ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2017
DIN: Ghimbav
ÎNSCRIS: 30.07.12
AUG-2017

Olive Tree Hotel

Olive Tree Hotel este un hotel cochet de 2 stele din Agio Nikitas. Hotelul se afla pe partea dreapta a satului cum te uiti la mare, pe la jumatatea localitatii.

Accesul la acest hotel se face atat din soseau principala cat si dinsre sat pe o straduta ingusta. Este foarte usor de reperat deoarece se afla pe partea dreapta a drumului principal ce trece prin Agio Nikitas, pe partea dreapta daca mergi spre sud, unde exista o reclama foarte vizibila.

Am poposit o singura noapte in acest hotel format din mai multe corpuri, suficient cat sa ne dam seama ca am fost super inspirati cand am ales cazarea in afara satului la vila Anthia.

Camera hotelului a fost micuta, o parte din spatiu fiind ocupat de patul suplimentar. Pe langa paturi am avut o masuta cu oglinda, un frigider mic, un dulap si aparat de aer conditionat. De asemenea am avut wi-fi, 2 sapunuri mici la baie, prosoape, televizor si telefon. Baia este destul de mica si ea.

Camera are un balcon micut dotat cu masa si scaune, dar si sfoara pentru rufe care ofera o superba priveliste asupra marii. De aici am putut admira primul nostru apus de soare in mare (pana acum am fost cazati doar pe partea de est).

Hotelul este format din mai multe cladiri “legate” si stranse in aceeasi curte. Am putut observa ca exista dusuri exterioare si toate spatiile interioare erau curate si bine intretinute. Exista foarte putina verdeata in interiorul curtii.

Micul dejun se poate servi intre orele 8 si 10 si este inclus in pretul camerei. Nu este foarte bogat dar este suficient pentru inceputul zilei. Personal am apreciat dulceata de portocale facuta de proprietara.

Hotelul nu are parcare; majoritatea spatiilor de cazare nu au parcare in Agio Nikitas. Parcarea se face pe ambele parti ale drumului principal. Noi am gasit parcare la aproximativ 1 km distanta de sat si am reusit sa mutam masina aproape de hotel seara tarziu.

Plaja din Agio Nikitas este micuta, dar cocheta si plina si tot sin Agio Nikitas se ajunge la plaja Milos pe jos sau cu taxi boat, fapt ce face la spatiile de parcare sa fie insuficiente si circulatia prin sat pe sosea sa fie foarte greoaie. Din acest motiv m-am bucurat ca nu am dormit decat o noapte aici.

Daca vreti o cazare in zona Agio Nikitas, aproape de plaja, atunci puteti alege acest hotel.

Site-ul oficial al locatiei este http://olivetreehotel.gr/en/

Trimis de Denisa13 in 25.08.17 23:57:21
Validat / Publicat: 26.08.17 00:52:44

VIZUALIZĂRI: 1600 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Denisa13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P16 micul nostru prieten - primul care ne-a intampinat la sosire si ultimul de la care ne-am luat ramas bun

webmasterX [26.08.17 00:51:03] »

Mutat în rubrica "Olive Tree Hotel [Agio Nikitas], LEFKADA" (nou-creată pe sait)

Denisa13 [26.08.17 01:02:02] »

@webmasterX: Este Ok pozitionarea pe harta

webmaster [26.08.17 07:30:37] »

ANILU [05.09.17 20:20:07] »

@Denisa13: Am ajuns în sfârșit pe la tine.

Am citit despre Colțul vostru de rai, tare frumos și foarte, foarte spațios și văd a doua cazare tot în Lefkada.

Am crezut că ați stat două sejururi acolo, dar de fapt aici ați stat doar o noapte.

Am înțeles eu bine, a fost noaptea dinnainte sau după sejur?

Citesc mai departe să văd voi cum v-ați distrat și cum a fost.

Felicitări pentru alegerea cazărilor.

Toate cele bune.

Denisa13 [05.09.17 22:00:22] »

@ANILU: Olive Tree a fost prima noapte de cazare in Lefkada, restul la vila Anthia. Olive Tree nu a fost chiar alegerea noastra decat partial dar intreaga poveste live.

mishu [01.10.17 19:30:30] »

@Denisa13: O cazare bine nimerita si care arata minunat. Iar vederea spre mare pe inserat este minunata.

Felicitari, votat cu mare placere.

Denisa13 [01.10.17 19:44:13] »

@mishu: Multumesc Mishu. O cazare Ok din multe puncte de vedere si foarte aproape de mare.

ANILU, Denisa13, mishu