Kaliakra Palace LTI Hotel

înscris/ă în 22.08.17
AUG-2017
REGIM MASĂ UAI

Raport calitate - preţ foarte bun, NOTA 8

Am fost la hotel Kaliakra Palace in perioada 14-19 aug 2017.

Cateva impresii.

Hotelul este amplasat chiar la plaja, are plaja privata cam la 50 m in dreapta cum iesi dn hotel.

Noi am avut camera dubla superioara, foarte spatioasa, cu mobila noua, pat f mare dublu, canapea, plasma, totul ok. Baia destul de mare cu cada. In camera se facea curat zilnic, iar prosoapele se schimbau la 2 zile.

Personalul, cei de la receptie si mai ales cei de la restaurant foarte amabili.

Ca regim de masa am avut Ultra All Inclusive si pot spune ca mancarea era diversificata, pt toate gusturile si mereu se aducea, nu se termina vreun fel.

Pe terasa restaurantului era si un BBQ unde faceau gratar de pui, porc, vita, carnati etc iar dimineata oua ochiuri si clatite. In afara de mesele principale, intre orele 14:00-16:00 pe terasa se serveau pizza si paste.

Restaurantul, atat in interior cat si afara era foarte mare si nu se formau cozi la mancare.

Bautura era la discretie pana la ora 00:00, cocktailurile erau insa din bauturi bulgaresti, nu originale.

La draft era bere (f buna) si vin alb si rosu (excelent).

La fel si aparate de cafea de unde puteai sa te autoservesti non-stop.

Din pacate, pe plaja nu aveau bar, trebuia sa te duci la terasa de la piscina hotelului sa iti iei bauturi, dar drumul era 10 min dus intors.

Singurul aspect dezamagitor au fost piscinele: 2 la numar, foarte mici, inghesuite, la fiecare incapeau max 15 paturi si era f greu sa prinzi pat liber. Noi nu am stat in nicio zi la piscina, mai ales ca erau amplasate prost, fiind mereu in umbra.

Per total, raportul calitate-pret ni s-a parut OK, oricum mult mai bine ca in Romania unde la Mamaia am stat la un hotel de 3 stele unde am dat 700 lei/noapte doar cu mic dejun.

La Kaliakra am platit 350 euro/pers/5 nopti, avand la discretie mancare si bautura de la 9:00 - 00:00.

Per total as acorda nota 8.

Impresii încărcate de Iza2402 in 23.08.2017 21:07:02

Validat / Publicat: 23.08.17 21:41:49

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nessebar

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Iza2402); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 5 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 43.29212800 N, 28.04587100 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Kaliakra Palace LTI Hotel? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Iza2402? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[23.08.17 21:41:21]

@Iza2402: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=81163

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos