Vulturul Hotel [Venus]

DIN Cluj-Napoca
înscris/ă în 30.08.17
AUG-2017

Nota 8

1. Pozitionarea hotelului este buna, aproape de o plaja frumoasa dar zona este relativ in paragina, asta inseamna ca se ajunge greu in mangalia (imaginati-va zeci de oameni mergand la ora 20 pe jos pe o strada - DN in intuneric pe un trotuar defect - dezolant, dat fiind fapul ca la 500m e plaja si marea).

2. Am primit o camera la etajul 6 cu priveliste la mare de unde se vedea si rasaritul - super.

3. Se face curat, se schimba prosoapele. Intrarea, holul si camerele merita 9.

4 Camera este relativ mica, este bine mobilata, nu e telefon deci am sunat la receptie de pe mobil. Este aer conditionat.

5. Mancarea la cantina (asazisul restaurant) e un chin: mancare relativ proasta, cateodata nu au felurile de mancare din meniu, am baut limonada cu gust de helas, intodeauna in farfuria cu salata era cate o frunza vesteda/ mancata de melci, prima tura de suc de grapefuit avea musculite, am mancat sznietzel cu gust dubios, cafeaua de la autoservire este relativ proasta, cei de la restaurant sunt politicosi dar nu amabili, in general. Aveti grija la farfurie si cele de pe masa - imediat vine cineva de la cantina si vi le ia de sub nas (posibil fara sa va intrebe) - asta inseamna adio servetele si restul. Totusi restaurantul are o priveliste super, langa lac si au o trupa care canta live, si canta bine!

Deoarece am avut impresia ca respectiv conducerea hotelului se straduieste sa satisfaca cerintele tuturor clientilor, cred ca nota 8 este potrivita desi hotelul are potential de 9 datorita pozitionarii si plajei. Nu am gasit colturi unde statea gunoiul si nu il lua nimeni; nici macar nisipul omniprezent in zona nu se vedea in hotel. Pana la orele 1- 2, in zona e un vacarm continuu. Cu usa de la balcon inchisa nu se auzea.

Impresii încărcate de Mrc in 30.08.2017 10:18:33

Validat / Publicat: 30.08.17 11:55:56

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mrc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[30.08.17 10:32:40]

@Mrc: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

-------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=81449

- cosminp
[30.08.17 12:22:42]

@Mrc: pentru cum ai povestit ca a fost mancarea, ai dat o nota prea mare, in opinia mea.

eu dadeam -100, dar nu se poate.

apropo, o tema pentru admin, sa poate fi date si note negative, dar si mai mari de 100%. cu notele supraunitare, mai balansam notele proaste, mai ales acolo unde un articol slab strica nota de la 10 articole bune.

cat a costat sejurul?

- Mrc
[30.08.17 12:39:54]

@cosminp: Nu mai stiu cat a fost sejurul, dar in Cluj- Napoca, la Viena Bistro (astia sunt in centrul orasului si au pretentii), odata am mancat ciorba de fasole veche si aproape alterata si odata de-a dreptul m-am imbolnavit. De la hotel Vulturul n-am avut nimic de la mancare. Si mesele si vesela erau relativ curate. Am dat cat am crezut ca merita. Adica, n-am stat intre blocuri si nu am mancat mancare pe jumatate alterata. Eu arunc primele frunze de la salata, ei se pare ca doar le spalau. in plus, am inteles ca peste tot pe litoral se strange masa foarte repede si am inteles ca solutia este sa mai lasi un pic in farfurie pana in ultimul moment! Cand le-am aratat musculitele din suc, mi-au dat altul si mi-au explicat ca acestea se lipesc pe iesirea din distribuitor. Dar merita un plus ca au prevazut banii alocati pentru micul dejun astfel incat sa poata fi folositi tot timpul la restaurant. Deci se putea bea in fiecare seara o sticla de vin decent, cu muzica live, fara nicio emotie!

pagină generată in 0.171519994736 sec