ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2017
AUG-2017

încărcat de pe telefon!

Cu cortul in Lefkada camping Desimi

Buna ziua toturor,

Dupa ce am stat trei luni si am cautat diferite campinguri pentru campare in Lefkafa, am hotarat (mai mult sotul) sa mergem in camping Desimi.

Am vrut anul acesta sa facem altceva, sa avem parte de o experienta unica de care sa ne aducem aminte cu placere.

O sa va povestesc despre camping, care pe mine una m-a multumit din toate punctele de vedere.

In primul rand era asezat fix pe plaja Desimi, plaja mica si intimă pe care puteai seara sa stai si sa bei un suc sau un pahar cu vin.

Campingul este destul de mare si dotat cu absolut toate cele necesare, incepand de la bucătărie pentru spălat vase pana la masina de spălat rufe.

Aveam in camping un restaurant unde se mănâncă foarte bine, mâncarea fiind pentru toate gusturile, preturile acceptabile iar vinul casei Doamne... extraordinar.

Un irigider mare era amplasat in zona receptiei unde iti puteai pune mâncarea, iar afara aveai un congelator la comun.

Toata zona de camping este umbrită atat de parasolare dar si de maslini si alti pomi, deasemenea corturile sunt separat asezate fata de rulote.

Toaletele sunt curate si mereu ai apa calda, daca la ora 2 dimineata vrei sa faci baie... aveai apa calda.

Ce m-a încântat a fost faptul ca patronii au fost foarte amabili mereu la dispozitia noastra si dispusi sa te ajute.

Campingul este unul pentru lansarea barcilor la apa asa ca aviz amatorilor... este plin de bărci si ai ce sa admiri :).

Noi am stat sase nopti, ne am simtit foarte bine, oamenii din camping erau foarte amabili si primitori (puteai sa pleci fara grija toata ziua ca nu iti disparea nici macar un ac). Seara era răcoare si placut sa dormi chiar daca am fost in luna August.

Foarte important pentru mine a fost curatenia din camping... nu vedeai gunoi pe jos si toata lumea respecta ora de liniste. La ora 11 era liniste si te puteai odihni sau sa faci o plimbare pe plaja.

Plaja nu este foarte mare dar tinand cont de faptul ca toti merg la porto Katsiki sau Egremni... nu era aglomerat. Apa limpede cu pietricele si intrarea in apa lină foarte ok pentru copii.

Ca si amplasare pe noi ne a ajutat pentru ca am ajuns relativ repede pe superbele plaje din Lefkada (aproape de Nidri).

Pentru cei care nu vor sa mearga in Desini, Lefkada este plina de campinguri la fel de curate si de linistite.

Noi am platit 22 euro pe seara pentru doua persoane si cort mic.

Sper sa va fie de folos informatiile prezentate mai sus si sincer puteti merge cu incredere pentru ca te simti ca acasa!

Ps: eu am invatat italiana :) este full de italieni care vin cu rulotele.

Trimis de luana.tecuceanu in 19.08.17 17:33:50
Validat / Publicat: 19.08.17 19:06:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 5100 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luana.tecuceanu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja Desimi
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 21900 PMA (din 19 voturi)

webmasterX [19.08.17 19:05:10] »

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Camping Desimi Beach, LEFKADA" (nou-creată pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / facilitățile aferente (baia, toaletele etc) - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

webmaster [19.08.17 20:53:05] »

luana.tecuceanu [20.08.17 12:35:28] »

@webmasterX: coordonatele sunt ok

luana.tecuceanu