Unde mâncăm în Eforie Nord?

19.08.2017
Avatar Adriana1983
DIN Craiova
înscris/ă în 18.01.17
AUG-2017

Pizzeria OK - bine şi nu prea

Urmare de aici

Ajungem (eu, soțul şi copilul) joi seara, 17 august, în Eforie Nord (suntem cazați în altă stațiune, dar am zis să păpăm ceva bun în Eforie). Aglomerație ca la urs peste tot. Găsim un loc de parcare şi mergem să găsim şi-un loc de haleală.

Pizza Corner a fost primul popas. Scurt, ca n-am avut masa rezervata, deci n-am avut unde mânca.

Hai mai departe! Mă opresc La peşte (un chioşc/rulotă ce vinde peste prăjit de toate felurile) şi iau un guvid, nişte rapane şi ceva hamsii şi plecăm să cautam un loc să măncăm — am stat la coadă 20 de minute :(.

Deja regretam venirea acolo. Nu îmi place aglomerația şi aici te frecai om de om :(

Na, că găsim o terasă cu o masă liberă cu fix trei scaune!

Ne aşezăm şi comandăm. Un mare plus pentru servire, extrem de promptă servirea, iar ospatarul era ca un titirez. Am luat o salată bulgărească, o porție de pulpe de pui cu cartofi şi o ceafa de porc cu cartofi.

Puiul si porcul au fost ok (au venit vreo trei bucăți de pulpe de pui dezosate şi doua de ceafă de porc) Salata nu prea. Nu prea deloc :(. Ardeiul gras era stricat (am crezut ca e murat prima data, dar era murat de timp. Şunca era veche, avea gust de stătut. N-am mai avut curajul să mănânc oul. Am ales doar salata verde, castraveții (i-or fi spălat înainte de a-i pune în salată?) şi ceva brânză.

Copilul doreşte la toaletă. Am mers cu el, dar am renunțat rapid când am văzut toaletele. Nici să nu vă treacă prin cap să mergeți SPRE toalete.

Am plătit cam 80 de lei şi duşi am fost.

Nu cred că mai revin prea curând în Eforie Nord

Impresii încărcate de Adriana1983 in 19.08.2017 09:07:45

Validat / Publicat: 19.08.17 12:35:07

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Adriana1983); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Adriana1983? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[19.08.17 12:34:52]

Așa se numește pizzeria respectivă, OK? („Pizzeria OK”?)

Și (2) unde ați fost cazați, la care hotel/vilă/pensiune?

- Adriana1983
[20.08.17 00:41:41]

Da, asa se numeste -pizzeria OK

O sa scriu alt review despre cazare. Inca sunt cazata acolo. Astept sa se termine sejurul;)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.664623022079 sec