Lotos Studios [Potos]

înscris/ă în 18.08.14
AUG-2017
REGIM MASĂ Fara masa
585 eur

Potos, frumos insa nu spectaculos

Buna.

Ma aflu chiar acum in vacanta in Potos si pentru ca am putin timp m-am gandit ca o sa ajut pe altii sa isi faca o parere mai clara daca scriu chiar acum o parte din impresiile importante.

Potosul nu are nimic spectaculos! Este aglomerat, centrul care inseamna 2-3 stradute cu magazine si taverne, il vizitezi in 5 minute insa destul de stresat de lumea care misuna si de scutere...

Plajele, vreo 3 la numar sunt mici si foarte aglomerate, chezlong langa chezlong, nu platesti ptr ele insa majoritatea au consumatie obligatorie de 10 eur. Este decent comparand cu litoralul romanesc.

Marea insa nu este acea vestita mare in 3 culori... asta a fost marea noastra dezamagire... este curata, pe alocuri cu pietre insa pentru a-ti desfata ochii trebuie sa te urci in masina si sa cauti alte plaje la cativa kilometri distanta. Asta daca esti cu masina daca esti cu autocarul... e mai rau.

Exista viespi insa nu asa deranjante ca in alte parti din Grecia. Cu tantarii nu am avut pb deloc.

Noi suntem cazati la la Studio Lotus la recomandarea unor prieteni care au mai fost. Raportul calitate pret este ok avand in vedere ca am dat 65 eur pe noapte si esti la 5 minute de tot... plaja/centru.

Stam in studioul numit Ampas in Nikos Corner este f curat, cu mobila f moderna si cu gust insa este mic fata de ce iti da impresia in pozele de pe site... 3 persoane prin el este cam inghesuit. Practic este o camera normala. Pentru haine exista un dulap mic si ingust dupa usa de la intrare insa fara rafturi... deci stam cu tricourile in trollere.

O mare problema este Aerul conditionat care este un model vechi, emana un miros de umezeala si nu face fata deloc la nevoia camerei iar in plus peste asta iti da o singura cheie iar cartela de curent este pusa pe un inel sudat prin urmare nu o poti scoate sa lasi aerul mergand ptr atunci cand te intorci sa te odihnesti, toropit de soare. Am auzit vreo 2 familii semnaland asta insa owner-ul nu a parut ca ii pasa prea mult... Ne asiguram aerul cu usa de la balcon si cea de la intrare. Stam la et. 2 si avem o terasa larga la intrare deci ne permitem😁.

Camera are o mica bucatarie improvizata cam pe hol... o plita cu o chiuveta langa si cateva vase insa nu ai loc de nimic si nici unde sa pui vasele la scurs, ai 2 oale insa nicio tigaie in cazul in care vrei sa faci dimineata vreo omleta. Masa exista doar pe balcon (una de sticla). In locatie exista si o piscina micuta insa suficienta pentru o balaceala.

Preturile la mancare sunt decente... la taverne te costa cam 7-9 eur un platou bine garnisit cu creveti sau calamar plus 4 feluri de garnituri, o bere este cam 4 eur si un suc cam 2-2,5 eur, apa plata 0.5 eur sticla la 0.5... fructele sunt grozave si ieftine... exista patiserii cu multe specialitati de calitate preturi pana la 2,5 eur bucata.

Nu exista niciun fel de distractie pentru copii, in special pentru cei trecuti de 9 ani pe care nu ii mai poti baga la culcare devreme.

Sincera sa fiu daca as mai putea alege acum nu as mai venii in Potos. Am fost acum 2 ani in Skala Potamia si cred ca merita mult mai mult!

Daca mai aveti nevoie de informatii va stau la dispozitie. Sunt aici pana pe 20.08😀

Impresii încărcate de anamaria74 in 12.08.2017 20:00:52

Validat / Publicat: 12.08.17 20:37:16

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Skala Potamia vila privata

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anamaria74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 40.61047469 N, 24.60850596 E - neconfirmate încă
  • Ai fost acolo, la Lotos Studios [Potos]? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de anamaria74? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[12.08.17 20:15:12]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Lotos Studios [Potos], THASSOS" (deja existentă pe sait)

Din câte-mi dau seama aici ați stat, și nu la Lotus (cel puțin eu nu am reușit să găsesc vreun Studio Lotus în Potos)

Dacă ați stat cumva în altă parte: rog scrie-ne, aici sau ca SESIZARE, incluzând, pe cât posibil, detalii despre acel studio (eventual și un link)

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 83&ridAnt=80552

[12.08.17 20:41:26]

@anamaria74, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte (se întâmplă câteodată să stai într-un hotel pe care nu doreşti să-l recomanzi, dar zona sau localitatea ar merita cu totul altă medie - sau viceversa).

În plus, cine încearcă să aleagă o cazare în zonă - o gaseşte mai uşor, parcurgând doar lista rubricilor de cazare (fără a mai fi nevoit să citească - în acel moment - informaţii despre zonă); cine se documentează despre zonă - va găsi toate informaţiile căutate într-o singură rubrică (cea dedicată impresiilor "de călătorie"), fără a mai fi nevoit să "baleieze" toate rubricile de cazare (unele poate nu-l interesează, sau poate nu doreşte deloc cazare în zonă).

- anamaria74
[13.08.17 17:33:58]

@webmasterX: scuze. Ai dreptate se numeste Studios Lotos si este ok pe harta.

Am facut si niste poze. Incerc sa le incarc.

Publicitate    [25.11.17 00:15:24]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.644182920456 sec