Descoperă Eforie Nord

AUG-2017
1500 ron
+ COPII: 2 -- varsta: 2+9

Plaja execrabila!

Nu am rezistat decat 2 zile in Eforie Nord!

O plaja mizera! Scoici taioase! Intrarea in mare enervant de abrupta.

Ca sa cumperi un suc sau o apa trebuie sa faci sport pana sus pe scari...

20 ron un sezlong + 10 ron un bat infipt in nisip pe post de umbrella.

Nota 2!

Am pastrat cazarea in Eforie si am facut naveta in Mamaia si Navodari pentru plaja!

NORDUL ramane crema litoralului...

Este imposibil sa compari Nordul cu Sudul...

Nu voi mai vizita ce este la sud de Constanta niciodata! Nu ma intereseaza alte pareri!

Poti merge pe litoral in Mamaia si fara sa dispui de bani multi...

Una peste alta sfatul meu este evitati cu desavarsire Eforie si incercati Navodari si Mamaia.

Romania are un litoral decent numai in nord. Punct.

Impresii încărcate de aldicom3 in 28.08.2017 20:22:19

Validat / Publicat: 28.08.17 20:35:16

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Mamaia, Navodari, Constanta
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Thasos

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (aldicom3); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de aldicom3? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[28.08.17 20:25:50]

Bun revenit, cu impresii, după o absență semnificativă.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 71&ridAnt=81375

Am pastrat cazarea in Eforie

Unde ați avut cazarea, la care vilă/pensiune/hotel?

- maria55
[28.08.17 22:20:27]

@aldicom3: imi doream sa vad macar o poza cu plaja execrabila! Daca ai reusit sa faci vreouna! Banuiesc ca pretul din caseta ar fi suma totala a cheltuielilor, cs nu cred sa existe in Eforie o cazare atat de scumpa pt 2 nopti!

- chris79
[30.08.17 16:33:46]

Am citit cu stupoare impresiile de mai sus si am senzatia ca autorul nici nu a fost in Eforie Nord. Pur si simplu nu are nicio legătură cu realitatea nimic din ce scrie acolo!

De asemenea, privitor la faptul ca nu exista litoral afara de Mamaia: cred ca ar trebui sa va informati si sa circulati mai mult sa vedeti cu ochii Dvs înainte de a da aceste sentinte atât de aspre. Nu are niciun sens sa va conving eu sau altcineva ca bateti câmpii cu gratie dar repet - eu zic sa va mai informati înainte sa emiteți aceste perle. Nu de alta dar unii ar putea chiar sa va creadă.

Iar privitor la Eforie-Nord întrucât am fost recent acolo - vreau sa asigur cei ce citesc acest asa zis "review" ca este complet fals, ca sa nu zic o minciună de la un capăt la altul.

Va doresc cat mai multe sejururi încununate de succes in Mamaia!

- maria55
[31.08.17 09:16:01]

@chris79: Doamneeee, nu pot dacât să-ti multumesc! Este fix ceea ce am gândit la rându-mi si daca nu am inervenit a fost doar pt a nu mă considera cineva partinitoare! Să ai o plajă atat de intinsă, lată, o faleză precum cea de la Nord si Sud si s-o numesti" execrabilă" este mult prea mult!

Dar fiecare cu părerea sa!

- chris79
[01.09.17 08:03:43]

@maria55: Va mulțumesc și eu... Am simțit că trebuia să intervin, întrucât chiar am fost acolo și nu e deloc așa cum se minte în așa-zisul review. Minciuni am înțeles - dar chiar în halul ăsta? Cei ce încearcă aceste manipulari ne iau pe toți de fraieri dar uita ca mai sunt unii care chiar au fost acolo și nu pot fi fraieriti. Am vrut sa intervin mai ales pt cei care nu cunosc realitatea - nu care cumva să credeți aceste minciuni, sunt invenții de la un capăt la altul. Poate se poarta la Roman, cine știe...

Vacante plăcute tuturor :)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos