ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2010
    JUL-2008
    2 AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit
    Către satisfăcător

Tati, aici nu e ca in Grecia!!!

Cu aceste cuvinte spuse pe un ton de repros m-a intampinat fetita mea de 5 ani, cand am deschis usa pseudo-camerei de la Hotel Craiova din Olimp. Asta dup ce revenisem din Grecia, hotel de 3 stele, dar la bani de 2 stele in Romania. Am ajuns acolo datorita recomandarilor sorei mele, care a parut multumita de raportul pret calitate. Noi am platit 100RON pe noapte pe o camera dubla la parter.

Initial am vrut sa refuzam camera, mobilier vechi, mucegai, mizerie in camera, dusul l-am legat cu tifon ca sa nu curga. Dar sa mentionez si avantaje: vedere la terasa Ciresica, adormeam pe melodiile lui Gheorghe Gheorghiu, aprope de plaja si cam atat. Nu ne-am mutat in alt hotel in primul rand datorita bugetului si apoi datorita comoditatii, sa ne trambalam cu bagaje si copil era ceva inimaginabil.

Camera de 2 stele (erau stele pe vremea lui Ceausescu poate) nu avea TV, frigider sau alte facilitati. Singura facilitate a fost ca se mai golea cosul de gunoi la 2 zile, asta daca dadea pe afara de prea plin. Este singurul hotel unde am fost cazat la care in prima ora am facut curatenie (am scuturat paturile, am maturat si am refacut paturile).

Era sa uit, ca punct negativ sau cireasa de pe tort, am gasit si masina usor lovita in parcarea hotelului.

Partea buna este ca nu am stat prea mult in camera, doar noaptea si o ora doua la pranz. Am avut si vecini de treaba cu manele la maxim si miros de praz si vodca, dar una peste alta am avut un sejur de neuitat (dar si de nereeditat).

Nu pot recomanda acest asa zis hotel, poate s-au mai schimbat conditiile pe acolo, dar bine a zis Udrea de turism nu exista ieftin si bun, doar ieftin si prost. Bine ca ea se referea la Romania, ca in Grecia si Turcia m-am convins ca exista ieftin si bun.

Trimis de relu17* in 16.04.10 19:00:31
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 6533 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (relu17*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Fetita mea bosumflata in pat

acapulco [16.04.10 20:25:16] »

Ce a ajuns Olimp care era cindva o statiune interzisa romanilor acum este o statiune impotriva romanilor!

Si un vot ca sa mai uiti de suparare!

Costi [17.04.10 11:07:07] »

Bravo.

Un horror amestecat cu comedie şi (auto) ironie.

Plus mirosul de praz (fără vreo aluzie la olteni, printre care se numără şi autorul postării.

În concluzie, am reţinut, nu mergem la Hotel Craiova (tot Oltenia), din Olimp!

Un vot şi de la mine.

relu17* [17.04.10 12:26:48] »

Multumesc pentru aprecieri si voturi. Eu sunt mai patriot din fire, dar modul de a face turism al patronilor romani (nu toti, dar majoritatea), ma face sa aleg alte destinatii. Toti vor sa se imbogateasca peste noapte, dar de fidelizarea clientilor si de faptul ca reclama facuta de clienti este cea mai de pret, nu vor sa tina cont. Probabil o sa merg si pe litoral la vara, dar la o pensiune unde patronii stiuv cum sa trateze clientii.

relu17* [17.04.10 13:09:13] »

Am adaugat cateva poze la aceasta prezentare a hotelului. Asa cum am spus distractia a fost la maxim, nu am tinut cont de lipsa conditiilor din camera hotelului. Cred ca si daca eram cazati la cort, ne simteam la fel de bine.

Kyandra [17.04.10 14:19:44] »

Cred ca in privinta hotelurilor de pe litoralul romanesc (si ma refer la cele care au aceleasi "dotari" si numar de stele ca inainte de '90) ar trebui sa explicam clasificarea dupa sistemul care (am auzit) ca se aplica in unele tari arabe: o stea o primesc automat pentru ca afiseaza poza "conducatorului" iubit la receptie (la noi am putea considera indeplinit criteriul daca au firma pusa la intrare) si inca o stea o primesc pentru existenta dotarilor "moderne": usa la intrare, geamuri la camera, dus, acoperis si lift:) Abia ce trece de nivelul acesta de baza, primeste stele dupa nivelul de confort...

Pacat ca avem "cu ce" dar n-avem "cu cine"....

Sanziana [17.04.10 18:18:15] »

m-am cam dezumflat dupa ce am vazut pozele, asteptam cat mai multe cu aspectul camerei, a hotelului. Nu zic nu, sunt frumoase si celelalte dar fara legatura cu locatia respectiva.

Oricum, un vot pentru incurajare, data viitoare sa faci mai multe poze locatiilor

Costi [17.04.10 18:42:53] »

@sanziana_m

De ce te-ai dezumflat, ... omul a spus clar:

... distractia a fost la maxim, nu am tinut cont de lipsa conditiilor din camera hotelului. Cred ca si daca eram cazati la cort, ne simteam la fel de bine.

Aşa că ce mai conta cum arăta hotelul (de fapt, arată mai mult a un fel de căsuţe de vacanţă) ...

Sanziana [17.04.10 19:01:50] »

Costi, eu personal m-am dezumflat pentru ca vreau sa vad poze cu locatia respectiva, sa imi fac o parere. Nu ca ar fi spus ceva autorul si nu era in concordanta cu pozele.

relu17* [17.04.10 23:51:48] »

pentru sanziana m: eu ma duc in vacanta nu in inspectie.

Chiar nu sunt genul de persoana carcotasa. Daca eram filmam dusul stricat, mobilierul uzat, praful sau cosul de gunoi care ramanea plin de la o zi la alta. In nici o vacanta, excursie sau calatorie nu o sa fac poze la astfel de detalii. Probabil pentru asta sunt platiti cei care acorda stele unui hotel. Ca ar fi bine sa fie avertizati alti clienti , cu asta sunt de acord, dar daca nu imi sta in fire nu pot sa ma schimb. Ii las pe altii cu mai mult simt critic sa faca poze la detaliile negative din vacante.

Eu doar ma aliniez dictonului "Carpe Diem", nu de alta dar viata e scurta si trebuie traita la maxim.

My two 2 cents.

aishor [01.08.10 18:20:58] »

Am avut ocazia sa "vizitez" o camera a acestui hotel. Niste prieteni ai nostri au luat pe fuga pentru o noapte cazare aici. Intr-adevar, nici nu puteai respira! Mirosul de igrasie iti sufoca plamanii! Intr-un cuvant: JALNIC!

acapulco, aishor, Costi, domidoc, Kyandra, relu17*
    Alte impresii din această RUBRICĂCraiova Hotel [Olimp]: