Astoria Hotel

Avatar Cata2081
DIN Piteşti
înscris/ă în 12.08.17
AUG-2017

review încărcat de pe telefon!

Personal neospitalier

+ Amplasare, mancare acceptabila

- Personal necalificat! Barmani plictisiti care te intampina cu fel si fel de mutre cand comanzi ceva, persoana care supravegheaza piscina cu un comportament foarte agresiv, la receptie - o baba foarte irascibila.

- Un mare minus il reprezinta parcarea. La aprox 300 camere au 20 locuri de parcare si chiar daca ai noroc sa prinzi unul, nu ti-l da decat daca esti bulgar sau daca dai spaga. In schimb te indruma la un hotel apropiat cu 15 leva pe zi. Alta varianta nu ai pentru ca ai sanse maxime sa ti se ridice masina.

-Sezlongurile de la plaja sunt insuficiente si foarte departe de apa. Langa mare costa 8 lv. sezlongul si 8 lv. umbrela.

- Barul de la piscina unde sunt de toate... contra cost. Tot la piscina este un alt bar cu all inclusive dar... f. saracacios.

- Eu am platit jumate din suma prin transfer bancar, in euro, direct in contul hotelului urmand ca cealalta jumatate sa o achit la receptie. Cand am ajuns... stupoare... nu primesc decat leva (eu avand euro in buzunar). A trebuit sa schimb si bineinteles ca am pierdut destui bani datorita cursului valutar (am avut 3 camere).

In concluzie... fiind al 5 lea an cand merg la bulgari la hoteluri si statiuni diferite... o sa ma reorientez intrucat calitatea serviciilor este din ce in ce mai proasta.

Concediu placut!

Impresii încărcate de Cata2081 in 12.08.2017 13:29:49

Validat / Publicat: 12.08.17 14:02:55

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Cata2081); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[12.08.17 13:50:08]

@Cata2081: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 12&ridAnt=80538

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[12.08.17 14:35:03]

@Cata2081:

Ştii ce nu înţeleg eu şi nici nu mi se pare tocmai ok?

Acesta a fost al cincilea concediu petrecut în Bulgaria, după cum afirmi. Precedentele vacanţe pot presupune că au fost mai reuşite decât ultimul, pentru că dacă nu erai mulţumit nu ai fi revenit.

Cont pe AFA ţi-ai făcut abia azi şi ai scris despre sejurul care te-a nemulţumit.

Dar despre celelalte vacanţe ale tale de ce nu scrii?

Nu este prima dată când am impresia că unii consideră AFA un fel de "condică de sugestii şi reclamaţii", scriindu-şi doar nemulţumirile. Dacă toţi am proceda aşa, principalul scop al site-ului, acela de informare, ar cam fi compromis. Nimeni nu ar mai afla unde este de recomandat să ne petrecem vacanţele, ci doar unde să nu mergem şi toţi am rămâne acasă:(

- Cata2081
[13.08.17 10:57:03]

@nicole33: Daca nu ai observat, am inceput cu ce m-a multumit deci... nu consider AFA condica de reclamatii. Ca sunt mai multe minusuri... e adevarat.

Asta sa afle si ceilalti potentiali turisti la ce sa se astepte cand dai o gramada de bani pt servicii all inclusive care de fapt nu sunt chiar all inclusive. Sa afle de atitudinea personalului care au un job datorita noua turistilor in mare parte romani. Ex.: turistului neamt din fata mea i-a fost servita bere la pahar de sticla, mie la pahar de plastic. Oare nu am platit acelasi pret?

Mai sunt si altele, dar acest site nu este pt cearta intre useri.

• Mai rău ca la noi! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 4.80 (scris in 15.08.17 de cristela din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Aiurea (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 4.85 (scris in 15.08.17 de bubu2001 din PIATRA NEAMT) - NU RECOMANDĂ
  • Cazare Hotel Astoria (4*) Sunny Beach (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 04.08.17 de Alex27 din RM VALCEA) - RECOMANDĂ
  • Recomand! (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 05.07.17 de brumi din PLOIEșTI) - RECOMANDĂ
  • Mergeți la Astoria! (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 13.09.16 de danimlh din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Ne-am simtit foarte bine (May.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 02.06.15 de danimlh din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Rezonabil (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 13.09.14 de turista din VASLUI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.753751993179 sec