Pensiunea Alex și Maria [Crasna, GJ]

DIN Crasna [GJ]
înscris/ă în 11.08.17
AUG-2017

Drept la replică

Dreptul la replică se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):
"Nu Recomand. Pensiune frumusica cu proprietari avari si paznici nu gazde"

Drept la replica pt Manolo Craiova 2014.

Este normal ca o pensiune sa aibă personal si da, noi eram acolo dar nu va urmarea nimeni

din câte îmi aduc aminte faceți parte din clienții care distrug chiar Dvs spuneti ca ați spart pahare (sub influența alcoolului) si era normal sa plătiți spargerile.

La fel de normal este sa plătiți si serviciile extra cazare cum ar fi pescuitul dacă prindeți peste desigur plateati pestele.

La Bucătărie nu aveți acces pt ca pensiunea are restaurant cu circuit închis adică dacă ne anuntați de dimineața pt la prânz si la prânz pt seara va facem masa in cazul asta mâncarea e tot timpul proaspăta.

PS: o pensiune Nu o casa de închiriat cum e alexsimaria cu toate dotările de acolo cu munca titanica de numai de a întreține, nu poate fi data la cheie pt oricine sa facă ce vrea sa bea, sa spargă sa distrugă.

Deranjant ar fi si lipsit de respect si pt ceilalți clienți.

Impresii încărcate de Raluca m in 11.08.2017 19:13:42

Validat / Publicat: 11.08.17 20:44:10

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Raluca m); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2699 PMA (din 4 voturi) nota2

- giuliani
[13.08.17 01:16:23]

Mie nu mi se pare normal ca un client sa plateasca atunci cand sparge un pahar, fiindca prin orice consumatie acep pahar este platit automat, practic prin pretul pt care dvs ca pensiune il practicati va asumati anumite pierderi.

Nicaieri in vest nu te contorizeaza cineva asa ceva; esti client, daca ai spart un pahar banii aia se recupereaza dintr-o bere pe care o consumi la bar/restaurant.

As obliga astfel de proprietari sa faca un fel de training la locatii asemanatoare din vestul Europei, mi se pare de-a dreptul jignitor sa te oblige la plata unui pahar care costa 5 lei.

- Raluca m
[13.08.17 12:50:09]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@giuliani: domnul meu nu e vorba de a plăti un pahar, e vorba de a distruge de a sparge pahare in piscina si implicit de a crea o situație neplăcuta si pt ceilalți turiști prezenți când un grup e sub influența alcoolului.

Deci dc nu cunoasteti situația nu "ne mai școliți prin vestul Europei " pe noi proprietarii, mai luați si clienții la un training de comportare.

Oricum astfel de situații se întâmpla... oriunde in lumea asta... trecem peste.

Eu va aștept cu drag sa ne treceti pragul