ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2017

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Ocoliti, daca aveti posibilitatea

In luna august am fost impreuna cu niste prieteni timp de 4 nopti la Hotel Anelia, localitatea Ikantaluka, zona Kavarna, Bulgaria.

Am ocupat 2 camere.

Foarte important: personalul nu vorbeste NICI O LIMBA STRAINA si nu prea te puteai intelege cu acesta.

Baia avea doar dus, fara cada, fara perdele si, din aceasta cauza, tot timpul era ud si murdar (de la incaltaminte, evident). Usa de la baie era f. veche, scorojita.

In camere televizorul nu functiona; am anuntat la receptie, dar nu s-a facut nimic in acest sens.

In tot acest timp nu s-a schimbat asternutul sau prosoapele nici macar o data, curatenie nu s-a facut NICIODATA, decat la solicitarea noastra expresa de a lua gunoiul si de a da cu mopul (intr-o singura zi). Tot la solicitarea noastra ni s-a dat sapun si un sul de hartie igienica.

Micul dejun, este adevarat, care costa 3 leva/pers, era f. modest, cu o singura felie de paine de persoana, fara cafea. Doar ceaiul era inclus. Daca cereai cafea, te mai costa 1 leva. Nu este vorba de pret aici, ci de principiu.

Noi, de obicei, mancam iaurt la micul dejun, dar aici lipsea, asa incat ne-am cumparat si am coborat dimineata cu acesta, cu paine si cu o rosie (ni s-a dat doar o felie de rosie, nici macar o rosie intreaga (am atasat poze). Cand ne-a vazut, proprietara ne-a poftit afara, la o masa, spunanad ca nu este permis sa venim cu mancare de afara, avand micul dejun inclus. Asta n-a fost o problema, era frumos la masa afara.

Programul, afisat pe usa de la intrare, era 00:00 - 24:00, dar seara, la ora 22:00, cand stateam in gradina, la masa, ne-a spus ca stinge lumina si incuie usa. Am fost obligati, prin urmare, sa ne retragem in "superbele" camere.

Pe site am vazut poze cu masuta si 2 scaune pe balcon, dar nici un balcon nu avea scaune.

Cand am solicitat la fata care facea curat (si care "rupea" ceva romana, dar nu prea intelegea), ne-a spus ca sunt scaune pe terasa, intreaba proprietara si daca este ok, ne spune si putem merge sa le luam de acolo :(... dar nu a revenit cu nici un raspuns.

Tot pe site spunea ca exista piscina; dar "piscina" era de plastic si cu apa de calitate indoielnica, ca nu ti-ai lasa nici macar cainele in ea.

La receptie nu era afisat nici un numar de telefon pentru reclamatii.

Aceasta a fost experienta noastra la acest hotel de 3*.

Aceste camere ne-au fost repartizate noua - poate alte camere sunt mai bune, nu stiu. Eu am scris doar ce am trait noi.

Trimis de Diana23 in 19.08.17 09:21:30
Validat / Publicat: 19.08.17 12:00:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Anul trecut am fost tot in Kavarna, la Kavarna Paradise Appartments si a fost superb, de aceea am revenit in Kavarna, dar nu am mai gasit locuri acolo si am mers la Anelia, cotat cu 3*...

VIZUALIZĂRI: 694 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Diana23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[19.08.17 11:58:34]

@Diana23: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Anelia Family Hotel [Ikantaluka], KAVARNA" (nou-creată pe sait)

Ne-am bucura să putem citi și impresiile de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[19.08.17 12:42:26]

• Alte impresii din această RUBRICĂAnelia Family Hotel [Ikantaluka]: