Unde mâncăm în Eforie Nord?

09.08.2017
Avatar Selmin
înscris/ă în 09.08.17
AUG-2017

Evitați restaurant Hotel Mirage MedSpa Eforie Nord

De evitat acest restaurant.

In plin sezon cand te astepti sa gasesti mancare proaspata, am avut parte de o masa dezastruoasa: am cerut o limonada cu apa minerala si miere si am primit o bautura in care nu era pic de lamaie - era facuta cu helas (nici nu stiam ca mai exista as ceva), daramite apa minerala sau miere, iar pretul era de 13 lei pentru 250 ml.

Crapul prajit avea un gust pregnant de mucegai, pe care nici macar prajeala intr-un ulei ars de la atatea folosiri nu o putea salva.

Sotul a avut niste frigarui - puiul erau bucati de carne luate direct din ciorba si servite.

Cam atat am de spus despre acest loc care se doreste a fi de 4*.

Daca aici se mananca asa, atunci ce pretentii sa avem de la alte restaurante cotate cu mai putin. Am ramas cu un gust amar.

Impresii încărcate de Selmin in 09.08.2017 23:17:56

Validat / Publicat: 10.08.17 08:15:05

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Selmin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Selmin? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[09.08.17 23:45:23]

@Selmin: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Eforie Nord?, EFORIE NORD/SUD" (deja existentă pe sait)

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrici de tipul "Unde mâncăm în zona X (sau similare)"

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos