ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2017
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 09.08.17
AUG-2017

încărcat de pe telefon!

Regret ca am ales acest hotel

In acest hotel romanii sunt primiti si tratati foarte urat de catre personalul hotelului si incerca prin orice metoda sa te faca sa nu te simti bine. Principalele probleme sunt:

- nu se respecta rezervarile (facute in ianuarie 2017), (o parte din grupul nostru au fost cazati intr-o vila mai jos de hotel pe motiv ca nu mai au camere libere)

- nu are AC inclus (7 euro pt.romani si 5 euro pt. altii)

- romanii nu pot cumpara AC decat pe toata perioada sejurului

- cazarea pt romani se face doar la ultimele etaje unde sunt 50°C

- romanii nu au voie sa serveasca masa la terasa (alti straini au voie)

- pozele de pe internet nu au nici o legatura cu realitatea

- personalul din staff vorbeste foarte urat (gen: ce va trebuie voua piscina ca voi romanii nu folositi asa ceva)

- mancarea este foarte proasta (ce nu se mananca prima zi se regaseste in mancarea de a doua zi sub alta forma)

- la masa nu ai voie sa consumi decat bautura de la ei adica o apa cu gust de clor sau sa cumperi de la bar

Regret ca am ales acest hotel si am reusit sa-mi stric concediul.

Trimis de rby in 09.08.17 16:38:19
Validat / Publicat: 09.08.17 17:27:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Hotel Dimitris-Thassos, Hotel Palmyra zakinthos

VIZUALIZĂRI: 1705 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rby); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Balcon
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 42.50 EUR pe cameră

webmaster95 [09.08.17 17:27:25] »

@rby: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

iulian68 [09.08.17 17:36:45] »

Imi cer scuze dar scriu ca unul care a fost 14 ani la rand in Grecia si niciodata in acelasi loc. Nicaieri, niciodata nu am fost tratat rau de greci, niciodata nu am vazut sa faca vreo diferenta si niciodata nu au vorbit altfel decat foarte politicos. Refuz sa cred afirmatiile tale... Despre camera, la 2 sau 3* cat are hotelul nu mi s-a parut nimic in neregula, ma abtin de la poza cu salteaua. In rest dotarile obisnuite...

krisstinna [09.08.17 17:45:28] »

@iulian68: Dragul meu coleg, tu ești haios, ești glumeț, ești numai zâmbet, cum ar putea cineva să se supere pe tine?

Trebuie să crezi, ceea ce li se întâmplă altora nu e neaparat nevoie să ni se întâmple și nouă.

Sunt un pic necăjită pe tine, cred că știi de ce

rby [09.08.17 17:58:55] »

@iulian68: Nu-i nevoie sa ma crezi cel mai probabil in urmatoarele zile v-or posta si ceilalti prieteni parerea lor despre acest hotel (pt ca asta urmeaza sa faca), iar referitor la conditii citeste pe net mai intai cate ofera si ce gasesti acolo

CarmenTina [09.08.17 19:01:27] »

@rby: Cand am vazut plita aia, brusc mi-am adus aminte de plita suspendata pe dulapo-frigideru din camera unde am stat la Kostas (Sophies&Kostas, Nidri). Adica, am mai fost la 3*, insa asa de nasol ca vara asta, nu am nimerit. Eu te inteleg perfect!

Macar ati avut plasa de tantari la usa?!

nrs † [09.08.17 19:06:55] »

despre nerespectarea rezervarilor trebuia sa stii! era pe lista neagra AFA

rby [09.08.17 19:43:47] »

@CarmenTina: nu am avut plasa de tantari, ne-au topit tantarii inclusiv pe copii

tms [09.08.17 21:16:03] »

@rby: ati mers cu agentie din țara?

rby [09.08.17 21:17:25] »

@tms: da

tms [09.08.17 21:18:48] »

@rby: foarte urât... cred ca stiu despre ce agentie este vb...

CarmenTina [09.08.17 22:51:17] »

@rby: Nici noi. A fost o premiera in cei 4 ani de Grecia. Tare dezamagita am mai fost...

iulian68 [10.08.17 15:49:00] »

@rby: Imi cer scuze, nu mi-am inchipuit ca putem deranja... Oricum nu "da bine" gestul tau fata de o doamna. Pana una alta citeste casetele tehnice ca sa intelegi despre ce este vorba...

Daca ai fost deranjat de faptul ca m-am declarat sceptic vis-a-vis de comportamentul grecilor fata de voi sa stii ca imi sustin parerea. Iar ceea ce vor scrie prietenii tai nu are cum sa ma influenteze in vreun fel, doar sunteti prieteni, nu?

Rezumand, este parerea mea, a unuia care, repet, merge in Grecia in fiecare an (Lefkada a fost anul trecut) de 14 incoace si care a interactionat cu "n" greci. Poate si modul de abordare, poate si varsta... In fine, ma retrag de pe acest fir de discutie, va las pe cei mai in tema...

webmaster95 [10.08.17 16:15:54] »

@rby: Ai dreptate, discuțiile personale se poartă prin mesaje private, nu aici, unde atât autorul cât și ceilalți participanți la discuție primesc înștiințări de câte ori se scrie un ecou.

Ecourile respective au fost șterse.

iulian68 [10.08.17 16:18:31] »

@webmaster95: Va rog sa stergeti si celelalte ecouri care contin nume fara legatura cu articolul.

webmaster95 [10.08.17 16:23:54] »

@rby: Eu vă rog să terminați amândoi cu astfel de discuții, pentru că sunt deloc ok. Pentru că nici răspunsurile tale nu au fost elegante (ultimele ecouri).

Dacă doriți să continuați discuția, eu vă rog să o faceți în privat.

@iulian68: Eu nu mai văd acum nici un ecou pe care ar trebui să îl șterg, te rog fă o sesizare ca să înțeleg la care ecouri te referi.

iulian68 [10.08.17 16:24:57] »

@webmaster95: Acum, nici eu... Multumesc.

fra [11.08.17 11:22:11] »

Confirm si eu ca romanii sunt tratati diferit, mai ales daca se merge prin agentie, asta pentru ca depinde de intelegerea pe care o are agentia cu unitatea respectiva.

Sunt multe review-uri ale persoanelor care au fost cazate intr-o anumita zona (o zona mai nasoala, low cost, camere nerenovate sau amplasate dezavantajos), rezervata special romanilor.

S-a explicat de multe ori de ce, nu mai repet. Dar am facut mentiunea pt colegul iulian68, poate nu a citit review-urile respective...

bogdan2016 [15.08.17 11:54:01] »

@iulian68: Nu este fair sa-ti dai cu parerea la postarea respectiva!

Daca omul spune ca a fost "discriminat" ca roman inseamna ca el stie mai bine daca asa s-a intamplat decat tine, nu crezi? Sau poate inventeaza asa ca vrea el?!

Eu in general in Lefkada merg sa ma cazez in Mikros Gialos la cea mai bine cotata cazare de pe Booking (Oceanis Rooms) si pot sa-ti spun ca sunt "discriminat" pozitiv ca roman! Daca voi avea timp voi pune si impresii de acolo! E cel mai bun raport pret/calitate din toata Lefkada!

bogdan2016 [15.08.17 11:58:40] »

@iulian68: Ia mergi tu te rog si te cazeaza unde a fost "rby" si atunci poate iti vei schimba parerea! Si vezi ca in Nidri nu e singura locatie unde se intampla asta! Nu m-as caza in zona aia nici gratis...

iulian68 [15.08.17 17:57:31] »

@bogdan2016: Am sa-ti raspund in momentul in care vei dovedi ca ai fost pe undeva vreodata. Intri si faci pe avocatul? In ce calitate? Ai macar un review scris ca sa emiti pretentii? Daca tot umbli pe la locatii cu "staif" povesteste-ne si noua, macar sa visam la asa ceva!

PS Nu m-am uitat de cand esti membru pe dait dar fac pariu ca nu demult!

rby [15.08.17 18:06:48] »

iulian68 cred ca tu ai vizitat toata Grecia si cunosti toate locatiile, nimeni nu poate sa-si spuna opinia ca este contrazis de tine. Incearca sa te abtii, am inteles care este parerea ta, lasa-i si pe altii.

bogdan2016 [15.08.17 18:09:04] »

@rby: Eu nici nu l-am bagat in seama... nu merita...

bogdan2016, CarmenTina, fra, iulian68, nrs, rby, tms
    Alte impresii din această RUBRICĂGeorge Hotel: