Slovenska Plaza Hotel  (stele cf clasif. AFA:  2*+)

21.08.2017
Avatar ratza
DIN Pitesti
înscris/ă în 21.08.12
AUG-2017
1100 Euro
+ COPII: 2 -- varsta: 3 + 7

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Sejur Slovenska Plaja - NU recomand

Buna ziua

Am rezervat prin agentie un sejur 4* AI la Slovenska Plaka pentru perioada 01.08 - 08.08.2017.

Am inceput acest sejur cu stangul... datorita faptului ca erau " overbooked", in prima noapte ne-au cazat la Hotel Aleksander - in acelasi complex de vile.

A 2 a zi ne-au transferat in camera de la Hotel Slovenska - net inferioara celei de la Aleksander, chit ca erau ambele de 4 stele.

Cand ne-am exprimat dorinta de a ramane la Aleksander, personalul de la receptive a fost foarte reticent spre enervant si ne-au refuzat categoric.

Per total, experienta la Slovenska 4* a fost departe de ce asteptam noi pentru 4*:

- camera mica cu furnici in pat - au remediat pb pentru vreo 2 zile, dupa care furnicile au revenit

- mancarea este proasta, aceleasi tocanite, prajeli in fiecare zi. tot sejurul la pranz au avut doar supa cu taietei si supa crema de cartofi. La acelasi restaurant mancau si cei de la 3*+

- la piscine (2 mai exact) aceiasi problema balcanica cu rezervarea de sezlonguri, desi interzisa... Am reclamat acest lucru managerului de piscina si la receptie si Solutia lor a fost sa ne trezim mai devreme si sa stam la coada atunci cand se deschide piscina pt a ocupa sezlong - am ales sa mergem la piscina Hotel Aleksander unde paradoxal; gaseam sezlonguri si umbrele libere la orice ora

In concluzie nu recomand hotelul Slovenska.

Nu as recomanda nici statiunea Budva - pentru mine seamana foarte mult cu un Eforie Nord/Costinesti, dar cu un pêisaj mult mai frumos (munte - mare). Dar pacat de peisaj, caci statiunea este o "tiganie", iar la mare nu puteai ajunge decat calcand pe cap 3-4 turisti.

Avand in vedere si drumul lung si obositor (80% serpentine - medie 60 km/ ora) nu merita efortul unei vacante cu 2 copii mici in Budva Muntenegru - Hotel Slovenska Plaja

O zi buna

Impresii încărcate de ratza in 21.08.2017 12:13:25

Validat / Publicat: 21.08.17 12:57:37

• A fost prima sa vizită/vacanţă în MUNTENEGRU

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ratza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[21.08.17 12:56:40]

La primul review trimis, după... 5 ani de chibițat pe margine :) - @ratza: bun-venit *cu adevărat* în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 96&ridAnt=81019

[21.08.17 14:04:18]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos