ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2017

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Doar preturile de 4 stele... conditiile... de... cateva margarete

Personalul:

- administrator cu lipsa totala de diplomatie si capacitate de solutionare a conflictelor (dupa cazare, la ora 22.00, cand i-am prezentat un rezumat al nemultumirilor noastre vis a vis de lipsurile constatate ne-a raspuns ca putem pleca daca nu ne place, in conditiile in care eram un grup cu un copil de 10 ani si 3 batrani cu varste intre 75-79 de ani)

- ulterior, receptionera si-a permis sa dezinformeze site-ul de unde am facut rezervarea online pretinzand ca nu ne-am prezentat la rezervare incercand astfel sa ne impiedice sa facem aceasta recenzie.

Totusi, in ciuda relelor intentii de care ne-am izbit, noi dorim sa le acordam o mana de ajutor, aratandu-le ce ar trebui imbunatatit.

Pensiunea:

- desi este prezentata pe internet ca hotel de 4 stele, am aflat abia acolo ca este de fapt autorizata ca pensiune de 4 margarete (pentru care nu indeplineste cerintele minime)

- la intrare nu este nicaieri afisat in acelasi camp vizual cu denumirea locatie si clasificarea unitatii (4 ce???)

- este compusa din 2 corpuri unite printr-un hol lung iar intrarea se face doar printr-o singura parte si nu are lift (disconfort pentru cararea bagajelor)

- nu are facilitati pentru persoane cu probleme locomotorii

- nu am vazut dotari in domeniul sigurantei la incendiu

- barul interior nu era deschis

- locul de joaca exterior doar pentru copii intre 0-3 ani

- lipsa orice sursa de aprovizionare (in incinta sau in vecinatate)

- wi-fi doar in incinta pensiunii

Parcarea:

- spatiu redus din care doar o parte amenajat

Suita:

- doar o cheie in loc de 2 cartele (la o capacitate de 4 persoane)

- doar o camera din cele doua este prevazuta cu aer conditionat si televizor (si acestea prost amplasate fiind greu de folosit)

- la una dintre camere lipsa plasa de tantari la usa catre terasa

- racitor minuscul in loc de frigider, existent doar in una dintre camere

- lipsa becuri (necesar 24 de ore pentru completare)

- draperii prea transparente pentru a te putea odihni dupa rasaritul soarelui

- mobilier nefunctional (nici un sertar sau spatiu de depozitare langa pat)

- se aud zgomotele de pe intreg palierul, iar usa noastra zanganea ori de cate ori se inchidea o alta usa

- "cada spa " total nefunctionala

- in baie nici macar un cui in care sa atarni ceva, doar un minisuport de prosoape langa chiuveta, departe de cada

- cosmetice doar la cazare (cate un sapunel + un flacon de 30 ml de persoana pentru 4 nopti)

- lipsa halate si papuci

- miros neplacut din cand in cand

Restaurantul:

- situat in curte, in exetriorul pensiunii (pe ploaie disconfort total)

- acces greoi, pe scari fara balustrada

- lipsa totala de semnal la telefon in interior (Vodafone)

- terasa mica

- acelasi mic dejun saracacios timp de 4 zile

- meniu a la carte extrem de limitat ca oferta

- portii mici cu preturi mari

- mancare slaba calitativ (pulpa in loc de ceafa, storceagul cu zgarciuri)

- nu se poate trece nici o consumatie pe nota de camera (restaurantul se platea separat, inghetata separat, barul de la piscina separat)

- plata cu cardul posibila doar la bar (nu la masa), doar cand functioneaza internetul

- pizzeria deschisa doar in week-end

Piscina:

- apa nu este incalzita

- topoganele functioneaza doar 4 ore/zi (cu pauze)

- sezlonguri fara saltele

- aparatorile solare de la sezlonguri defecte (iti cadeau in cap)

- barul nu a fost deschis din prima zi

- se platea pe loc ca urmare ar fi trebuit sa intri in apa cu banii/cardul la...

- la bauturi pahare minuscule (200 ml), dar preturile mari

- prosoapele mici

A fost o dezamagire totala vacanta petrecuta la aceasta pensiune, ca hotel nu-i putem spune.

Trimis de Neculai in 18.08.17 08:25:39
Validat / Publicat: 18.08.17 09:05:45

VIZUALIZĂRI: 2336 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Neculai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.08.17 09:05:34]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 56&ridAnt=80856

Neculai
    Alte impresii din această RUBRICĂPeninsula Resort: