ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2017
    AUG-2017
    2 AD. + 1 COPII

Către satisfăcător
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Delta - daca ar fi si plaja buna ar fi mai ok!

Pentru ca nu am mai fost de 15 ani in aceasta parte a litoralului, am preferat Mamaia Nord sau vacante in afara tarii, am rezervat 3 nopti la Hotel Delta.

Jupiter e o statiune aglomerata, ca de altfel si Venus sau Neptun.

Simti nevoia de aer, sa te poti plimba pe o faleza, pacat ca nu exista. Nici pe plaja nu te poti plimba in acea zona (Cometa Capitol Opal Topaz) pentru ca aceasta se ingusteaza sau e plina de bolovani in unele parti.

Ce mi-a placut:

-locul de joaca e unul foarte mare, copilul meu a fost impresionat.

-teatrul intre orele 20-21 a fost foarte distractiv, animatorii foarte ok;

-seara lumea dansa in restaurant;

-camera la et 4 are partial vedere la mare;

-personal amabil la receptie;

-liftul se misca rapid, chiar daca e aglomerat;

-zona de piscina Opal - California are o priveliste foarte frumoasa, se vede marea de sus, piscina e ok, cu salvamar care cere bonul de la receptie (nu inteleg sistemul din moment ce ai bratara) atmosfera este placuta, cu muzica buna;

-era un nufar inflorit in mini lacul de langa hotel;

-mancare buna alaturi, la terasa Antik;

Ce nu mi-a placut:

-am avut numai mic dejun dar a fost foarte sarac, aceleasi feluri, pe 3 tavi: salam intr-o zi sau mortadella ziua urmatoare / branza / sunca presata pe a treia tava / calde erau: omleta sau oua fierte / crenvusti sau kaizer prajit, alternanta se facea pe zile, apoi se repetau. Fulgi cornflakes amestecati cu ineluse, lapte, un compot neatragator, un pandispan, chec, suc Santal, cafea proasta, eu am baut espresso de la automat, macar avea ceva gust...

-APA din carafe este de la robinet... are un pronuntat gust de CLOR...

-parcarea se plateste, este o suma modica de 4 lei/zi, dar avand in vedere ca au atata spatiu liber in spatele hotelului cred ca putea fi gratis;

-la locul de joaca nu e gratuit tot ce apare in prezentare (activitatile artistice: pictura, modelaj, Internet Cafe si Xbox Club se platesc) iar multe din lista nu le-am vazut: balet, dans, origami;

-plaja din cele 3 golfuri apropiate este de cosmar: cu bolovani in apa de jumat de metru, ca sa ajungi la o plaja cu nisip trebuie sa mergi 800 de metri spre Neptun sau vreo 600 m spre Cap Aurora;

-curatenia lasa de dorit, patul suplimentar nu avea lenjerie, a trebuit sa cerem si sa il facem noi (am mai intalnit persoane in situatia asta)

-mancarea proasta la terasa Barina

Trimis de Gheorghe_M* in 31.08.17 23:24:12
    Validat / Publicat: 01.09.17 09:26:42

VIZUALIZĂRI: 3204 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gheorghe_M*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.09.17 09:26:29]

@Gheorghe_M: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 64&ridAnt=81529

Marian 79
    [01.09.17 16:12:35]

Ce legatura are terasa Barina cu hotelul Delta? Sau cele 3 golfuri din zona hotelului California sau Cometa? Eu am fost la acest hotel la inceputul lunii iulie si am fost foarte incantat de conditiile oferite la hotel... Mai ales pentru fetita mea cea mica...

ali09
    [08.09.17 13:28:11]

Buna ziua! Lenjeria la patul suplimentar nu am avut-o nici noi (vezi impresii), mi s-a explicat ca aceasta este politica, pt ca mai sunt cazuri in care aceste camere cu pat suplimentar se cazeaza si numai cate doua persoane. La ei majoritatea camerelor sunt de 3 locuri min. Dar mi-ai facut ei patul, nu a fost problema.

De curat la noi a fost, poate ca depinde de personalul ce deserveste etajul...

ali09
    [08.09.17 13:30:31]

@Marian 79: Da, Barina nu prea are legatura... Insa poti vorbi despre posibilitatile de a face plaja din zona, care nici mie nu imi par dintre cele mai stralucite. Intr-adevar mare atractie este spatiul de joaca, foarte bun, si copiii mei il apreciaza!

Gheorghe_M*AUTOR REVIEW
    [12.11.17 17:55:51]

Eu consider ca e ok pt familii cu copilasi foarte mici care isi petrec seara in mare parte la locul de joaca iar ziua stau numai la piscinuta de copii (ca de baie in mare sigur nu poate fi vorba). Subliniez ca in cazul in care vrei sa faci o plimbare relaxanta pe malul marii / faleza nu prea ai cum in acea zona, da, poti merge cu masina pana in Neptun/Venus, dar pe jos prin statiune devine mai degraba enervant din moment ce trotuarul e foarte ingust pentru asa aglomeratie... bine, acum depinde fiecare ce prefera... Si totusi am unele rezerve in ceeace priveste mancarea la un hotel destinat in majoritate familiilor cu copii mici (ar trebui sa aiba un standard mult mai ridicat in acest sens si o mai mare varietate, nu cred ca poti da zilnic oua unui copil mic, pentru ca nu ai ca alternativa decat mezeluri sau cereale ieftine)

Crimpus Maximus
    [16.09.18 18:42:33]

@Marian 79: Salutare. Se referea la celebra plaja privata care este de toata jena cu bolovani in apa. Conditiille au fost bune dar plaja de ras.

ali09, Crimpus Maximus, Gheorghe_M*, Marian 79
    Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: