Royal Alhambra Palace Hotel [Colakli]

înscris/ă în 01.06.15
SEP-2016
REGIM MASĂ all inclusive
1500 e

Concediu placut stricat la final

Am stat 7 nopti in conditii de nereprosat: mancare variata si f buna, curatenie in camera, pe plaja, in restaurante, mini bar completat tot timpul, divertisment de buna calitate (si cei care aveau copii erau multumiti, chiar aveau restaurant special pentru copii), personalul amabil (pana in ultima zi dupa decazare), plaja frumoasa cu bar pe plaja cu destule sezlonguri.

TOATE BUNE SI FRUMOASE PANA DUPA DECAZARE: la 12 ne-am decazat, am predat cheia la receptie, iar in jur de ora 2, cat timp asteptam microbuzul sa ne duca la aeroport, am fost cautati de un angajat al hotelului de la receptie. Ni s-a reprosat ca am ars o cuvertura, in conditiile care noi nu fumam, nu aveam fier de calcat si nimic la noi cu care puteam arde... deci nu noi arsesem acea cuvertura. Ni s-a impus sa platim 30 E. Au fost de neinduplecat, chiar amenintandu-ne ca o sa pierdem avionul stand aici pana se rezolva situatia. Noi acea cuvertura nici macar nu am folosit-o. Am pus-o de-o parte si nu am mai atins-o :).

A fost un tertip (escrocherie) de a ne curata de 30 E. Am fost dezamagiti.

Toata impresia buna a fost spulberata la final.

Impresii încărcate de Mihaela 52 in 13.08.2017 13:38:54

Validat / Publicat: 13.08.17 14:21:36

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi, richmond ephesus

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mihaela 52); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[13.08.17 14:21:10]

@Mihaela 52: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

***

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 27&ridAnt=80574

- maria55 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[13.08.17 14:27:20]

@Mihaela 52: probabil ca aveati transfer inclus si cu siguranta un ghid al agentiei partenere! V-ar fi ajutat, sunt convinsa de asta! Nu ar fi permis never sa pierdeti avionul! Pacat ca acest incident a stirbit din frumusetea unei vscante intr-un hotel foarte bun!

- Mihaela 52
[13.08.17 22:19:33]

@maria55:Asa este. Am avut transfer inclus, si am luat legatura cu ghidul agentiei, dar fara nici un folos.

Tipa de la Guest relations a fost de neclintit. Voia neaparat 30 E pe cuvertura "arsa". Cum ora de plecare a microbuzului se apropia si noi inca incercam sa-i spunem ca nu platesc pentru ceva ce nu am facut, i-am dat banii.

Ca sa-mi mai treaca supararea i-am cerut cuvertura. Am primit-o fara nici un comentariu dar si fara nici o chitanta ca am platit-o.

Publicitate    [21.08.17 05:57:41]