ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2017
ÎNSCRIS: 25.06.13
AUG-2017
2 AD. + 2 COPII

Hotel de 3 stele

Dorna este un hotel care se ridica la standardul celor 3 stele ale sale din toate punctele de vedere. Am primit camera relativ repede (poate si datorita unei mici atentii puse in voucher). Este un hotel care are 3 etaje, deci nu foarte mare. Camera a fost cu un pat destul de mare si o canapea extensibila pe care am primit-o fara nici un cost suplimentar, datorita configuratiei familiei 2 adulti si 2 copii. Deci este mare, dotata cu un balcon destul de larg, are minifrigider cu minibar, un Tv care prindea programele foarte bine, nu cu purici ca prin alte locuri. Baia are cabina de dus, fiind dotata cu un minim necesar pentru toaleta (sapun, gel de dus). A fost schimbata lenjeria de 2 ori pe parcursul celor 7 nopti si aici vreau sa adaug ca doamna care se ocupa de curatenie a fost foarte draguta si atenta la doleantele noastre si mai ales avea mereu zambetul pe buze. Felicitari!

Noi am avut AI; pot sa spun ca la acest capitol stau destul de bine dar parca ar trebui pus ceva mai mult suflet in pregatirea meselor, parca lipsea "sarea si piperul"; nu vreau sa spun ca nu e OK, dar parca trebui ceva imbunatatit la gust. Am avut incluse pe tot parcursul zilei: sucuri, apa minerala, racoritoare, bere. La pranz si seara aveam mereu inghetata (cate 2,3 feluri de sortimente). Si prajiturile care le aveau erau destul de bune!

Dimineata pe plaja se organiza timp de 1 ora o actiune pentru sport, inviorare la malul marii, unde in special doamnele si copiii se simteau foarte bine.

Pentru copii aveau dimineata si dupa-amiaza tot felul de programe antrenante unde cei mici chiar se simteau bine. Au si 2 spatii de joaca destul de bine dotate pentru standardul de 3 stele.

Principalul lor atu cred ca este programul de divertisment de seara care incepea la ora 20 si tinea pana pe la 23. In fiecare seara au diverse spectacole, insa cred ca cel mai tare este sambata seara cand au spectacol de cabaret, unde se vede ca pun suflet si chiar se pregatesc pentru el. Au facut ei si unele concursuri, au cateva soliste, o trupa de dans, se straduiesc sa te faca sa te simti bine!

Plaja cred ca este foarte buna, noi am avut gratuit sezlong-uri. Apa a fost minunata si chiar foarte curata!

Am lasat la urma sa spun problema lor cea mai grava (din punctul nostru de vedere): au si un restaurant Dorna Mezzo unde organizeaza nunti, botezuri, petreceri. Turistii cazati la acest hotel nu au treaba cu acest restaurant insa vineri, sambata, duminica noaptea a fost groaznic, muzica se aude mult prea tare (cel putin unde am fost cazati noi) pe partea cu piscina. Cred ca ar trebui facut ceva pentru ca este deranjant, mult prea deranjant si spun asta pentru ca sa stie si alti turisti de acest inconvenient; poate sunt unii care nu au probleme de acest fel dar cred ca ar fi bine sa fii informat din timp de acest inconvenient!

In rest cred ca se poate spune ca oamenii de aici se straduie sa te faca sa simti ca esti in concediu cu adevarat!

Trimis de iustin_79 in 31.08.17 10:57:01
Validat / Publicat: 31.08.17 15:49:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2221 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iustin_79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.08.17 11:22:07]

@iustin_79: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 99&ridAnt=81494

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[31.08.17 22:14:19]

@iustin_79: Cand mai exact ati avut sejurul? In plin sezon sau la sfarsitul lunii august cand e mai ieftin? Cand ati platit sejurul? Cumva cu earlybooking? Ati plătit un pret mic, faţă de preturile din prezent.

Noi am prins petrecere la restaurant Dorna doar sambata seara, deci ma pot considera o norocoasa, ca vad ca se poate si mai rau.

iustin_79AUTOR REVIEW
[01.09.17 08:58:28]

@cris1982: am platit cu Black Friday (noiembrie 2016), perioada 21-28.08.2017.

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[01.09.17 10:21:30]

@iustin_79: N-am stiut ca se vand si la ei sejururi de Blackfriday. Ati cumparat sejurul direct de la hotel sau printr-o agentie de turism? Ca sa stiu si eu unde sa ma uit de oferte pentru anul viitor. Oscilez intre Dorna si Modern, insa a aparut deja oferta la Modern de Early Boking pentru anul viitor si pretul este mai mare decat cel intreg de anul asta.

Asa ca tot spre Dorna cred ca ma voi indrepta.

iustin_79AUTOR REVIEW
[01.09.17 10:23:16]

@cris1982: A fost prin agentie: (""")

[01.09.17 11:10:35]

@iustin_79:

ovy2k5
[02.09.17 17:37:21]

Eu am fost cazat langa Dorna. Daca este nunta nu se poate dormi! Am prins sambata si duminica!

cris1982, iustin_79, ovy2k5
Alte impresii din această RUBRICĂDorna Hotel: