ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2017
ÎNSCRIS: 31.07.12
AUG-2017
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

Restaurant Bucegi

Este amplasat central si acesta este atu-ul lui. Un loc care se doreste traditional vanatoresc, dealtfel au si trofee de vanatoare expuse pe pereti drept décor. Dupa parerea mea este ancorat in timp, undeva in anii 90.

Mancarea este buna si de aceea am revenit mereu la ei. N-am avut niciodata probleme digestive si credeti-ma ca am ajuns sa apreciez acest aspect de-a lungul vacantelor noastre. Stiu ca si pentru copii gaseam intotdeauna ceva bun si proaspat. Si acum am luat majoritatea meselor la ei, era aproape de hotelul nostru si ne era comod sa mergem acolo. Este mai mereu aglomerat, desi au destule mese pe terasa, inauntru la parter si la etaj. Este un flux de turisti continuu, imediat ce unii se ridica masa se si ocupa.

Am mancat la ei supe si ciorbite, care sunt foarte bune si proaspete. Pulpele de pui sunt iarasi bune, cartofii sunt buni, am luat chiar si sarmale, desi de obicei ne ferim de tocaturi si in general de mancare in care nu poti vedea clar ingredientele. Au mai multe mancaruri decat in meniu, de exemplu garnitura de varza care este foarte buna, desi putin cam grasa dupa gustul nostru. Combinata cu mamaliguta cu branza si smantana a mers perfect.

Servirea a fost foarte buna, intr-o singura zi am asteptat cam mult sa ne ia comanda. In general se misca repede si cu folos.

Am lasat la urma preturile. Cam mari as zice, comparand cu restaurante la care am fost anul acesta. Ni s-a parut comparabil cu restaurantele de 4**** de pe litoral, care au preturile sus pe tavan, de parca si la munte sezonul ar fi tot de patru-cinci luni pe an. Nu am gasit justificare pentru preturile lor, insa am apreciat ca am mancat bine si gustos, cu o servire buna intr-o atmosfera odihnitoare de vacanta.

Recomand.

Trimis de Storia in 22.08.17 17:15:02
Validat / Publicat: 22.08.17 18:14:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 5816 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Storia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Snitel de pui cu cartofi taranesti.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Sinaia?: