ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2017
AUG-2017
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 luni

încărcat de pe telefon!

Destul de ok

Înainte de a pleca in concediu și de a alege aceast resort din Corfu, am citit și părerile voastre in legătura cu memento kassiopi, acolo unde am avut toate serviciile.

Am ajuns acolo la prânz, așa ca am intrat direct cu masa de pranz, după prima masa chiar nu am înțeles de ce se plângea toată lumea ca e așa de rău. Țin minte ca am mancat bine și mâncarea a fost gustoasa, chiar erau niște sărmăluțe tradiționale de ale lor, am mancat și tzatziki (foarte gustos).

După masa am plecat la cazare, noi am avut cazarea la memento Spiridon, serviciile fiind la Kassiopi.

Am avut camera 115, o camera minuscula, nu cred ca a avut mai mult de 15 mp, cu tot cu baie, însă era suficient. Dacă nu era pătuțul lui bebe cred ca încăpeam destul de Ok.

Bucătăria e dotata cu tot ce trebuie, fierbător de apa, prăjitor de pâine, aerul condiționat este gratuit.

In prima zi am fost la plaja care e aproape de resort, nu e prea Ok, noua nu ne-a plăcut deloc. E o plaja cu pietre imense albe, iar apa e super adânca de cum intri.

Mâncarea Per total a fost foarte Ok, sucurile nu erau tare extraordinare, dar sucul de portocale, ceaiul și cafeaua sunt super Ok. Am mancat și mâncare tradiționala, multă, tot felul de specialități cu brânza, plus ca am avut o seara in care a fost seara greceasca in care a fost doar mâncare tradiționala, foarte gustoasa și aia.

Băuturile de la bar sunt ok, și dacă dai un tips la Brad, îți face o minunăție de băutura, dacă nu vrei băuturi moca, este o terasa care aparține tot de resort unde băutura se plătește, acolo am băut cel mai bun Mojito din viața mea, in plus nu a fost așa scump 3€ spre deosebire de prețurile din stațiune unde in Mojito e 9€.

Resortul are 4 piscine, doua cu baruri de unde se poate consuma fiindcă sunt baruri, și doua fără restaurant.

Plaja avlaki este deosebita, acolo Primești un Bonus, dacă o iei pe cărare din pădure dai de o plaja minunata.

Kamalaki e o plaja cu nisip cu intrate liiiiiiinnnnaaaa in apa, foarte lina, noi am mers acolo și am stat toată ziua.

Nea Nelu, șoferul autobuzului care te duce la plaja e super Ok. Ne-am băgat toate bagajele, cărucior, colac, cort in portbagaj ca sa nu ne mai înghesuim cu toate in bus.

Singurul dezavantaj ar fi ca depinzi oarecum de bus. Dacă rămâi fără bus la avlaki, nu e așa problema, dar dacă pierzi busul la kalamaki, ai de mers 5 km pe jos pana la resort.

Am făcut in câteva seri plimbări scurte in stațiune. E frumușică și ea, dar nu se compara cu Parga.

Atmosfera de la piscina a fost animata in 3 seri de cantăreți și de dansatori intr-o seara, au făcut o atmosfera super. Și in una din seri a fost seara greceasca la terasa la care se plătea consumația.

Per total a fost o vacanța foarte reușită, și mâncarea și atmosfera a fost foarte Ok, iar ospitalitatea greceasca e la mama ei acasă. Turiștii sunt foarte respectați.

Trimis de Cosminakon in 30.08.17 20:48:57
Validat / Publicat: 31.08.17 06:20:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Parga, hotel billis

VIZUALIZĂRI: 980 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cosminakon); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Plaja cu pietroaie de lângă hotel

webmaster95 [31.08.17 06:19:15] »

@Cosminakon: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 27&ridAnt=81472

Mutat în rubrica "Memento St. Spiridon (Memento Kassiopi Resort) [Kassiopi], CORFU" (nou-creată pe sait)

webmaster [31.08.17 10:08:56] »

webmaster26 [31.08.17 14:26:20] »

@Cosminakon: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

marival [22.02.18 18:41:28] »

Vă rog să îmi spuneți ați avut transfer la plaja gratuit?

marival