ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2017

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Dezamagitor

Salut.

In perioada 05.08-12.08.2017 am avut parte de cel mai prost concediu de pana acum.

Am rezervat locurile la hotel Nona- Albena (nu am mai fost, nu stiam nimic despre el) in mare parte datorita impresiilor oferite de persoane cunoscute si a multor impresii pozitive postate pe acest site (nu e vina site-ul).

Sincer nu inteleg cum cineva care a fost la acest hotel sa ramana cu o impresie buna si sa mai si revina ulterior.

Am sa va expun pe scurt lucrurile pozitive si negative:

Pozitiv: amplasarea - extraordinara. Este pozitionat pe plaja, de pe terasa restaurantului treci direct pe plaja. Plaja fina, intarea in mare este foarte lina, umblere, sezlong... dar asta nu e meritul hotelului ci a naturii si a celor ce administreaza plaja Albena.

Si cam atat.

Negativ:

1. camere: vechi, s-a dat un strat de alb peste zgura veche de pe pereti, crapaturi, exfoliere, panze de paianjen, tocuri la usa degradate de apa si umezela, puteti vedea si in foto, au schimbat mobilierul.

2. restaurant: mancarea gustoasa... dar foarte monotona. intre mesele zilei se schimba doar un fel de mancare, restul repetitiv.

A, foarte multe preparate din carne tocata (preparata din ce nu s-a macat ziua precedenta), 2 persoane din grup au avut probleme digestive intr-una din zile.

Gratarul este cu portia... au ei un bucatar care face pe BOSS-ul, omul care se cearta cu toata lumea si care stie el cat poti tu manca sau de cata mancare ai nevoie sa te saturi.

Daca indraznesti sa mergi sa mai iei o portie de gratar (poate nu te-ai saturat cu farmiturile ce le-a pus in farfurie) te ia direct in tipete ca ai mai fost odata.

Am ajuns pana si la seful de sala din cauza acestui "bucatar", ar mai fi multe de spus despre el... eu ma-am certat cu el de 3 ori.

3. baruri + barmani: pana sa ajung la acest hotel eu nu am mai vazut asa ceva. Din prima zi, barmanul de la lobbybar cere bacsis. Sunt genul de om care da, dar nu din prima. Dai bacsis pentru un comportament decent, amabilitate... si nu din prima ci dupa ce vezi ca omul isi da interesul, te trateaza corect... aici nu a fost cazul (nu am dat).

Daca aveai ghinionul ca langa tine la bar sa fie un neamt, rus sau polonez il servea pe el prima data sau chiar se oprea din pregatirea comenzii tale pentru el. Te trata (pe romani) ca si cum ai fi ultimul om, face misto in bulgareste de tine neincetat, singurul cuvant ce l-am inteles: PLATESTE.

Intr-o seara eu am luat ultima comanda pe la 23 fara vreo 10 min, dupa care nu a mai vrut sa serveasca pt ca este aproape 23 si se inchide barul. Ce sa vezi, aproape de ora 24 cand am urcat spre camere l-am vazut pe "PLATESTE" cum servea un neamt cu bautura contracost si bere...

4. divertisment: ce este ala? Hotel Nona nu a auzit de asa ceva. Singura activitate este la hotelul vecin, 30 minute pe zi, baby disco.

Restaurantul nu are muzica, barul de pe terasa nu are muzica, la lobbybar este, dar barmanul "PLATESTE" trebuie sa vada la televizor meciurile zilei, deci nu este muzica. Toate Hotelurile aveau ceva program seara, la noi nu, la 23.00 se dadea stingerea.

5. Locuri de parcare - te lupti, alergi, cauti, te intelegi, gasesti pana la urma.

si ar mai fi multe...

Ca si concluzii, nu as mai merge la Hotel Nona pentru nimic in viata. NU il recomand nimanui.

Avusem o discutie la un moment dat cu o alta familie de romani ce mi-au spus ca si anul trecut au fost aici, si tot asa de nesimtiti au fost cei de la hotel, dar mancarea este buna si ei pentru asta au revenit... ??? Nu pot sa inteleg...

Sper sa va ajute sa luati o decizie buna pt viitorul concediu.

Trimis de Hpaul in 16.08.17 11:05:04
Validat / Publicat: 16.08.17 14:07:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Constantin si Elena - Hote Grand Varna

VIZUALIZĂRI: 1846 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Hpaul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [16.08.17 14:07:23] »

Bun review de debut, merită remarcat

@Hpaul: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

vld79 [18.08.17 10:41:10] »

100% adevarat.

Am vazut si eu cum "Plateste" a servit o un rus in fata romanului care daduse deja comanda. Dupa ei a venit randul meu, am spus frumos si elegant: "two beers please", apoi l-a intrebat pe cel din spatele meu ce vrea, era un neamt care vroia ceva alcool si a dat sa il serveasca pe el. Noroc cu neamtul care ori era baiat simtit, ori a vazut ca ma uit urat, ca i-a facut semn sa ma serveasca pe mine, cum era si normal.

Despre bucatarul sef... ce sa mai vorbim. Si eu i-am facut plangere managerului restaurantului, si probabil multi alti romani.

Dar cand am semnalat chestiile astea pe site, tot pe mine m-au scos vinovat, ca cica din cauza comportamentului meu...

Pe acest site unii membrii, consultanti sau ce ori fi ei nu vor sa se stie adevarul, lor le plac doar poeziile frumoase, in rest pot sa te manance gandacii, nu ai voie sa spui nimic de rau de litoralul bulgaresc.

Hai doamna Nicole33, sa vad ce mai spui... toata lumea minte?

vld79
    Alte impresii din această RUBRICĂNona Hotel: