ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2017
ÎNSCRIS: 14.07.12
AUG-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 & 12 ani

Concediu linistit

Daca anul trecut am primit relocare in acest an am ajuns in sfarsit la noul Delfin din Lara.

Plecarea din Timisoara zbor linistit, aterizare la fel si apoi cozi imense la control pasapoarte din cauza multimii de turisti din fosta URSS... dupa o ora si ceva reusim si trecem suntem preluati si dusi la hotel. Aici nu am avut voie sa punem noi mana pe bagaje... suntem invitati la receptie unde pe o masa aflata in centru se aflau dulciuri, biscuiti, fursecuri si bineinteles limonada rece.

Cazarea a durat maxim 3 minute dupa care suntem preluati de un baiat si condusi la camera. Am avut camera la etajul 6 vedere spre Titanic si un pic de mare in larg.

Despre camera pot sa va spun ca se vede ca e nou... dar facut in graba, in rest ok. in fiecare zi schimbat prosoape, curatenie

Minibarul inclus, se reumple zilnic și conține 4 sticle de bere Efes de două feluri, vin alb și roșu la sticle de 375 ml, apă plată și minerală, Mirinda și Pepsi la sticlă de 0,25, Pepsi light la doză, nectar cu pai, chipsuri, ciocolățele și napolitane.

Restaurante... cel principal cu o terasa imensa impartita in zona de fumatori si nefumatori iar in interior compartimentat doar pentru adulti, familii cu copii si familii numeroase adica aici am vazut mese aranjate de 10,12,14 persoane, mai sunt cele a la carte pe care nu le-am vizitat si cele de afara de langa piscine...

Nu ai cum sa nu gasesti ceva pe plac, incepand de la aperitive, salate, peste, carne, fructe, desert si diverse alte preparate si branzeturi.

Mai au un pic de lucru cu chelnerii care inca nu sunt suficient de pregatiti si nu vorbesc decat turca majoritatea. La piscine am avut parte de un baiat pe role de nota 100.

Aqua parc pentru copii mici, aqua parc pentru adulti inconjurat de un lazy river. Luna park si dinozaur park, cinema, spectacole, minidisco

La mare ponton, sezlonguri, bar... marea limpede ca niciodata si calda,

Un concediu reusit pentru noi.

Trimis de arub in 11.08.17 20:49:38
Validat / Publicat: 11.08.17 23:00:47

VIZUALIZĂRI: 2321 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (arub); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Cris
[11.08.17 23:48:37]

@arub: Tare mă bucur să citesc că ați avut un concediu plăcut. Știu că ai plecat cu inima îndoită și abia așteptam să te întorci și să scrii.

La aqua park-ul pentru adulți nu pare aglomerat, mă așteptam ca în sezon să fie multă lume pe acolo.

La piscine era aglomerat? Piscina cu valuri funcționa acum? Întreb pt că atunci când am fost eu nu îi dăduseră încă drumul și tare rău mi-a părut.

arubAUTOR REVIEW
[12.08.17 10:01:19]

@Cris: dupa rewievul d-voastra foarte amanuntit in descrierea a tot ce reprezinta acest hotel mai ramane prea putin de scris.

indoit eram pentru ca urmaream impresiile nemtiilor pe un grup dedicat acestui hotel pe fb. Dar mi-am facut griji degeaba. Si noi am fost mirati ca nu era aglomerat nici la piscine (la ora 9 gaseai locuri in primul rand) nici la mare sau aqua park si nici la restaurantul principal desi in lifturi se arata gradul de ocupare95% majoritari germanii foarte multi, turci, olandezi si restul lumii.

piscina cu valuri nu a functionat.

Sper sa poata pune la punct problema personalului, organizarea ospatariilor mai ales la cina... dar daca trecem peste, noi chiar am avut un concediu linistit ceea ce doresc tuturor.

arub
Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort: