ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Dezamăgitor

Buna,

anul acesta am ales din nou Casablanca pentru al III-lea an consecutiv!

Din pacate suntem foarte dezamagiti de personal! Ne-au lasat un gust amar si cu siguranta nu o sa mai revenim.

Am avut intrarea pe 19.08. Am fost in total 8 familii. Am ajuns la hotel in jurul orei 10 si am asteptat pana la orele 14 pentru camere in comparatie cu anii precedenti in care am ajuns mai devreme si le-am primit imediat. Am constata cu stupoare ca altii veniti dupa noi au primit camelele imediat iar noi am asteptat atat timp in conditiile in care am pus fiecare in pasapoarte 10 euro.

Asta nu a fost nimic, in momentul cand am primit cheile domnul receptionist a facut glume proaste legate de faptul ca suntem romani, in fine.

Animatorii nu am cuvinte cat de slabi sunt in comparatie cu alti ani.

Camerele cu diferite defectiuni la baie, balcon etc.

La bar cu exceptia unui singur angajat, toti ne serveau intr-un mod urat si jignitor, era necesar sa strigi dupa ei ca sa te bage in seama, pur si simplu ne tratau cu spatele.

Momentul culminant a fost in seara aceasta cand stateam la lobby bar si jucam carti iar fetele noastre se jucau cu un balon, barmanul de la bar a venit la ele si a inceput sa tipe ca il deranjeaza si ca asta nu este ora de joaca in lobby pt ele, atunci nu m am mai putut controla, tipa la fetele mele fara nici cea mai mica jena.

Am intervenit intr-un mod politicos iar individul a inceput da tipe si la mine acuzandu-ma ca este ora 23 si ca fetele mele trebuiau sa doarma si nu sa-l deranjeze pe el pt ca este foarte obosit. Sincera sa fiu am avut o discutie mai dura cu el, o discutie in care domnul respectiv urla iar eu il rugam sa lase tonul si sa ma asculte, nu va spun ca se uita toata lumea la el cum facea si eram socati. Imi pare rau ca nu l am putut filma, sincer!

Maine dimineata am sa merg sa vorbesc cu managerul, mi-au distrus concediul pe banii mei si sincera sa fiu sunt foarte dezamagita!

Asa ceva nu se face!

Cu siguranta nu o sa mai revin la acest hotel!

Trimis de CamisiLeo in 24.08.17 00:26:54
Validat / Publicat: 24.08.17 06:22:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1899 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CamisiLeo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [24.08.17 06:20:36] »

@CamisiLeo: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 46&ridAnt=81174

Văd că sunteți încă acolo. Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [24.08.17 06:47:31] »

@CamisiLeo:

anul acesta am ales din nou Casablanca pentru al III-lea an consecutiv!

Dacă ai revenit şi a treia oară, bănuiesc că ţi-a plăcut la Casablanca.

Cu toate acestea, chiar dacă a fost bine, nici anul trecut şi nici acum doi ani nu ai considerat necesar să scrii despre acest aparthotel. Ai scris doar atunci când s-au acumulat nemulţumirile. Oare de ce?

Regretabil incidentul petrecut în lobby. Abordarea nu a fost cea mai potrivită. Dar nici nu mi se pare normal să laşi copiii să se joace nesupravegheaţi prin lobby la ora 23, deranjând alţi turişti.

tm67bru [24.08.17 10:38:56] »

Eu zic să orice cititor avizat va da importanță minoră (pe românește nu va pune mare preț) pe impresiile scrise de astfel de autori.

Pe cei care folosesc acest sait doar, exclusiv pe post de ”condică de reclamații”, mai bine zis.

E desigur, dreptul lor să scrie, posibil, ba chiar probabil ca nemulțumirile să fie justificate/reale (deși în destule cazuri ele sunt, și mai probabil, hiperbolizate / exagerate pe românește); credibilitatea lor ar fi fost însă MULT mai mare dacă ar fi scris și despre experiențele pozitive (mai ales avute la ACELAȘI hotel, anterior, precum în acest caz), decât astfel.

webmaster [24.08.17 11:26:03] »

@tm67bru: Nu e chiar așa.

Deși parțial sunt de acord - există și astfel de situații. Mă refer la cele în care e evident că unii autori exagerează (uneori crunt) aspectele negative - caută și fotografiază, de exemplu, cu obstinație, doar locuri care redau mizerie, neîngrijire etc (uneori locuri în care eu ca turist nu aș fi ajuns niciodată, de exemplu în cine știe ce anexă nedeschisă în mod normal publicului, ori deasupra dulapului etc)

Pot fi deasemenea parțial de acord și în cazurile în care (precum articolul de mai sus) autorul impresiilor se concentrează și detaliază un singur aspect (evident negativ și, de obicei, foooarte pe larg), din toată vacanța, fără să sufle o vorbă despre toate celelalte aspecte (unele posibil/probabil pozitive).

Da, în acele cazuri, AFA e folosit, din păcate, exclusiv pe post de ”condică de reclamații”...

Sunt însă și cazuri în care autorul scrie ceva de genul ”am fost de 2/3/x ori în acest hotel; până acum a fost bine*, dar vă semnalez că situația de acum e cu totul alta” (și detaliază, pe puncte). Ei bine, în aceste cazuri „sesizările” SUNT de luat în seamă și SUNT binevenite.

=

*) idealo-utopic :-) ar fi să completeze, acolo ”până acum a fost bine (îmi pare rău că nu am avut timp/dispoziție să scriu review), dar [...]”

CamisiLeo [24.08.17 16:01:06] »

@webmaster45: Maine o sa plecam!

CamisiLeo [24.08.17 16:11:38] »

@nicole33: nu erau nesupravegheati, noi eram la mese, langa ei! Iar daca nu eram multumiti pana acum nu aveam de ce sa mai venim! Nu inteleg remarcile de genul... cred ca am dreptul la opinie, sau nu?!

fanespoitorul [24.08.17 17:49:43] »

@CamisiLeo: As vrea sa urmariti alte nationalitati cu copii. Mie cel mai mult imi place de nemti si rusi.

Pe cat de "periculosi" si galagiosi sunt rusii la bauta pe atat de responsabile si mamoase sunt rusoaicele. Copiii rusilor, unde-i pui acolo stau. Rusii petrec iar rusoaicele stau impreuna (intre ele) cu copiii.

Pe locul doi sunt nemtii.

Pe unde am fost in Bulgaria copiii romanilor fac "avioane" in sala de mese, vorbesc tare, gesticuleaza etc. Cred ca toate metehnele noastre se refelecta in perceptia altor nationalitati vis a vis de noi.

Va doresc drum bun.

fanespoitorul