, etc? Exista unitati de cazare, mai ales acelea unde exista chicineta, unde sistemul folosit este de auto-gospodarire. Adica turistul isi duce singur gunoiul, si vine si cu prosoapele de acasa.

cataianis* [10.09.17 01:12:06] »

@i-oana:

Buna seara

În primul rând (daca într-adevăr a ți fost la acea locație), a ți fi observat că la barul de la PISCINA DUPA TEJGHEA, ERAU GRILL, CUPTOR CU MICROUNDE, SI ARAGAZ (înspre partea cu hotelul, nu spre piscina)

Al doilea aspect, daca sunt niste reguli, TREBUIE RESPECTATE DE TOTI TURISTI, NU PT UNII MUMA SI ALTII... (scuze eu am platit pt hotel, nu la GAZDA, daca vrei sa i ți tii neamurile in brațe, ia le acasă, nu la hotel UNDE AM PLATIT TOTI ACEIASI BANI) !!!

al treilea aspect, legat de curățenie, daca citea ți oferta hotelului NU ESTE SPECIFICAT AUTO CURATENIA, !!!

în final mă bucur că am "fost amuzant cu articolul", dar daca anul trecut am avut cuvinte de lauda (se poate citi, daca se vrea) anul acesta au fost JALNICI

O seară buna

nrs † [10.09.17 09:19:11] »

de unde stii cat au platit cei ce erau tinuti in brate? poate pentru ei a fost gratis! si care este problema ca unii sunt tinuti in brate? ti-a trecut pe nota consumatia lor? eu cred ca toata supararea provine din faptul ca "rudele" au avut voie sa gateasca si tu nu

apropo de ce tipi?

Sunn* [12.09.17 05:15:41] »

@cataianis:

Buna ziua. Sunt fata de la barul hotelului. Aia care v-a rugat frumos si politicos sa nu beti bere la doza in bar.

Inainte de toate, vreau sa mentionez ca, desi sunt angajata hotelului, parerile expuse aici sunt personale, si nu au nici o legatura cu parerile proprietarilor sau ale altor angati ai hotelului (chiar daca probabil si dansii au aceeasi parere, nu i-am intrebat)

Ati fost turisti de neuitat, intr-adevar. Haideti sa discutam problemele ridicate de dumneavoastra, in ordine (inversa, ca vad ca ati inceput cu ziua plecarii):

1. In ultima zi de sejur, dumneavoastra, asteptand autocarul agentiei cu care ati sosit, ati petrecut aprox. 4-5 ore in barul hotelului. Nu vi s-a reprosat faptul ca nu ati comandat nimic, toti turistii hotelului pot sta aici sau folosi piscina, sau urmari un meci la TV fara sa comande nimic. Nu vi s-a atras atentia cand copilul a mancat chipsuri (din afara barului), si nici faptul ca ati ocupat toate prizele din bar cu telefoanele si tabletele personale (desigur nu este interzis, dar poate mai aveau si altii nevoie). Deasemenea, nu vi s-a reprosat ca va lasati lucrurile la o masa si stateati la alta. "Neamurile" pe de alta parte, au petrecut 20-30 de minute in bar (nu cateva ore), au comandat bauturi de la bar, si le-au platit, asa cum au facut tot timpul sejurului petrecut la hotel. Deasemenea, "gatitul" a fost... o omleta de fiecare, micul dejun oferit de hotel la orice oaspete care cere mic dejun in avans sau la rezervare. Asta daca va intereseaza atat de mult ce este in farfuria altora. Si da, si-au spalat si vasele.

2. Dumneavoastra ati fost rugati sa nu consumati bauturi din afara barului in momentul in care domnul a sosit cu cateva doze de 500 ml de bere de la supermarketul de vis-a-vis de hotel (cel putin 4 am vazut), le-ati pus pe masa, ati desfacut 2 si ati inceput sa beti. V-ati simtit ofensati la aceasta rugaminte, si ati fost mai interesati de ce fac alti turisti in loc sa va intereseze ca era ilegal ceea ce faceati dumneavoastra, si daca hotelul ar fi chemat politia, nu ar fi fost o situatie foarte placuta (pentru dvs in primul rand). In schimb, v-am lasat in pace.

Ce ati facut mai departe a fost excelent: domnul a mai mers o data la market, a cumparat fructe si legume, pentru a le pune pe mesele din bar. Ati continuat prin a va muta afara, la mesele de la piscina, unde ati scos termosul din geanta, ati umplut paharele de unica folosinta cu cafea, ati scos o sticla de apa din bagaje, chipsuri, sticksuri, seminte (sincer nu stiu exact ce ati scos ca m-am plictisit la un moment dat sa ma mai inchin). Daca nu ma insel, domnul a mers inca o data la market sa mai ia o tura de bere... dar nu bag mana in foc, nu mai dadeam prea mare atentie evenimentelor. Toate acestea au fost consumate in zona barului si a piscinei, ilegal, dupa ce ati fost avertizati.

Bun. Curatenia.

3. Dvs ati stat un sejur de 12 nopti in 2 camere diferite, camera fiind schimbata la insistentele dvs dupa 6 nopti, deci nu inteleg cum ati fi avut aceeasi oglinda. In fine. Contractul cu agentia prin care ati venit dvs implica schimbatul asternuturilor / prosoapelor la jumatatea sejurului, iar in restul zilelor, ridicarea gunoiului, si stiu ca acesta se ia zilnic, deoarece vad containerele pline de pungi, si vad fetele mergand din camera in camera. Ma intreb cat de des va stergeti dvs oglinda acasa, daca dati cu matura si mopul zilnic, si va schimbati asternuturile la 3 zile. (off iar am dat-o in pareri personale si scriu tot ce gandesc... sa sterg, sa nu sterg...). Hai bine, e hotel, trebuie sa le faca, dar asa cum sunt scrise in contract. Si asa le si fac.

4. Ultimul aspect mentionat de dvs in postarea initiala "toti am platit un pret". Foaaaaaarte neadevarat. Ca vad ca sunteti foarte interesati de ceea ce fac "neamurile"... din cate vad in postare, dvs ati platit 600 euro -> 3 persoane, 12 nopti. Iar la acest hotel, agentia cu care ati venit are preturile doar cu transportul inclus. Deci 3 persoane transport si cazare 12 nopri la acest pret. "Neamurile" in schimb, au venit cu masinile proprii, si au platit cele 2 studiouri si 2 apartamente. Pe siteul hotelului puteti vedea preturile PE NOAPTE pentru perioada respectiva (aprox 25 august). Poate le-a fost facuta o reducere, insa cu siguranta au platit mult mai mult decat dvs/persoana. Nu vad care este problema dvs daca dansii faceau parte din familie sau nu, nu au facut nimic ilegal, spre deosebire de dumneavoastra.

P. S. Femeia de servici v-a pomenit in ziua plecarii, a mentionat ca de mult timp nu a vazut atat de multa mizerie in camera. (Un mic sfat, data viitoare cand va mananca tantarii, cumparati raid, nu umpleti peretii de sange. Lumea a evoluat, exista sprayuri si tablete care va pot ajuta sa dormiti linistiti).

P. S (2). Va inteleg ca sunteti suparati pe hotel ca nu ati primit aceeasi camera ca in anul anterior, si ca ati fost la un alt etaj, dar cererile care vin pe liste sunt indeplinite doar atunci cand este posibil. Si a fost posibil doar la schimbul de serie, dupa 6 nopti. Mentionez asta pentru ca v-am auzit plangandu-va de nenumarate ori de faptul ca stati la etaj. Motivul pentru care ati fost cazati la etaj v-a fost explicat inca de la inceput, in ziua sosirii, cand faceati scandal in receptie, deranjand ceilalti oaspeti ai hotelului, care... nu, nu au platit acelasi pret (stiu ca va pasa foarte mult de altii, asa ca tin sa va tin la curent)

Va multumesc pentru rabdarea de a citi toata povestea (si vai, cate ar mai fi de spus inca...), si va urez sejururi placute pe viitor. Altundeva, daca se poate - din nou, parerea mea.

Yersinia Pestis [13.09.17 13:13:23] »

@Sunn: (Un mic sfat, data viitoare cand va mananca tantarii, cumparati raid, nu umpleti peretii de sange. Lumea a evoluat, exista sprayuri si tablete care va pot ajuta sa dormiti linistiti).

Ținând cont că sunteți un hotel ce vrea să-și atragă clienții, nu ar fi corect să faceți dvs, ca hotel, asta?

În rest, sunt de acord cu dvs, deși, ar fi trebuit să fiți mai fermă cu cei care încalcă regulile! Atunci nu ar mai fi fost discuții!

Numai bine și spor la bani!

cataianis* [14.09.17 17:04:58] »

@Sunn:

Buna seara

În primul rând NU MAI VREAU POLEMICA, am citit răspunsul d voastra fugitiv.

În legătură cu NEAMURILE, NU FI TI OBRAZNICA SI NU MINTITI, ACELEASI NEAMURI CAND EU AM COMANDAT INGHETATA, FRAPE SI O BERE MARE (7,50 euro) IN FATA MEA SAU TRECUT IN BAR, SI AU LUAT PAHARELE DE OUZO, SI AU TURNAT NESTINGHERTZI DINTR UN BIDON DE BORSRC BAUTURA TARE (3 bărbați la masă de afara de langa bar), SI ASTA IN FATA D VOASTRA

PT MEMORIE A 2 ZI DE CAZARE A LOR)

In legătură cu OMLETA comandată de la bar, pet urile cu iaurt nu erau de acolo și multe altele

Poate ne confuzi (și sigur asta) băiatul NU A MANCAT CHIPSURI LA TERASA, mergeam un drum lung și îi este rău cu autocarul

, eu într-adevăr am consumat DOAR 2 doze de bere (NU AM FACUT NAVETA LA MAGAZIN, CUM INSINUEZI)

În legătură cu țânțarii, ESTI SI IMPERTINENTA, MULTE URME PE PERETI ERAU, DAR VB SA NU ADORMI

In orice caz daca a ți putea întrebați și celelalte 4 persoane care au plecat o data cu noi, întrebați și cele două persoane care au stat la 105 (cred, primul balcon de la intrare in primul sejur) daca le au plăcut condițiile și curatenia

Asta că un răspuns succint, restul comentariilor mă lasă rece, și chiar nu am chef de cearta, ASTEA AU FOST IMPRESIILE MELE (pt asta e site ul asta, nu pt lingușeli), daca anul trecut v am lăudat, anul acesta a ți fost aproape de zero (v a place sau nu asta e părerea mea)

cataianis* [14.09.17 17:08:16] »

@Yersinia pestis:

Ms de susținere, 2 ani consecutivi am fost acolo și ÎMBUNĂTĂȚIRI ZERO

O seară buna

cataianis* [14.09.17 17:12:39] »

@nrs:

Sigur ești din acele NEAMURI CARE SINCER NU FAC CINSTE ROMANILOR

Daca nu ești din Călărași sau Constanta i ți cer scuze (de acolo erau neamurile)

Cu țipătul... cred că ești...

cataianis* [14.09.17 17:30:22] »

@Sunn:

Apropo REVIN

DACA NU STII SA CITESTI PRETUL A FOST NUNAI PT CAZARE DE 590 EURO (FARA TRANSPORT) SI ASTA IN NOIEMBRIE 2016, domnița, AM PLATIT CU REDUCERE 50 la sută, așa a fost contractul

În legătură cu cazarea PE DATA DE 08 AUGUST AM VB PERSONAL CU Dna MARIA, i am comunicat doalentela mele (a fost de acord și când am am vb cu ea la recepție și-a adus AMINNTE BRUSC DE CONVORBIREA MEA CI DANSA), cca 2 săptămâni înainte, pt matematica ta AVEAM TOT DREPTUL SA VB (poate mai tare dar după 14 ore de drum...), ANUL TRECUT VB PERSONAL CU EA, 2 FAMILII REZOLVAT LA PARTER, (acum ce mai contează o familie)

În ultimul rand, te rog hai sa uitam "așa zisele neplăceri, care apropo, CU TANTARII, AVEAM DOUA APARATE IN PRIZA NOAPTEA, ERAU DE POMANA, DESCHIDEAI USA INTRAU (sunt anumite persoane care nu suporta AC ul, drăguțo, și mai dorm cu ușa la

balcon deschisa, (paranteză fie spus când veneau NEAMURILE DE CALARASI SI CONDTANTA TREZEAU TOT HOTELUL LA ORA 12 NOAPTEA, DEH EI... VIP

nrs † [14.09.17 20:45:47] »

@cataianis:

contnui sa iti spun: nu e nevoie sa tipi, in plus devii un pic cam obraznic. daca voiai sa vezi de unde sunt era simplu, in plus imi place Turcia nu Grecia asa ca imi fac concediile in alta parte

Yersinia Pestis [14.09.17 22:26:30] »

@cataianis: Nu susțin pe nimeni dar cred, cu tărie, că acest sait este pentru a-ți spune părerea!

În același timp, fiecare răspunde pentru ce scrie.

Curățenia în camere și lipsa gâzelor mi se pare minima obligație a unei gazde, doar primește bani ptr asta. Nu contează diferența de preț, plătesc cinstit, trebuie să primesc de banii dați.

În același timp, trebuie să respect regulile stabilimentului. So, ai fost nemulțumit, e dreptul tău s-o spui, chiar dacă acum e cumva tardiv- ce-mâncat lupul...

Repet, fiecare răspunde pt ce scrie, e menționat și pe sait!

Vacanțe frumoase!

PS spune că strigi pentru că scrii cu majuscule. Se interpretează că strigi, de-aici problema!

Numai bine!

dianamea CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [27.09.18 12:13:03] »

@Sunn*: Credeam ca pe acest site sunt inscrisi numai turisti, nu si personalul angajat la hoteluri. Am vazut ca sunteti chibit, fara nicio alta activitate. Am tot respectul fata de romanii care muncesc in strainatate, dar se pare ca dvs. in loc sa va vedeti de treaba, va tot inchinati de cate ori turistii mai scoteau ceva din traista. Inchinatul are alt scop. Acum, daca trebuiau sa astepte 4 sau 5 ore autocarul, sa nu bea si sa nu manance nimic, exceptand ce ar fi cumparat de la hotel, cu preturi mai mari evident? Nu e traba dvs. cat au platit. Nici femeia de serviciu nu trebuie sa comenteze despre mizeria din camera. Probabil ca turistii au fost alungati din bar si au mers la piscina. Stateati cu ochii pe ei ca pe infractori, care faceau ceva "ilegal". Ilegal ar fi fost daca furau sau distrugeau ceva. Va deranja ca foloseau prizele si luau curent pe gratis? V_au pus sefii sa scrieti parerea lor, sau doar va place sa cititi in timpul liber acest site dedicat turistilor si asa ati aflat ce scria despre acest hotel, printre altele?

dianamea CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [27.09.18 12:39:06] »

@i-oana: Aceeasi intrebare si pentru dvs. ca si pentru Sunn. Sunteti chibit si nu aveti nicio alta activitate pe site. V_au pus sefii dvs. sa scrieti, sau doar cititi in timpul liber impresiile de pe acest site si asa ati citit si acest articol, printre altele? Macar Sunn a declarat ca lucreaza la acest hotel, dvs. ce lagatura aveti?

cataianis*, dianamea, i-oana, nrs, Sunn*
    Alte impresii din această RUBRICĂMarialena Hotel și Maria Hotel: