ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2017

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Rușine!

Hotel Alcor- cea mai proastă cazare posibilă! Păcat de amplasare, căci este fix lângă Vega, fix lângă plajă, în nordul stațiunii Mamaia, perla litoralului românesc. Nu s-a băgat niciun ban in renovarea acestui hotel, absolut niciunul! Rușine! Am plătit o grămadă de bani pe cazare! Bani aruncați! Nimic nu ni s-a oferit de acea sumă! NIMIC! Unde mai pui că, pentru a beneficia de o cameră decentă, am "cotizat" la recepție, că, deh, asta-i România!

Pentru atenția cuvenită, am primit o cameră, una, și încă una, și încă una, la alegere! Dumnezeule, că n-ai ce să alegi! Hotelul ăla e distrus! Pe holuri pute la propriu, niște mochete verzi, mizerabile, cu care angajații se tot luptau să le lipească, nu am înțeles de unde tot scoteau suluri întregi de mochetă mucegăită, chiar nu am înțeles! Patronul, un ins absolut indiferent! Am cerut seif, nu mi s-a dat! În schimb, mi s-a oferit sa îmi țin valorile în biroul șefului -patron! Am acceptat, ce era să fac?! Și l-am frecat tot sejurul cu dati-mi punga, luati-mi punga. Căci seiful era un săculeț de hârtie, în care îmi păstra banii și cardurile. De care, evident, nici nu mă puteam lipsi, nici nu îi puteam purta cu mine peste tot! În fine! Se vedea pe fața lui acră că abia aștepta să scape de cicaleala mea! Ce vină aveam eu ca nu sunt în stare sa pună un seif în cameră? Ori în recepție măcar!!

Dar sa va descriu camera! Fraților! Sa nu îmi vina sa cred așa ceva! Parcă ea în construcție! Ori mai bine zis, în demolare! Spațioasă, e adevărat (cândva Alcor era hotel de 3*!) Spațioasă dar goală! Un pat matrimonial, în regulă și cam atât! Nu fotolii, nu măsuță! O scândură pe două picioare de lemn pe care stătea un televizor minuscul la care nu se prindea niciun post! Și, cel mai jalnic, aveam sa descoperim imediat, era că nu aveam unde sa ne băgăm încărcătoarele de telefon. Toate prizele, dar absolut toate, erau defecte! Mai exact, scoase din zid, atârnând periculos de câte o sârmă! Am crezut că leșin! Luasem de acasă uscător de păr! Cine s-ar fi gândit ca nu ai cum să folosești așa ceva aici? Becurile, din 2, unul ars! Aerul conditionat, lipsă! Am dat fuga înapoi la receptie să semnalez toate acestea. POFTIM??? Aia e, citez:" CEA MAI BUNA CAMERA DÎN HOTEL! " Pe bune! Mi-au dat cheile altor camere și m-am convins! Fuga, înapoi, până nu o dă altuia cu șpagă mai bună! Ce sa facem în aceste condiții mizerabile? Am ieșit pe balcon sa admiram frumoasa priveliste: marea în toată splendoarea ei și, evident, foarte luxosul hotel Vega! Numai ca în balcon, altă belea: 2 ruginituri de șezlonguri ocupau tot spațiul! Am încercat să le mut intr-un fel și în altul- nu am reușit decât sa mă aleg cu câteva zgârieturi pe ambele picioare! Zilnic! În final le-am acoperit cât de cât cu păturile alea roase, din dotarea hotelului, măcar să izolam cumva tabla ruginita și ascuțită din ele!

Sa va descriu și baia? Jale și acolo! O cadă ruginită, cu scurgere defectă, (pai cum altfel?), fără nimic: nu săpun, nu șampon, nu prosoape de încredere! Ce înțeleg prin "de incredere"? Păi erau 2 prosoape (2!!!) rupte și decolorate, cu un puternic iz de rufe vechi, spălate... La baie, pahare lipsă, suportul de săpun ruginit, scurgerea din podea ruginită!

Măcar nu am văzut gândaci! Și mirosul de mucegai îl simțeai doar pe holurile hotelului și în restul de camere vizionate, nu și în aceasta! Tot e bine, mi-am zis... Si, in plus, noi avem gresie! Restul camerelor aveau mochetă! De-aia cu iz de mucegai! Asta e când alegi să pleci pe litoral, fără rezervare prealabilă! Hotelurile bune se dau repede! Dar unul ca ăsta ar trebui închis! Cu tot cu patron!

În fine, experiența de anul trecut, când am ales Mamaia și Alcor, nu o voi uita în veci! N-am cum!

Trimis de aishor in 28.08.17 16:51:57
Validat / Publicat: 28.08.17 18:05:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Ardea, Moldova, Maramureș, Banat, Dobrogea

VIZUALIZĂRI: 2059 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aishor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.08.17 18:05:05]

@aishor: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=81368

aishorAUTOR REVIEW
[28.08.17 19:26:13]

@webmaster26: coordonatele sunt corecte. Despre poze, regret, dar nu fotografiez decât locuri și amintiri frumoase. Deci, nu am nicio poză din acest hotel. Ce pot sa va spun? Pozele afișate de ei pe o rețea de socializare sunt false, nu reflecta nicidecum realitatea.

elviramvio
[29.08.17 00:35:23]

@aishor:

A fost o locatie chiar de neuitat se pare. Fara prize, chiar nici una, inca nu am patit! Cu miros de mucegai sau canalizare, da. Eu sunt mai incantata de camerele cu gresia goala decat de cele cu mocheta/covor.

Vacante frumoase daca mai aveti anul asta!

aishorAUTOR REVIEW
[29.08.17 09:07:47]

@elviramvio: Mulțumim asemenea!

turkn
[29.08.17 22:29:08]

Acest hotel, in care am stat si eu acum vreo 8 ani, era anul acesta in iunie in renovare totala si din ce am vazut, cred ca va arata foarte bine dupa.

A fost unul din hotelurile foarte proaste in care am stat, asa ca dupa 3 zile de cazare, am plecat.

aishor, elviramvio, turkn
Alte impresii din această RUBRICĂAlcor Hotel: